دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ | Monday 26 February 2024

به گزارش انارما به نقل از شبستان علی زهرودی، یکشنبه(۱۲ دی) در نشست خبری شانزدهمین دوره مسابقات قرآن مدهامتان که در محل ستادکانون های مساجد استان برگزار شد؛ با اشاره به برگزاری ۵ سال از برگزاری جشنواره قرآنی به میزبانی شهرستان انار گفت: این امر باعث افتخار است و هر سال با برنامه ریزی همه ادارات شهرستان […]

به گزارش انارما به نقل از شبستان علی زهرودی، یکشنبه(۱۲ دی) در نشست خبری شانزدهمین دوره مسابقات قرآن مدهامتان که در محل ستادکانون های مساجد استان برگزار شد؛ با اشاره به برگزاری ۵ سال از برگزاری جشنواره قرآنی به میزبانی شهرستان انار گفت: این امر باعث افتخار است و هر سال با برنامه ریزی همه ادارات شهرستان همکاری لازم در راستای برگزاری جشنواره انجام می شود.

فرماندار شهرستان انار با بیان اینمه از ابتدای سال برای این رویداد برنامه ریزی و بودجه لازم در شهرستان دیده می شود؛ افزود: شهرستان انار بیش از ۳۰ خانه قرآنی و مؤسسات قرآن دارد و یک مزیت ویژه دیگر اینکه بیش از ۸۰ حافظ قرآن در شهرستان انار و چیزی نزدیک همین تعداد در حال آموزش و فراگیری کل قرآن دارد.

وی به سبقه مذهبی و قرآنی شهرستان انار و تقدیم ۱۳۰ شهید  اشاره و بیان کرد: بیش از ۳۷۵ نفر در این رویداد قرآنی ثبت نام کردند و افتاحیه مراسم در ۱۸ آذر ماه، روز فرهنگی انار بود که در سال ۵۷ در راهپیمایی انار ابتدای جاده با نیروهای رژیم درگیر و سه نفر به شهادت رسیدند و ۴۰ نفر زخمی شدند.

زهرودی گفت: اختتامیه جشنواره به صورت حضوری است و در هفته مقاومت و دومین سالگرد سردار است که سعی داریم هر سال در هفته مقاومت برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ۷۰ نفر برگزیده دارد که از ۱۵ دی ماه میزبان آنان خواهیم بود، سین برنامه ها را اعلام و بیان کرد:  همه دستگاه ها و نهادها همکاری خوب و تنگاتنگی داشتند و روابط مس سرچشمه همکاری خوبی داشت.

سیدحسین جعفری، رییس اداره ارشاد شهرستان انار هم ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل استان و ستاد کانون های فرهنگی استان که اعتماد کردند و دبیرخانه دائمی در این شهرستان ایجاد شد، از خیرین و مس سرچشمه که همیشه در کل برنامه های فرهنگی و هنری حامی و همراه است و از دفتر امام جمعه، دانشگاه آزاد اسلامی، شهرداری، فرمانداری و هیئت امنا آستان امامزاده محمد صالح، سپاه، اداره اوقاف و سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانداری و مجموعه همکاران ارشاد هم تشکر کرد.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از مسجد تاریخی خواجه شریف انار

به گزارش پایگاه خبری “انارما”، حجت الاسلام والمسلمین شهابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در بدو ورود به شهرستان انار باحضور درحرم امامزاده محمد صالح به مقام این آستان مقدس و شهیدان سر ...

یادداشت های خصوصی