یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

فاطمه هاشمی که از حدود ساعت 13 امروز در دادسرای عمومی و انقلاب تهران حاضر شده بود، پس از گذشت سه ساعت از دادسرا خارج شد و در جمع خبرنگاران درباره دلیل احضار و عنوان اتهامی‌اش،‌گفت: اتهام این بود که من در مصاحبه‌ای که انجام دادم حرف‌های خلاف واقع نسبت به رییس قوه قضاییه و […]

فاطمه هاشمی که از حدود ساعت 13 امروز در دادسرای عمومی و انقلاب تهران حاضر شده بود، پس از گذشت سه ساعت از دادسرا خارج شد و در جمع خبرنگاران درباره دلیل احضار و عنوان اتهامی‌اش،‌گفت: اتهام این بود که من در مصاحبه‌ای که انجام دادم حرف‌های خلاف واقع نسبت به رییس قوه قضاییه و قوه مقننه زده‌ام.

 فاطمه هاشمی گفت که عنوان اتهامی‌اش، انتساب مطالب خلاف واقع به روسای قوای قضاییه و مقننه است.

به گزارش انارما، فاطمه هاشمی که از حدود ساعت 13 امروز در دادسرای عمومی و انقلاب تهران حاضر شده بود، پس از گذشت سه ساعت از دادسرا خارج شد و در جمع خبرنگاران درباره دلیل احضار و عنوان اتهامی‌اش،‌گفت: اتهام این بود که من در مصاحبه‌ای که انجام دادم حرف‌های خلاف واقع نسبت به رییس قوه قضاییه و قوه مقننه زده‌ام.

وی ادامه داد: من هم دفاع کردم و گفتم جرمی مرتکب نشده‌ام و صحبت‌هایی که انجام داده‌ام نیز هیچ کدام خلاف واقع نبوده‌اند.

فاطمه هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا آقایان لاریجانی از شما شکایت کرده‌اند، گفت: در نامه‌ای که برای من قرائت کردند صرفا صحبت از شکایت دادستان بود و در آن نوشته شده بود که من حرف‌های خلاف واقع درباره روسای قوه قضاییه و قوه مقننه مطرح کرده‌ام.

وی درباره علت طولانی شدن جلسه بازپرسی، گفت: علت این بود که من صحبت‌هایی هم راجع به مشکلاتی که مردم در دادگاه‌ها دارند مطرح کردم، زیرا خیلی از بیماران خاص به ما مراجعه می‌کنند و صحبت‌هایی در این رابطه مطرح می‌کنند.

فاطمه هاشمی اظهار کرد: البته من به شوخی یک جمله هم گفتم و آن این بود که کاش به همین سرعتی که به پرونده شکایت از من رسیدگی شد، به شکایات مردم رسیدگی می‌شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازپرس در پایان جلسه تصمیمی اتخاذ کرد یا خیر؟ گفت: چیزی به من نگفتند و من در آنجا اعلام کردم که لایحه تقدیم خواهم کرد.

هوشنگ پوربابایی یکی از وکلای فاطمه هاشمی نیز گفت که موکلش با شکایت مدعی‌العموم برای ادای توضیحاتی احضار شده بود.

وی با بیان این که انتساب مطالب خلاف واقع عنوان اتهامی موکلش است، گفت: در این جلسه به موکلم تفهیم اتهام شد و همچنین قرار تامین التزام به حضور با قول شرف صادر شد.

منبع:بازتاب

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی