چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ | Wednesday 8 February 2023

سال هاست معلم های حق التدریس شهرستان انار در بلاتکلیفی استخدامی هستند. با وجود کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش این اداره در سطح شهرستان و یا استان تمایل زیادی ندارد این افراد را بدون آزمون استخدام رسمی کند.

به گزارش ” انارما ” ، سال هاست معلم های حق التدریس شهرستان انار در بلاتکلیفی استخدامی هستند. با وجود کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش این اداره در سطح شهرستان و یا استان تمایل زیادی ندارد این افراد را بدون آزمون استخدام رسمی کند.

تعدادی از معلمین حق التدریس در انار به روش جذب نیروهای حق‌التدریس این شهرستان اعتراض داشته و این روزها با وجود اینکه قانون الحاق یک تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی در وزارت آموزش و پرورش از سوی رییس جمهوری ابلاغ شده است و براین اساس از ابتدای مهرماه شکل اجرایی به خود گرفته است، اما خبرها حکایت از معترضانی جدید دارد که از تعداد ۶۴ نیروی حق التدریس شهرستان انار تنها ۵ نفر برای استخدامی پذیرفته شده اند و ما بقی همچنان بلاتکلیف مانده اند.

گفتنی است،تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس در شرایطی است که در بخش کشکوئیه از تعداد ۴۵ نیروی حق التدریسی ۱۵ نفر استخدام رسمی شده اند.

حال باید دید مسئولان شهرستان از جمله حسین ناجی مدیر اداره آموزش و پرورش انار نقطه پایان بر ماجرای استخدامی این دسته از معلم ها می گذارد یا این داستان همچنان ادامه دار خواهد ماند.

لازم بذکر است عدم تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس در شرایطی است که تعدادی از آن‌ها سال‌ها به عنوان مربی پیش‌دبستانی یا معلم حق‌التدریس درمدارس شهرستان مشغول به فعالیت هستند و با بالا رفتن سن آن‌ها این شرایط آخرین فرصت استخدامی برایشان محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بیش از ۱۲۰۰نفر در شهرستان انار معتکف شدند

در شهرستان انار بیش از ۱۲۰۰ نفر در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند که از این مجموع ۹۰۰ نفر خواهر و ۳۰۰ نفر برادران هستند. ...

یادداشت های خصوصی