چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ | Wednesday 8 February 2023

رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان در نشست ویدئو کنفرانسی اصحاب رسانه گفت: مردم برای پیشگیری از سرقت ها، پول و طلاجات خود را در صندوق امانات بانک ها بگذارند.

به گزارش ” انارما ” ؛  سرهنگ علیرضا پریور صبح امروز سه شنبه ۸ مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه به صورت ویدئو کنفرانس در دفتر فرماندهی انتظامی شهرستان انار افزود: به منظور کاهش  و جلوگیری از سرقت ها نیاز به مسئولیت پذیری مردم و نیز توسعه استفاده از تجهیزات ایمنی بازدارنده از جمله دوربین و دزدگیر داریم.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان اظهارداشت: یکی از سیستم های مدرن مرکز هشدار الکترونیک (مها) است که در این سیستم اگر فردی با اجبار به مغازه، منزل و محل کار افراد شود به مرکز ۱۱۰ اصلاع رسانی شده و نزدیک ترین واحد فعال پلیس در محل حضور پیدا می کند.

سرهنگ پریور ادامه داد: اگر قرار است سرقت کنترل شود، باید فقر، تورم، اعتیاد و احساس بی عدالتی کنترل شود و پلیس باید کاری کند که شرایط وقوع را به حداقل ممکن رسانده و هزینه انجام کار را برای افراد بالا ببرد.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان افزود: صندوق امانات بانک ها برای همین به وجود آمده که امنیت حداکثری در بانک ها وجود دارد و متاسفانه استقبال از صندوق امانات در استان کرمان در حداقل ممکن است.

سرهنگ پریور با اشاره به سرقت منازل در کرمان گفت: در استان ما میل به استفاده از صندوق امانات بانک ها کم است و یکی از دلایل آن عدم اطلاع رسانی درست است.

وی در ادامه به موضوع سرقت خودروها نیز اشاره و بیان کرد: با افزایش قیمت ها از جمله قیمت خودرو با آمار قابل توجه سرقت خودروها مواجه هستیم و سئوال این است چرا خودروها به سادگی سرقت می شوند؟
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گفت:  نخستین علت این است که سیستم امنیتی مناسبی توسط خودروسازان برای خودرو تعبیه نشده و طبق آمار ۶۶.۹ درصد خودروهای سرقت شده در شهر کرمان مربوط به پراید است.

پریور خاطرنشان کرد: ۸.۹ درصد سرقت خودروها مربوط به پژو، ۲۸.۱ درصد مربوط به وانت مزدا،  حدود ۲ درصد مربوط به سمند و ۲.۳ درصد مربوط به پیکان است.

عکس : طراغانی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بیش از ۱۲۰۰نفر در شهرستان انار معتکف شدند

در شهرستان انار بیش از ۱۲۰۰ نفر در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند که از این مجموع ۹۰۰ نفر خواهر و ۳۰۰ نفر برادران هستند. ...

یادداشت های خصوصی