یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

امام جمعه شهرستان انار گفت: همانگونه که در تقویم یک روز به نام روز خرما و یا روز انار نامگذاری شده است، یک روز هم به نام روز “پسته اکبری” نامگذاری شود

به گزارش #انارما ، مراسم تجلیل از عوامل برگزاری جشنواره‌های “پسته خورون” ، “نان کرنو” و “پسته اکبری” با حضور مسئولان در فرمانداری شهرستان انار برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، امام جمعه شهرستان انار گفت: همانگونه که در تقویم یک روز به نام روز خرما و یا روز انار نامگذاری شده است، یک روز هم به نام روز “پسته اکبری” نامگذاری شود و همچنین در مراسم برگزاری جشنواره‌ها از مسئولان کشوری هم دعوت شود.

امام جمعه انار اظهار داشت: شهرستان انار از ظرفیت بالایی در زمینه تولید پسته اکبری برخوردار است که با بهره‌وری مناسب به صادرات آن منتهی شده است.

حجت الاسلام علیدادی گفت: در تلاش هستیم با همکاری رسانه های شهرستان و پیگیری میراث فرهنگی و ادارات مربوطه این امر تحقق پیدا کند.

صالحی، فرماندار شهرستان انار هم در این جلسه گفت: هدف از برگزاری این جشنواره‌ها، معرفی فرهنگ و آداب ورسوم و همچنین محصولات شهر و روستا‌ها است.

برهانی، بخشدار شهرستان انار هم در این جلسه گفت: در جشنواره‌ نانی که در کرمان برگزار شد، پخت نان کرنوی شهرستان انار، رتبه دوم کشوری را کسب کرد.

در پایان این مراسم با اهدای لوح و هدایا از عوامل برگزاری جشنواره‌های پسته خورون، نان کرنو، پسته اکبری تجلیل شد.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی