اخبار انار » اخبار پیشخوان
کد خبر : 68687
پنج شنبه - ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۷
شبکه بهداشت و درمان انار؛

اصول ایمنی ‏وسایل بازی در پارکها

 

مطلب آموزشی ایمنی پارکها قسمت دوم

اصول ایمنی ‏وسایل بازی در پارکها

الف ـ وسایل بازی

وسایل بازی که در مهد‌های کودک، مدارس و پارکها استفاده می‌شوند باید متناسب با سن و فیزیک بدنی بچه‌ها انتخاب شوند و دارای جنس و کیفیت مناسب باشند. هر چند به دلیل ارزانی و شکل پذیری آهن، امروزه بیشتر وسایل بازی کودکان از آهن درست می‌شود ولی باید بدانیم که بهترین جنس برای ساخت وسایل بازی کودکان، کائوچو و پلاستیک فشرده است که معمولاً زنگ نمی‌زنند و در صورت برخورد بچه‌ها با آنها یا افتادن روی وسایل، بچه‌ها کمتر آسیب می‌بینند. تجهیزات بازی علاوه بر اینکه باید از مواد بادوام ساخته شوند که از هم جدا نشوند و در اثر تغییرات آب و هوایی نیز خراب نشوند، باید از مواد درجه یک و مرغوب ساخته شوند که در بچه‌ها ایجاد حساسیت‌های پوستی نکنند.

 

ب ـ سطح زمین بازی

سطح زمین بازی یکی از مهمترین عوامل کاهش دهنده میزان جراحت هنگام افتادن از وسایل بازی است. سطح زیر وسایل بازی باید به اندازه کافی نرم و حجیم باشد تا هنگام سقوط بچه‌ها مانع آسیب دیدگی شود.

سیمان، آسفالت، بتن و سنگ فرش به هیچ عنوان برای سطح زیر وسایل بازی مناسب نیستند و غیرایمن محسوب می‌شوند. چمن، خاک و خاک فشرده نیز نامناسب هستند، چرا که آب و هوا و نوع پوشش بچه‌ها باعث کم شدن قابلیت این مواد در محافظت از بچه‌ها می‌شوند.

سطح محوطه بازی باید از مواد نرمی مانند خاک اره، شن، ماسه نرم، کانوچوی نرم شده پر شده باشد. سنگفرش ساخته شده از مواد کائوچویی که از نظر ایمنی تست شده باشد نیز مناسب است. سطح زیر وسایلی که کمتر از ۵ر۲ متر ارتفاع دارند، باید حداقل ۳۰ سانتی متر از مواد نرم ذکر شده پر شده باشد. در ضمن مواد نباید به صورت بسته بندی مورد استفاده قرار گیرند چون خاصیت نرم بودن و انعطاف پذیری آنها کم می‌شود.

سطح بازی باید عاری از آب و نخاله‌های مختلف نظیر صخره، شاخه، ریشه درخت و… باشد تا باعث زمین خوردن بچه‌ها نشوند. همچنین این سطح باید فاقد موادی نظیر چوب شکسته و آهن زنگ زده یا تکه‌های سیمان و سنگ شکسته باشد.

اگر ارتفاع بچه‌ها و سطح (مثلاً پریدن از سکو) بالاتر از ۷ر۳ بیشتر باشد، این سطح مناسب و ایمن نیست و باید از هرگونه پریدن خوداری شود. در مجموع استفاده از تجهیزات با ارتفاع بلند جایز نیست.فضای پشت وسایل بازی نیز تا ۲ متر باید از مواد نرم پر شده باشد. با توجه به بلندی سرسره و تاب استفاده از مواد نرم در اطراف این وسایل بیش از سایر وسایل، ضروری است.‏

به خاطر داشته باشید استفاده از مواد نرم از بروز حوادث نمی‌کاهند، بلکه باعث رساندن جراحت به حداقل می‌شوند و رعایت ایمنی در هر حال ضروری و طبیعی است. همچنین هر قدر که ارتفاع تجهیزات بیشتر باشد خطر جراحت و سقوط از آن بیشتر است و مراقبت بیشتر از کودکان در این مکان‌ها ضروری است. در حال حاضر بهترین پوشش برای مکان‌های بازی نوعی موزائیک اسفنجی است که بسیار نرم و در عین حال مقاوم به تغییرات آب و هوایی است.

 

شبکه بهداشت و درمان انار- واحد آموزش سلامت

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

حضور جوانان اناری در مراسم وداع شهید محمدعلی محمدصادقی در رفسنجان

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید محمد علی محمد صادقی با حضور مردم  مناطق رفسنجان ،نوق،کشکوئیه و انار برگزار شد. (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

گزارش تصویری/ مراسم عزاداری شهادت امام صادق (ع) در انار

پیش از ظهر امروز پنجشنبه ۲۹تیر  مراسم عزاداری شهادت امام صادق (ع) با حضور  هیئت زنجیرزنی عام المنفعه  در مسجد صاحب الزمان (عج) برگزار شد

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

مراسم عزاداری شهادت امام صادق(ع) در کانون پرورشی فکری انار برگزار شد

 بمناسبت شهادت  امام جعفر صادق(ع)  مراسم عزاداری وسینه زنی با حضور بیش از ۶۰ عضو کودک ونوجوان کانون پرورشی فکری شهرستان انار برگزار شد

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان انار با دستور کار تشریح طرح کارورزی تشکیل شد

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان انار با دستور کار تشریح طرح کارورزی در فرمانداری انار تشکیل شد.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

تقدیر فرمانده انتظامی از کارکنان اداره بهزیستی انار

فرمانده انتظامی انار گفت:مجموعه بهزیستی با فعالیتها و اقدامات موثر خود،بخشهای مختلف زندگی افراد و خانواده های در معرض آسیب و خطر،نقش ویژه ای در مهار جرائم و آسیب ها دارد.

به گزارش انارما ، سرهنگ” جعفر غضنفری “در دیدار با رئیس و کارکنان اداره بهزیستی شهرستان به مناسبت هفته بهزیستی ،ضمن تبریک و تقدیر از زحمات و خدمات ارائه شده،بیان داشت:پلیس در عرصه مقابله با جرائم و آسیبها به خوبی با نقش حمایتی و مراقبتی بهزیستی آشنایی دارد و معتقد است به هر میزان در این‌حوزه فعالیتها و اقدامات گسترش یابد به همان نسبت از آثار و عواقب رفتار افراد و خانواده های در معرض آسیب پیشگیری می شود.

وی افزود:نتایج و آثار فعالیت های حمایتی در جامعه همانند اقدامات ملموس و‌فیزیکی قابل مشاهده نیست و به همین دلیل بعضی اوقات اهمیت این عملکرد در مجموعه بهزیستی آنچنان که باید دیده نمی شود.

“غضنفری”حمایت و توجه به افراد و خانواده های در معرض آسیب های فرهنگی و اجتماعی را از ضروری ترین اقدامات در عرصه توسعه فرهنگی و تقویت نظم و آرامش دانست و خاطر نشان کرد :سازمان بهزیستی در مجموعه وظایف و اقدامات خود نقش بسیار ارزنده ای را دارد و همه نهادها در این خصوص بایستی خود را ملزم به همکاری و قدردانی از این فعالیتها بدانند.

فرمانده انتظامی انار یادآور شد:امروز وجود خانواده ها و افراد بی سرپرست ،بدسرپرست،معلول و فرزندان طلاق و…از جمله گروه در معرض خطر می باشند که در صورت عدم وجود اقدامات بهزیستی برای آنها شرایط نامطلوبی را می تواند در حوزه نظم اجتماعی و ثبات ارزش ها داشته باشد.

این مقام انتظامی تاکیدکرد:امروز بسیاری از وقایع و اتفاقات ناخوشایند اجتماعی،حاصل بد زیستی تربیتی،فرهنگی و اقتصادی است که بایستی در مرحله پیش بینی و پیشگیری از ظهور و بروز آنها ممانعت شود و در این جهت سازمان بهزیستی و نقش با اهمیت آن نیاز به توجه و منابع بیشتری دارد.

در این دیدار ضمن دیدار چهره به چهره با کارکنان اداره بهزیستی شهرستان و تقدیم لوح سپاس به آنهاگزارشی از مجموعه عملکرد و اقدامات آن اداره توسط رئیس بهزیستی اعلام شد.

 

 

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
سردار غیب پرور در مراسم معارفه فرمانده جدید سپاه کرمان مطرح کرد؛

نمی پذیریم آنان که به سپاه می تازند دچار جهل شده اند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در بسیج اظهار کرد: سپاه که یادگار امام است در خدمت مردم است، جایگاه سپاه خادم بودن مردم است و تا جایی که بتواند از کیان انقلاب دفاع میکند لذا تاختن به سپاه درست نیست، ما نمی پذیریم آنان که به سپاه می تازند دچار جهل شده اند، ما به این ها شک داریم.

به گزارش انارما به نقل از   آرمان کرمان، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در محل مهدیه لشکر ۴۱ ثارالله با حضور سردار غیب پرور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، آبت الله جعفری امام جمعه شهر کرمان، حجت الاسلام علیمرادی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری و جمعی از فرماندهان و پاسدارن و بسیجیان و خانواده شهدا و برخی از اعضای شورای شهر برگزار شد.

 

 

 

 

سردار غیب پرور با درود و سلام به ۷ هزار شهید والا مقام استان کرمان، اظهار کرد:  صد سال اول اسلام مالامال از رنج و مصیبت گذشت که بیشترین آلام آن مربوط به محرم ۶۱ بود که فرزند پیامبر را در اوج مظلومیت به شهادت رساندند و صد سال دوم نیز که ۵۰ سال ابتدایی آن با امامت امام‌ محمد باقر(ع) و امام صادق(ع) مقارن بود.

 

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در بسیج ادامه داد: در صد سال دوم یک اتفاق بزرگ رخ داد و آن سست شدن پایه های حکومت بنی امیه و زمزمه آمدن بنی عباس بود که یک جنگ قدرت و کشمکشی توامان با خدعه رخ داد و آنچه در صحنه آن زمان قابل رویت بود همه چیز بحز اسلام بود.

 

 

غیب پرور تصریح کرد: اینجا بود که این امامین از فرصت استفاده کردند و اولین انقلاب فرهنگی جهان اسلام را شکل داده و  هزاران شاگرد در مکتب این دو امام بزرگوار تربیت شدند و اگر امام صادق نبود امروز معلوم نبود چیزی از اسلام در اختیار بشریت بماند.

 

 

وی بیان کرد: آنچه که امروز از جمع احادیث وجود دارد همه قال باقر و قال صادق است و همه اولیا خدا آرزو داشتند که یک روز حاکمیت اسلام را ببینند که نشد، چون مردم پای کار رهبران الهی نبودند و جانشین پیامبر را رها کردند و دوران غیبت اتفاق افتاد .

 

 

برای تداوم انقلاب باید کار را به مردم سپرد

 

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در بسیج خاطر نشان کرد: قرن ها گذشت و خداوند عالم مقدر فرمود این حاکمیت در این مملکت توسط حکیمی فرزانه مانند امام اتفاق بیفتد و مردم نیز هم در پیروزی انقلاب، هم در جنگ و هم بعد از جنگ و بعد از ارتحال امام سنگ تمام گذاشتند و  پای نصرت آقا ایستادند.

 

 

غیب پرور سرکوب فتنه ۸۸ توسط مردم را نمونه بارز همراهی مردم با رهبری عنوان کرد و ادامه داد: در فتنه ۸۸، فتنه گران آمده بودند که انقلاب را ذبح کنند اما رهبر بواسطه پا در رکاب بودن مردم  آن ها را ناکام گذاشت لذا ان چیزی که باعث پبروری انقلاب و ظفر در ۸ سال دفاع مقدس شد حضور همین مردم است .

 

 

وی رمز تداوم انقلاب را اسلام، رهبری و مردم دانست و گفت: در نبود یکی از این سه عنصر انقلاب ما در این جایگاه امروز خود نبود و اگر ما مردم را از ته دل باور کردیم یعنی همین چیزی که در بسیج دنبال شده است و کار بسیج و انقلاب را به دست مردم سپردیم، تحقق حکومت اسلامی که آرزوی اولیا خدا از جمله امام صادق است را فراهم کردیم.

 

 

 

 

چگونه راضی می شوید به دشمنی که کمترین خواسته آن نابودی انقلاب است لبخند بزنید

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در بسیج در ادامه تاکید کرد: این تحفه بزرگ یعنی انقلاب اسلامی را  باید قدر دانست چرا که انقلاب یک ایجاب دارد و یک سلب و تا جایی که خط شهدا را پاسداریم و گوش به فرمان رهبر باشیم و در مقابل دشمن رنگ نبازیم و سست نشویم می توانیم بگوییم انقلاب را قدردانی کرده ایم.

 

 

غیب پرور در ادامه مطرح کرد: اینکه به دشمن لبخند بزنیم معلوم نیست مسیر امام و شهدا و رهبری باشد، آن هم لبخند زدن به کدام دشمن، دروغ است بگوییم در یک جایی به توافق می رسیم آشتی می کنیم و دست می دهیم، دشمن دشمن قسم خورده ایست که به کمترین چیزی که راضی میشود این است که انقلاب نباشد؛ ایا میتوانیم؟ راضی میشویم؟

 

 

 

ما نمی پذیریم آنان که به سپاه می تازند دچار جهل شده اند

وی بیان کرد: امروز خط  دفاع از انقلاب و اسلام در یکی دو کیلومتر آن طرف تر از مرزهاست، بنابراین ما حق نداریم از اصول بنیادین انقلاب کوتاه بیاییم .

 

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در بسیج اظهار کرد: سپاه که یادگار امام است و به دست با برکت امام و خونهای هزاران شهید و ایثارگر در خدمت مردم است، جایگاه سپاه خادم بودن مردم است و تا جایی که بتواند از کیان انقلاب دفاع میکند لذا تاختن به سپاه درست نیست.

 

 

غیب پرور تاکید کرد: ما نمی پذیریم آنان که به سپاه می تازند دچار جهل شده اند، ما به این ها شک داریم،این انقلاب پرشتاب و پرسرعت با رگه های محکم انقلابی بودن باید امدن مهدی موعود را که کار و مجاهدت میخواهد زمینه سازی کند.

 

 

 

جایی توفیقات ما بیشتر است که دایره خدمت به مردم را گسترش دهیم

 

 

وی تصریح کرد: در سازمان بسیج با تغییراتی نسبت به گذشته رو به روست و رویکرد جدید بسیج آمدن روی مسائل اجتماعی است،  جایی توفیقات ما بیشتر است که دایره خدمت به مردم را افزایش دهیم که بعضا به نتیجه رسیده بقیه هم در حال نتیجه است.

 

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در بسیج بیان کرد: در انقلاب اسلامی و سپاه تغییر مسئولیت هابه این دلیل است که یک رزمنده از یک سنگر باید به سنگر دیگر برود قرار نیست هیچکدام از ما در یک سنگر بمانیم، مهم رسالت ماست که در هر سنگر از انقلاب و اسلام دفاع کنیم.

 

 

غیب پرور تشریح کرد: این جمع برای این است که ما می گوییم عزیزی در یک سنگر باید به سنگر دیگری برود و عزیز دیگری برای خدمت به این سنگر می آید،سردار نوری جزء چند نفر اول سپاه است که از جانشینی پایگاه شروع کرده و سپس از گروهان و محور و تیپ و لشکر و قرارگاه گذشته تا اینجا و من شهادت می دهم سردار نوری طی تمام این سالها لباس مجاهدت را از تن بیرن نیاورده است.

 

 

سردار نوری یک سردار شوشتری دیگر است

 

 

 

 

وی خاطر نشان کرد: من سردار نوری را سردار شوشتری می بینم و امروز به اذن الله و با عرض تشکر فراوان از سوی فرمانده کل سپاه و از ناحیه خودم و کل بسبجیان از سردار نوری تشکر می کنیم و به ایشان خدا قوت می گوییم.

 

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در بسیج با معرفی فرمانده جدید سپاه ثارالله استان کرمان، بیان کرد: سردار ابوحمزه که از ۸۳ تا ۸۵ در کرمان حضور داشته، بسیار محبوب مردم کرمان است و یک ویژگی دارد که آن این است که در استان های مختلفی خدمت کرده که این دستاورد یعنی انباشتگی خوب مدیریتی و فرماندهی لذا صد حیف که نوری رفت صد شکر که ابوحمزه امد.

 

 

غیب پرور در پایان تاکید کرد: آمریکا و صهیونیست چشم دیدن ما را ندارند و انقلاب اسلامی امروز نقطه ثقل ازادگان جهان است و چقدر دلپذیر است خدمت مومنانه در این انقلاب لذا تقاضا داریم مسئولان استان هدیه ای که امروز برای شما آوردیم را حمایت کرده و قدر آن را بدانید چرا که و ابوحمزه خادم شما خواهد بود.

 

 

در این مراسم سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده وقت استان همدان به عنوان فرمانده جدید سپاه استان کرمان معرفی شد و از خدمات سردار نوری قدردانی شد.

 

 

انتهای پیام/

 

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

پانزدهمین یادواره ، شهدا و شهید گمنام منطقه گلشن ، گلستان و امین شهر برگزار می شود

پانزدهمین یادواره ، شهدا دفاع مقدس و شهدای گمنام گلشن ، گلستان و امین شهر با سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری در محل حسینیه چهارده معصوم(ع) گلشن برگزار خواهد شد.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

دوچرخه سوار حامل پرچم متبرک کربلا و شهدای مدافع حرم در انار / تصویر

روح الله بصیری نیا که سفرفرهنگی ورزشی خود را به نیابت ازخانواده های شهداء از شهریار با دوچرخه آغاز کرده است پس از زیارت حرم امام حسین ع به میبد رسید.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

بیستمین یادواره شهدای منطقه لطف آباد شهرستان انار برگزار می شود

 بیستمین یادواره ۲۵ شهید منطقه لطف آباد شهرستان انار برگزار می شود (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

هر دقیقه مکالمه چقدر برای‌تان تمام می‌شود؟ + اینفوگرافی

تعرفه مکالمه در اپراتورهای ایرانسل و رایتل تغییر کرده است و در حال حاضر تعرفه مکالمه برای هر دقیقه از ۲۹۹ ریال تا ۹۳۷ ریال است که در میان آن رایتل ارزانترین و همراه اول گرانترین تعرفه مکالمه را دارد. (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
طنزنامه انارما؛

فریدون نامه

درپی بازداشت حسین فریدون، مدیران بانکی و نفتی و برجامی و دانشگاهی و ایضاً اعضای باند سرخه‌ای؛ که خدای عزوجل به واسطه خدماتشان از ایشان راضی باد، فریدون‌نامه‌ای جانسوز برای وی نگاشتند. (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

کمبود اعتبارات ایمنی جاده های هشت قریه/جاده های دهه ۶۰ به ترمیم جدی نیاز دارند

جاده های روستاهای هشت قریه به علت بی توجهی مسئولان و عدم همخوانی اعتبارات با مشکلات راهها، قرارگاه حادثه و کمینگاه مرگ  بسیاری از شهروندان شده اند. (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

معرفی خدمات بهزیستی انار به مردم

اداره بهزیستی انار در اطلاعیه ای از حوزه توانبخشی ، گفتاردرمانی،حوزه های پیشگیری و امور اجتماعی این اداره جهت اطلاع رسانی مردم اعلام کرد: (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
شبکه بهداشت و درمان انار؛

ایمنی در مهد‌های کودک، مدارس و پارکها

رعایت ایمنی فرآیند چندان پیچیده‌ای نیست و ایمنی یعنی رعایت همین نکات پیش پاافتاده و به ظاهر ساده. ایمنی یعنی گامی کوچک برای جلوگیری از بروز خطراتی بزرگ. (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

۶ هزار مترمربع آسفالت معابر روستایی در گلشن اجرا شد

با اجرای طرح توسعه عمرانی روستاهای شهرستان انار در روستای گلشن ۶هزار متر مربع  آسفالت معابر روستایی با اعتبار ۲میلیارد ریال اجراشد.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

شعر / عاقبت شهوت رانی

شعری از محمد گرجی، یکی از شاعران اناری که به عنوان عاقبت شهوت رانی به این پایگاه اطلاع رسانی ارسال نموده است

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

برگزاری ویژه برنامه‌های سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در انار

رستاد بزرگداشت شهادت امام صادق (ع)در شهرستان انار از تدوین و برگزاری ویژه برنامه فرهنگی و مذهبی به مناسبت سالروز شهادت امام صادق(ع) در این شهرستان خبر داد. (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما

قرار صادره برای حسین فریدون بین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان است

براساس اطلاعات به دست آمده مشخص شد قرار تأمین صادر شده برای حسین فریدون بین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان است.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
سیدحسین صابری

پسا برجام در ۲ سالگی با واقعیت‌هایی تلخ

تحریم‌ها یک‌باره حل شد؟ که نشد بلکه اضافه هم شد، روابط تجاری گسترش و صادرات ایران روان‌تر شد؟ که نشد بلکه به چند مورد غیر ضرور آن هم به‌نفع خارجی‌ها و بازار مصرف و کار آنان فراهم شد مثل بستن قراردادهای سؤال برانگیز و مدت‌دار و وعده سر خرمنی!

به گزارش ” انارما” ؛ سیدحسین صابری از فعلان سیاسی استان در خصوص دومین سالگرد برجام اظهار داشت:   برجام آثار مثبت متعددی از جمله اثبات حقانیت و صداقت ایران مبنی بر فعالیت هسته‌ای صلح‌آمیز برای رفع نیازهای خود، اثبات عدم ساخت سلاح اتمی در جمهوری اسلامی ایران، پایبندی جمهوری اسلامی نسبت به اصول منطقی سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشر، روشن شدن توان بالای بالقوه جمهوری اسلامی ایران و متخصصان متعهد نظام اسلامی در زمینه غنی‌سازی اورانیوم، پذیرفته شدن ایران اسلامی به‌عنوان یک کشور دارنده دانش و توان هسته‌ای، اثبات دشمنی عمیق چندباره استکبار به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم غاصب و ده‌ها واقعیت دیگر و اما مطالب و واقعیت‌های تلخ دیگری هم در پسابرجام رخ داد که اگر واقع نمی‌شد خوب بود.

واقعیت‌های تلخی از جمله اثبات بدعهدی آمریکا برای صدها بار، خوش‌باوری برخی از مسؤولان نسبت به استکبار به‌ویژه آمریکا، دلبستگی معدودی از دولتمردان به خارج و دلخوشی به همراهی آنان، گره زدن بسیاری از ضرورت‌ها به مذاکرات و برجام، عدم تحقق بخشی از وعده و وعیدها و گشایش‌های کاری در سایه مذاکرات و برجام از جمله لغو یکباره  همه تحریم‌ها در روز آغاز اجرای برجام، ایجاد رخنه و کندی کار و تاخیر در فعالیت‌های هسته‌ای سازنده به‌واسطه  انجام و اجرای یک‌جانبه تعهدات ایران طبق برجام، لو رفتن بعضی اطلاعات و توانمندی‌های هسته‌ای ایران در بازدیدهای ادواری نمایندگان آژانس، افزایش برخی تحریم‌ها به بهانه‌های واهی و ساختگی در کنار عدم لغو تحریم‌ها و عدم رفع موانع بانکی، بیمه‌ای و اقتصادی و تجاری و …

کندی در انجام رسالت‌های متعدد دولت به‌دلیل اینکه عمده وقت و انرژی صرف مذاکرات و پیگیری اجرای برجام شد و تصور بر این بود که با اجرایی شدن برجام، همه تحریم‌ها لغو و همه مشکلات برطرف و دنیا پر از گل و بلبل می‌شود که نشد.

تحریم‌ها یکباره حل شد؟ که نشد بلکه اضافه هم شد، رابطه آمریکا با ایران حسنه شد؟ که نشد بلکه با تغییرات سیاسی در آمریکا بدتر هم شد، روابط تجاری گسترش و صادرات ایران روان‌تر شد؟ که نشد بلکه به چند مورد غیر ضرور آن هم به‌نفع خارجی‌ها و بازار مصرف و کار آنان فراهم شد مثل بستن قراردادهای سؤال برانگیز و مدت‌دار و وعده سر خرمنی.

تا زمانی‌که استکبار ستیزی و دفاع از مظلوم و حق و حقیقت در این کشور جاری باشد که به‌لطف خداوند، برکت خون شهدا و رهبری هوشمندان رهبر فرزانه انقلاب و با حضور مردم این منش جاری بوده و خواهد بود، مطمئنا استکبار هم  به‌جز منافع خود به چیز دیگری نمی‌اندیشد و همین خوی استکباری را خواهد داشت و اتفاق خاصی نمی‌افتد.

باید با توکل بر خدا، تبعیت از رهبری، تکیه بر خود، استفاده از توانمندی‌های داخلی، قناعت و پشتکار و جدیت و تلاش و تعامل سازنده، آگاهانه و هوشمندانه با همسایگان و کشورهای منصف دنیا و در یک جمله تحقق اقتصاد مقاومتی در ابعاد گوناگون از چند دستگی و تفرقه پرهیز کرد و بیدار و هوشیار بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما