دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ | Monday 30 January 2023

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس به‌منظور پیگیری جهت جبران خسارت سرمازدگی پسته استان کرمان به‌ویژه دو شهرستان رفسنجان و انار با وزیرجهاد کشاورزی دیدار کرد

به گزارش انارما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خدمت: حجت‌الاسلام دکتر حسین جلالی در خصوص خسارت سرمازدگی پسته‌های رفسنجان و انار اظهار کرد: خسارت سنگینی به محصول پسته دو شهرستان رفسنجان و انار وارد شده است.

وی عنوان کرد: در سطح استان کرمان ۹ هزار میلیارد تومان برآورد خسارت شده است که بیش از ۳۷۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارت سرمازدگی رفسنجان و یک‌هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان هم خسارت شهرستان انار است که در شهرستان رفسنجان ۵۰ هزار هکتار از ۸۰ هزار هکتار سطح زیر کشت و شهرستان انار ۱۲ هزار هکتار از ۱۸ هزار هکتار سطح زیر کشت پسته خسارت دیده‌اند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد: هماهنگ کردیم که هرچه زودتر جلسه‌ای با نمایندگان شهرستان‌هایی که محصول پسته دارند ازجمله نمایندگان رفسنجان، زرند، سیرجان و کرمان و دست اندرکاران امر کشاورزی ازجمله جهاد کشاورزی، بیمه مرکزی و بانک کشاورزی برگزار شود که مقرر شد این جلسه روز سه‌شنبه با حضور افراد نام‌برده در مجلس برگزار و راهکار جبران خسارت کشاورزان را بررسی و مصوباتی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: بنده هم طی دیداری که روز گذشته با وزیر جهاد کشاورزی داشتم گفتند «سعی می‌کنم هفته آینده کارشناس بیمه را به استان بفرستم»، که ضرورت دارد جهاد کشاورزی آماده باشد که برای کشاورزان که چند سال متضرر شده‌اند و امسال هم خسارت دیده‌اند، کاری انجام شود.

حجت‌الاسلام جلالی مباحث استمهال وام‌های کشاورزی و پرداخت بیمه خسارت کشاورزان را دو موضوع اضطراری برای کشاورزان برشمرد و گفت: باید هرچه سریع‌تر و با نظر مساعد انجام شود و در خصوص کمک بلاعوض، دولت باید ورود کند که پیگیری خواهیم کرد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مردم شهرستان‌های رفسنجان و انار با پسته سروکار دارند و از این راه ارتزاق می‌کنند، با وجود این وضعیت کاهش اشتغال در بخش کشاورزی را خواهیم داشت و تقاضا برای اشتغال در بخش های دیگر هم بالا می‌رود که ضرورت دارد همه مسؤولان شهرستان نسبت به ایجاد اشتغال و عبور از این بحران چاره اندیشی کنند.

 

 

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

ویژه برنامه شب یلدا با حضور کمدین امیر فضل آبادی در انار

جشن بزرگ یلدایی با حضور کمدین امیر فضل آبادی(مندلو) در دانشگاه آزاد اسلامی انار برگزار شد. ...

یادداشت های خصوصی