یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان انار با اشاره به وضعیت کاروانسرای انار ابتدا در خصوص جزئیات نحوه واگذاری این اثر به بخش خصوصی گفت: کاروانسرای انار یک اثر وقفی است و تمامی امور مربوط به واگذاری و انعقاد قرارداد با بخش خصوصی مربوط به اداره اوقاف و هیئت امنای امامزاده است و نمایندگی میراث فرهنگی تنها نقش نظارتی در بحث حفظ اثر دارد.

به گزارش انارما، محسن منصورآبادی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان انار در گفت و گو با #خبرنگار_انارما به برخی از حواشی پیرامون فعالیت این اداره درماه های اخیر پاسخ داد.

وی در خصوص غیبت چندین ماهه اش در این اداره گفت:با توجه به دستورالعمل نقل و انتقال ها اداره کل میراث فرهنگی استان مدتی انار نبودم اما اکنون طبق روال گذشته در میراث فرهنگی انار حضور دارم.

منصورآبادی در خصوص چگونگی فعالیت این اداره گفت: در کل استان کرمان فقط سه اداره میراث فرهنگی وجود دارد و بقیه نواحی به شکل نمایندگی فعالیت می کنند که نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان انار نیز به همین شکل است و ما عملا در اداره چارت سازمانی نداریم و نیروی‌رسمی به غیر از من در این نمایندگی حضور ندارد.

وی با اشاره به وضعیت کاروانسرای انار ابتدا در خصوص جزئیات نحوه واگذاری این اثر به بخش خصوصی گفت: کاروانسرای انار یک اثر وقفی است و تمامی امور مربوط به واگذاری و انعقاد قرارداد با بخش خصوصی مربوط به اداره اوقاف و هیئت امنای امامزاده است و نمایندگی میراث فرهنگی تنها نقش نظارتی در بحث حفظ اثر دارد.

این مقام مسئول در خصوص تخریب دیواره های بیرونی کاروانسرا به واسطه نفوذ رطوبت گفت: طبق‌ تفاهم های صورت گرفته مقرر شده شهرداری انار با همکاری اداره اوقاف و طبق دستورالعمل و طرح مدنظر میراث فرهنگی استان،کار مرمت و بازسازی دیواره های بیرونی کاروانسرا را در چندروز آینده آغاز کند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی