سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ | Tuesday 7 February 2023

رئیس شبکه بهداشت و درمان انار در جمع خبرنگاران شهرستان به تشریح جزئیات طرح ملی مبارزه با کرونا (طرح سردار حاج قاسم سلیمانی ) پرداخت

 

به گزارش انارما، دکتر عبدالهی رئیس شبکه بهداشت و درمان انار در جمع خبرنگاران شهرستان به تشریح جزئیات طرح ملی مبارزه با کرونا (طرح سردار حاج قاسم سلیمانی ) پرداخت.

وی با اشاره به آغاز سراسری این طرح از ساعت۱۴:۳۰ روز سه شنبه ۱۱آذر بصورت ویدئوکنفرانس در سراسر کشور گفت: اقدامات فنی با مسئولیت حوزه بهداشت و اقدامات پشتیبانی و حمایتی این طرح با مسئولیت بسیج انجام خواهد‌ شد.

وی افزود: این طرح در سه تیم عملیاتی شامل (نظارتی، مراقبتی و حمایتی ) در کل شهرستان انار که به۱۷محله تقسیم شده اجرا خواهد‌ شد.

دکتر عبدالهی در خصوص وظایف تیم های عملیاتی گفت:بازدید از اماکن پرتردد و نظارت بر اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی از وظایف تیم نظارتی با سرپرستی کارشناسان بهداشتی می باشد.

وی افزود: وظایف تیم مراقبتی، مراقبت از بیماران کرونایی قرنطینه در منزل از طریق گزارش تلفنی و همچنین شناسایی اطرافیان شخص بیمار که مبتلا شده اند می باشد .

رئیس شبکه بهداشت و درمان انار از بکارگیری تست گیری «تست سریع رپید» برای اولین بار خبر داد وگفت: تست سریع «رپید» که در صورت لزوم در جلوی خانه از شخص گرفته میشود وهمان لحظه نتیجه اش مشخص میشود در صورت لزوم انجام خواهد‌ شد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به وظایف تیم حمایتی گفت: پشتیبانی و حمایت از افراد مبتلا که در قرنطینه هستند و بعضا مشکلاتی در تامین نیازهای اساسی معیشتی دارند از وظایف تیم حمایتی است.

وی افزود: تیم حمایتی و پشتیبانی با محوریت بسیج و سپاه تنها مرجع کمک رسانی به افراد نیازمند مبتلا هستند لذا از همشهریان و خیرین تقاضا میشود در صورت تمایل به کمک مالی به افراد زیاندیده از کرونا فقط کمک های خود را به بسیج تحویل‌دهند.

گزارش: مهدی خلیلی

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

همایش پیاده روی بانوان درشهرستان اناربمناسبت جشن پیروزی انقلاب برگزار شد

به گزارش خبرنگار انارما همزمان با ایام الله دهه فجر و میلاد باسعادت حضرت علی علیه السلام ، جشن انقلاب و همایش پیاده روی بانوان انقلاب با همت و همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان انار و دفتر امام جم ...

یادداشت های خصوصی