جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ | Friday 19 July 2024

برق مورد نیاز پروژه خط انتقال آب خلیج فارس در ایستگاه شمش که در مرز استان کرمان و یزد (محدوده استان کرمان) قراردارد از شهرستان انار تامین می گردد.

به گزارش ” انارما ” ، برق مورد نیاز پروژه خط انتقال آب خلیج فارس در ایستگاه شمش که در مرز استان کرمان و یزد (محدوده استان کرمان) قراردارد از شهرستان انار تامین می گردد.

محسن صالحی فرماندار شهرستان انار در تایید و تکمیل این خبر به خبرنگار #انارما گفت: انتقال آب از خلیج فارس به استان های یزد و کرمان پروژه بزرگی است که کرمان، رفسنجان و سیرجان در مرحله اول و در مرحله دوم انار و شهربابک را از تنش آبی نجات می دهد.

وی افزود: برق پمپاژ انتقال آب خلیج فارس به مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو یزد از چاه موتور سِرزیر انار تامین می شود که در سال ۱۴۰۰ از آنجایی که این طرح به عنوان یک طرح ملی بوده، توافق مابین شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان طی قرارداد طرح ملی با شرکت پیمانکار پروژه به مقدار ۶.۹ مگابایت، برق شهرستان انار را به پروژه خط انتقال آب خلیج فارس اختصاص داده است‌.

صالحی در خصوص جزئیات این قرارداد گفت: قریب به ۲۰ میلیارد ریال هزینه در قبال اجازه عبور خط انتقال برق به این پروژه به یکی از متصدیان چاه موتور سِرزیر داده شده تا انتقال برق به این پروژه عملیاتی شود.

او همچنین اضافه کرد: این هزینه تنها برای متصدیان صحرای سرزیر بعد از شکایت در دادگاه انار و توافق طرفین تعلق گرفته و صحراهای اطراف آن از جمله حسین آباد غرب ، حسین آباد فلاح و دیگر صحراهایی که در این مسیر قرار دارند بدلیل نداشتن سند ثبتی اراضی ،عایدی از این خط انتقال دریافت نکرده اند.

فرماندار انار در پایان با بیان اینکه در دولت قبل فروش انشعاب برق به ایستگاه تقلیل فشار و پمپاژ خط لوله انتقال آب صورت گرفته است افزود : هم اکنون با مساعدت نماینده مردم در مجلس،تامین منابع مالی اجرای خط لوله آب تخصیص یافته جهت تقویت شبکه آب شرب انار در دستور کار فرمانداری است.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی