دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ | Monday 30 January 2023

برخی از خانوارهای منطقه لطف آباد و دهستان بیاض شهرستان انار مدتی است که از قطعی مکرر آب در این روستاها گلایه مند بوده و مدعی شده اند که به دلیل کمبود آب و گاها افت فشار طی روزهای گذشته  مجبور به مهاجرت شدند.

به گزارش ” انارما ” ؛  برخی از خانوارهای منطقه لطف آباد و دهستان بیاض شهرستان انار مدتی است که از قطعی مکرر آب در این روستاها گلایه مند بوده و مدعی شده اند که به دلیل کمبود آب و گاها افت فشار طی روزهای گذشته  مجبور به مهاجرت شدند.

اسلامی مسئول اداره اداره آب و فاضلاب شهرستان در گفتگو با خبرنگار انارما گفت : به دلیل وجود بحران آب در روزهای گذشته و همچنین شکستگی های زیاد در  لوله های اصلی آب لطف آباد، به مدت دو روز مشکل کم آبی برای شهروندان این مناطق اتفاق افتاد که با پیگیری و رفع شکستگی چندین باره لوله آب از امشب مورخ ۳۰ اردیبهشت ماه مشکل کم آبی و قطعی آب برطرف خواهد شد .

مسئول شبکه اداره آبفای شهرستان در جواب سئوال خبرنگار انارما مبنی بر اینکه دلیل این ترکیدگیها چیست گفت : در شبکه آبرسانی بیاض و لطف آباد، حدود ۲ کیلومتر لوله فرسوده و قدیمی آزبست وجود داشت و دچار ترکیدگی میشد که با تلاش شبانه همکاران امور آب و فاضلاب تعویض شد و با نصب الکتروپمپ جدید بر روی چاه های این منطقه مشکل قطعی آب برطرف شده.

از سویی دیگر سهم انکار ناشدنی استفاده نادرست آب شرب توسط کشاورزان و دامداران برای سم پاشی و دام خود در این مناطق ، به دلیل کمبود منابع آبی و خشکی پیش رو باعث شده تا افت شدید آب در مناطق پایین دست جنوب شهرستان انار اتفاق بیافتد که این مساله خود زخم عمیقی بر پیکره مصرف و قطعی مکرر آب خواهد بود.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

ویژه برنامه شب یلدا با حضور کمدین امیر فضل آبادی در انار

جشن بزرگ یلدایی با حضور کمدین امیر فضل آبادی(مندلو) در دانشگاه آزاد اسلامی انار برگزار شد. ...

یادداشت های خصوصی