جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ | Friday 19 July 2024

خبر واقعا سخت و جانکاه بود. سقوط بالگرد حامل رییس جمهور محبوب و مردمی آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی و همراهان که دل ایران و ایرانی را به درد آورد

خبر واقعا سخت و جانکاه بود. سقوط بالگرد حامل رییس جمهور محبوب و مردمی آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی و همراهان که دل ایران و ایرانی را به درد آورد و منجر به شهادت رییس جمهور مردمی و انقلابی و همراهان ایشان شد.

شهید آیت الله رییسی در طول دوران خدمت خویش در ارکان مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی منشا اثر بود و حضور ایشان در مناصب قضایی و اجرایی کشور، منجر به خدمات شایانی گردید. ایشان در دوران مدیریت خود در سازمان بازرسی کل کشور شعار خود را بر مبارزه با فساد قرار داد و تمام توان خود را مصروف مبارزه با مفسدان اقتصادی و تضییع کنندگان حقوق بیت المال نمود.

اقدامات ایشان در سازمان بازرسی کل کشور در کوتاه زمانی اثرات مطلوبی داشت و منجر به شناسایی و کشف و تعقیب مجرمان و مفسدان زیادی شد. مدت حضور ایشان در آستان قدس رضوی نیز فرصت مغتنمی بود تا این سید جلیل القدر خدمات متعددی برای زائران و مجاوران ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) به ارمغان آورد؛

توسعه و تجهیز حرم مطهر رضوی، افزایش بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی و استفاده از عواید آن در جهت خدمت رسانی بیشتر و بهتر به زائران و مجاوران، تاسیس شبکه سراسری خادمیاران رضوی در سراسر کشور و ترویج فرهنگ خدمت برای دلدادگان امام رئوف، ارتقا کمی و کیفی برنامه ها و مناسبت های حرم مطهر رضوی همه و همه گوشه ای از خدمات این شهید جهادی و انقلابی به شمار می رود.

پس از اتمام مدت خدمت ایشان و بنا به حکم ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای(مدظله العالی) ریاست قوه قضاییه را بر عهده گرفتند. در طول مدیریت ایشان بر دستگاه قضا، تحول شگرفی در سیستم قضایی کشور ایجاد شد تا مردم طعم شیرین عدالت را بیش از پیش بچشند؛ شعار کلیدی شهید آیت الله دکتر رییسی در قوه قضاییه اجرای عدالت و مبارزه با فساد بود. ایشان با حضور در بین مردم و مراجعان دستگاه قضا از نزدیک در جریان امور قرار می گرفت و به مشکلات و نواقص رسیدگی می نمود.

تصویب و ابلاغ سند تحول قضایی با نگاه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به منظور رسیدن به جایگاه مطلوب در قوه قضاییه از جمله مهم ترین خدمات ایشان بود. بررسی میدانی عملکرد قضات و کارکنان دستگاه قضا، تعامل با سایر قوا در حل مشکلات مردم و اهتمام به تولید و حمایت های حقوقی و قضایی از سرمایه گذاری و بنگاه های اقتصادی در مسیر اقتصاد مقاومتی را می توان نمونه موفقی از حضور این عالم مجاهد در دستگاه قضا دانست.

اما این بزرگ مرد عرصه عدالت و تقوا پس از انتخاب مردم به ریاست جمهوری اسلامی ایران، زمام قوه مجریه را به دست گرفت و با تمام توان خویش و بدون وقفه به کار و تلاش پرداخت. مهم ترین خصلت ایشان ولایت مداری، عدالت محوری و فساد ستیزی بود و تحول عظیمی در دولت ایجاد نمود. تاکید و اهتمام به تولید و اشتغال، ایجاد طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور، حضور بی واسطه در میان مردم در سفرهای استانی هیات دولت، ساده زیستی و تقویت گفتمان کار و تلاش در دولت، ایجاد طرح های اقتصادی بنیادین به منظور حل معیشت و سفره مردم، پایه ریزی دیپلماسی عزت مندانه و توسعه روابط با کشور های دوست و برادر، گوشه ای از خدمات قابل تحسین این مجاهد نستوه است که در خاطر ملت بزرگ و قدرشناس ایران باقی خواهد ماند.

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در پیام تسلیت شهادت این شهید خدمت، از ایشان با تعبیر «خدمتگزار صمیمی، مخلص و با ارزش» یاد فرمودند که این نشان دهنده جایگاه والای شهید خواهد بود. سعادتی بالاتر از این نبود که خادم ملت در شب ولادت امام رضا(ع) و در حین خدمت به مردم به شهادت برسد و این چنین خادم الرضا(ع) در آغوش مولی و مقتدای خویش آرام گرفت.

یقینا شهادت این عالم مجاهد و مدیر انقلابی ضایعه ای جانسوز برای کشور و مردم است که ان شالله به حول قوه الهی و تحت فرمان رهبری فرزانه انقلاب، مسیر خدمت و الگوی مدیریتی این شهید عزیز تداوم یابد و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی، شهید آیت الله رییسی را الگویی در تصمیم گیری ها و اقدامات خویش قرار دهند. روح این شهید والامقام و شهدای همراه ایشان شاد و یادشان گرامی باد.

به قلم؛ مهدی مظفری اناری

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی