یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | Sunday 26 May 2024

مردم پیامک می زنند: آیا دولت محترم نمی توانست از خیر این سبدکالا بگذرد و عیدانه نقدی به حساب مردم بریزد؟ آخر با دو دانه مرغ یخی چه کمکی به تغذیه خانواده ها می شد؟

خسرو معتضد تاریخ دان معاصر در یادداشتی نوشت: باور کنید سبد خانوار کنونی در شان ملت ایران نیست. آخر دو مرغ یخی، هشتصد گرم پنیر، یک بطری روغن نباتی و ده کیلو برنج که مردم امیدوارند هندی ارسنیک ‌دار نباشد کجا و ملت ایران کجا؟

به گزارش انارما، وی در این یادداشت که در روزنامه تهران امروز منتشرشد نوشت:می گویند صف های طویل تشکیل شده که باعث نقاهت مردم می شود، می گویند کارگران مشمول این سبد مائده آسمانی نمی شوند. می گویند میلیون ها نفر که حقوق ماهانه شان زیر پانصد هزار تومان است بنا به اگر و مگرهایی از دریافت این ترکه نومان محروم اند. چرا؟می گویند خیلی ها آرزو دارند این سبدکالا را دریافت دارند. می گویند پارسال که دولت وقت عیدانه هم به همه مردم می داد چه شده که امسال در حالی که هر روز خبرهای خوشایند از برداشته شدن تحریم ها به گوش می رسد دولت اینقدر دم از نداری می زند و کاسه چه کنم چه کنم به دست گرفته است.

مردم پیامک می زنند: آیا دولت محترم نمی توانست از خیر این سبدکالا بگذرد و عیدانه نقدی به حساب مردم بریزد؟ آخر با دو دانه مرغ یخی چه کمکی به تغذیه خانواده ها می شد؟

چه ایرادی دارد حالا که قوه قضائیه آقای زنجانی را برای مدتی استراحت و تمدد اعصاب و راحت شدن از دغدغه های مالی و چک های بی محل و بلاوصول در استراحتگاه اوین مورد نگهداری قرار داده است (خواهید دید بابک زنجانی به زودی چاق و سر و مر و گنده و کیفور خواهد شد) موقتا ۲۵ هزار میلیارد تومان اموال منقول و غیرمنقول مشارالیه را حتی به عنوان قرض الحسنه صرف مقادیری از گرفتاری های مالی دولت و ملت کرده با رضایت خود ایشان و با اعطای لقب مرد خدمتگزار سال ، تا رسیدن اقساط پول های مسدود و بلوکه شده آقای زنجانی، گره ای از مشکلات عمومی بگشایند.

چگونگی پیوستن نیروهای مسلح به مردم

تلویزیون آمریکا با پخش گزارشی چگونگی تسلیم شدن نیروهای مسلح شاهنشاهی به مردم در جریان انقلاب 57 را مورد بررسی قرار داد.

سرهنگ بهروز سرشار فرمانده دوره عالی مدیریت دانشگاه پلیس، در سال 57 در باره چگونگی پیوستن ارتش به مردم و سقوط رژیم شاه گفت:به محض این که تظاهرات مذهبی شروع شد؟ شهرها به خصوص شهرهای مذهبی قم و مشهد و تبریز و جاههای دیگر دچارتظاهرات شد یک مرتبه رژیم عقب نشست فضا تغییر کرد بعد حوادث دیگری هم پیش آمد که داستان حکومت نظامی یکی از این موارد بود باعث شد تا ارتش با مردم همراهی کند که نتیجه آن سقوط شاه وپیروزی انقلاب شد.

بازخوانی مواضع مجمع روحانیون پس از انتخابات 88

در روزهای اخیر بحث های گسترده ای میان اعضای مجمع روحانیون درباره بازخوانی مواضع مجمع پس از انتخابات 88 مطرح شده است. برخی اعضا با اشاره به بیانیه های ساختارشکن آنان پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری معتقدند ما باید شجاعت اعتراف به اشتباه را داشته باشیم.

به گزارش مشرق، همچنین بعضی اعضای مجمع گفته اند : سکوت ما دربرابر وقایعی چون پاره کردن تصاویر امام خمینی(ره) باعث شده تا این رفتارها به نام ما ثبت شود.اما برخی دیگر از اعضا ضمن مخالفت با این پیشنهاد گفته اند اگر به اشتباهات خود اعتراف کنیم باعث می شود سخت گیری های نظام بر ما بیشتر شود. ما باید از طریق ملاقات با برخی مراجع و علما، آنها را واسطه قرار داده وبا پادرمیانی آنان به نظام برگردیم.

سخنان افشاگرانه حجت الاسلام رحیمیان علیه دخالت اعضای مجمع روحانیون در فتنه 88 نیز باعث شد تا کمیته ای با هدف ضربه زدن به حجت الاسلام رحیمیان شکل گرفته و تلاش هایی را برای یافتن اسناد رانت خواری و فساد وی آغاز نمایند. گزارش این کمیته پس از چند روز تلاش نشان داد وی در منزلی ساده و به دور از هرگونه تجمل و ویژه خواری زندگی می کند و در طول مدیریت 35 ساله وی، نقطه منفی و مفسده ای وجود نداشته است.

بولتون: ایران سر غرب کلاه گذاشت

جان بولتون نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل با انتشار مقاله ای سیاستهای باراک اوباما درباره ایران را به باد انتقاد گرفت و نوشت که ایران در توافق هسته ای ژنو سر دیپلمات های غربی را کلاه گذاشته است.

بولتون در مقاله ای در مجله نشنال رویو نوشت: ایران به مدت تقریبا سه دهه تلاشهای غرب در زمینه مبارزه با منع تکثیر سلاحهای کشتار جمعی را به بازی گرفت. تهران به مراتب از دیپلماتها، جاسوسان و رهبران سیاسی ما زرنگ تر بوده است.

ایران در توافق اقدام مشترک که در ژنو به دست آمد نیز دوباره این بازی را تکرار کرد و چشم انداز توقف یا کند کردن برنامه هسته ای ایران را تیره تر کرد.

وی در ادامه نوشت: باید به ایران در زمینه این توافق موقت که با 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و آلمان حاصل شد جایزه داد. بدتر اینکه، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با خوشحالی به دنبال راه حلی جامع است و این در حالی است که ایران هرگز با اقدامی که مانع از ادامه برنامه هسته ای این کشور بشود موافقت نمی کند.

بولتون در ادامه مقاله خود آورده است؛ امتیازاتی که ایران در قبال توافق هسته ای ژنو داده است اندک و به راحتی قابل بازگشت است. همانطور که عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران در مصاحبه خود در ماه ژانویه گفت؛ « ما می توانیم غنی سازی ۲۰ درصد را در کمتر از یک روز دوباره شروع کنیم و مواد هسته ای را دوباره تولید کنیم.

واکنش دبیران احزاب به اظهارات مرعشی

اظهارات اخیر حسین مرعشی مبنی بر پایان یافتن رفتارهای انقلابی و ایدئولوژیکی با واکنش احزاب و تشکل های سیاسی مواجه شد.

محمدرضا مرندی دبیرکل جبهه دانشگاهیان در گفت وگو با خبرنگار فارس، در ارزیابی اظهارات اخیر مرعشی مبنی بر پایان یافتن رفتارهای انقلابی و ایدئولوژیکی و تکیه بر کار اقتصادی گفت: سخن مرعشی بیانگر توهمات اوست، برخی گمان کردند که شرایط برای آنان مهیا شده است و می توانند سخنانی را که در دوره اصلاحات بر آن تکیه کردند تکرار کنند در حالی که دوران آن حرف ها گذشته است و مردم نیز در برهه های مختلف ثابت کردند که جریان دگراندیش اصلاحات را قبول ندارند و یوم الله 9 دی مشت محکمی بر این نوع تفکرات ترجمه شده غربی زد.

امرالله شیخیانی دبیرکل حزب مردم و نایب رئیس سابق خانه احزاب نیز،در باره اظهارات اخیر مرعشی گفت: این صحبت ها نظر شخصی مرعشی است چراکه همه می دانند غیرکارشناسانه و در میان خبرگان این حرف ها خریداری ندارد.

محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در خصوص اظهارات مرعشی درباره پایان دوره ایدئولوژی انقلابی اظهار داشت: آقای مرعشی چند سال پیش گفته بود ما سوسیال دموکرات هستیم لذا حرف اخیر وی با حرف سابقش مغایرت دارد.

مجید گروسی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ارزیابی اظهارات اخیر مرعشی گفت: دیدگاه طیف مرعشی که مبتنی بر دیدگاه اقتصادی است ضربات بسیاری را به مردم و نظام زده است.

منبع:جام جم

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی