شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 25 May 2024

به نام”تظاهرات علیه اعدام” در مقابل سفارت کشور عزیزمان در کشور سوئد برگزار گردید

 

در یوم الله ٢٢بهمن، تجمع ١٠نفری مخالفان و معاندان نظام به نام”تظاهرات علیه اعدام” در مقابل سفارت کشور عزیزمان در کشور سوئد برگزار گردید.

به گزارش انارما،این درحالی است که در میان این گروه اندک تظاهرکنندگان، فردی نیز با برافراشتن پرچم مجعول بلوچستان حضور یافته بود و درکنار عده ای که خود را “آزاداندیش” می خواندند، به رکیک گویی و سر دادن شعارهای دور از ادب و عرف سیاسی و اصول اولیۀ تمدن می پرداخت.

درحالی که سربازان مسلمان ایران برای حفاظت از مردم مظلوم بلوچستان در مقابل وهابیون و سلفی های معاند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ربوده شده اند و جانشان در معرض خطر قرار گرفته است، این افراد در فکر جدایی و جنگ با نظام اسلامی هستند.

گفتنی است، گروه تروریستی “جیش العدل” به تازگی، با انتشار بیانیه‌ای در وبلاگ خود از جمهوری اسلامی ایران خواسته‌ است برای آزادی مرزبانان ایرانی ۵۰عضو زندانی این گروه، ٢٠٠نفر از شهروندان سنّی مذهب زندانی در ایران و همچنین ۵۰نفر از زنان سنی‌ای که به گفتۀ آنان درسوریه دربازداشت سپاه پاسداران هستند، را آزاد کند.

شنبه این هفته “جیش‌العدل”، این گروه مسلح و تروریستیِ مخالف دولت ایران که خود را هوادار حقوق سنی‌ها معرفی می‌کند، اعلام کرد ۵مرزبان ایرانی را به گروگان گرفته است. تصور می‌شود سربازان گروگان‌گرفته شده ایرانی به منطقه‌ای در پاکستان منتقل شده باشند.

از دیگر سو روز گذشته، مولوی عبدالحمید، امام جمعه سنی مذهب‌های زاهدان و از برجسته‌ترین روحانیون سنّی ایران، خواهان آزادی مرزبانان ایرانی شد و گفته است اقدامات این چنینی به ضرر منطقه سیستان و بلوچستان است و از گروگان‌گیرها خواسته است “دست از این کارها بردارند و مرزبانان سرباز را آزاد کنند.”

همچنین حسن قشقاوی، معاون پارلمانی و امور کنسولگری وزارت خارجه ایران، از انجام رایزنی‌هایی برای آزادی مرزبانان ایرانی خبر داده است. آقای قشقاوی گفته است: “رایزنی‌های صورت گرفته درمورد موضوع اخیر همچون موارد مشابه قبلی تا قبل از حصول نتیجه رسانه‌ای نمی‌شود.”

علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران نیز با “تروریستی” دانستن گروه جیش العدل، تعامل با این گروه را رد کرده و گفته است: “طرف حساب ما دولت پاکستان است و اگر مذاکره‌ای قرار است انجام شود، خود آن‌ها باید این کار را بکنند.”

گفتنی است، این گروه دیشب فیلم کوتاهی را از سربازان ایرانی گروگان‌گرفته‌شده، درحالی که روی زمین نشسته‌اند، منتشر کرده است.

این اتفاق واکنش گسترده‌ای در افکار عمومی ایران برانگیخته است و بسیاری از ایرانیان با محکوم کردن جیش‌العدل و ابراز همدردی با گروگان‌ها، خواهان آزادی سربازان شده‌اند.

جیش‌العدل تهدید کرده است که اگر حکومت ایران به خواسته‌هایش توجه نکند دوباره به اقدامات مشابهی دست خواهد زد.

پیش از این و در آبان امسال این گروه مسئولیت قتل بیش از ۱۰ مرزبان نیروی انتظامی ایران را بر عهده گرفت. در پی آن واقعه، دادستان زاهدان اعلام کرد که ۱۶ نفر از “افراد شرور که پیش از این حکم اعدام آن ها در مراجع عالی قضایی به تایید رسیده بود ولی بنا بر دلایلی اجرای حکم آن ها به تعویق افتاده بود” اعدام شدند.

منبع:بولتن

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی