پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ | Thursday 18 April 2024

به گزارش پایگاه خبری انارما، سمینار آموزشی تغذیه زمستانه باغات پسته باحضور مدرس حسینی‌فرد در محل تالار فرهنگیان برگزار شد. در این جلسه آخرین نتایج تحقیقات علمی راجع به مواد اصلاح کننده خاک شور از قبیل گچ و اسید سولفوریک در باغات پسته بیان گردید و در پایان به سوالات کشاورزان حاضر در جلسه پاسخ […]

به گزارش پایگاه خبری انارما، سمینار آموزشی تغذیه زمستانه باغات پسته باحضور مدرس حسینی‌فرد در محل تالار فرهنگیان برگزار شد.

در این جلسه آخرین نتایج تحقیقات علمی راجع به مواد اصلاح کننده خاک شور از قبیل گچ و اسید سولفوریک در باغات پسته بیان گردید و در پایان به سوالات کشاورزان حاضر در جلسه پاسخ داده شد.

این جلسه آموزشی، عوامل محدود کننده رشد گیاه در خاک به ترتیب زیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت : شوری، وجود لایه های با نفوذپذیری کم و محدود کننده ریشه، کمبود مواد آلی خاک، کمبود عناصر غذایی در خاک، درصد آهک بالا و قلیایی بودن خاک، شنی و سبک بودن بافت خاک، رسی و سنگین بودن بافت خاک، ساختمان ضعیف خاک، پایین بودن پتانسیل بیولوژیکی خاک، عدم تعادل در عناصر غذایی خاک

لازم بذکراست این همایش به همت مرکز کارآفرینی فدک و با همکاری بسیج سازندگی شهرستان انار و شرکت تعاونی تولید کشاورزی احمدآباد ، همراه با غرفه های مربوط به کشاورزی برگزار شد.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

ویژه برنامه تحویل سال ۱۴۰۳در شهرستان انار

برنامه تحویل سال در شهرستان انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی