تیتر روز » تیتر متحرک » سیاسی
کد خبر : 65712
سه شنبه - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۹
در دیدار مسئولان نظام و اقشار مختلف مردم

رهبر انقلاب خطاب به نامزدهای انتخابات: به مردم قول بدهید که برای بازکردن گره ها نگاهتان به بیرون از مرزها نباشد

به مناسبت سالروزبعثت پیامبرمکرم اسلام حضرت محمدمصطفی(ص)،جمعی ازمسئولان نظام وسفرای کشورهای اسلامی بارهبرانقلاب دیدار کردند.

به گزارش ” انارما” ؛به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام مقام معظم رهبری، در عید پرشکوه مبعث پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی (صلی‌الله‌علیه‌وآله)، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام، قشرهای مختلف مردم و سفیران کشورهای اسلامی، بعثت را برنامه‌ای نورانی، جاودانه و تحول‌آفرین برای همه‌ی جوامع بشری خواندند و با اشاره به ضرورت ایستادگی برگرفته از تعالیم اسلام در مقابل دشمنان و زورگویان جهانی، افزودند: ملت با حضور در انتخابات پیشِ رو، دشمنان اسلام و ایران را مأیوس خواهد کرد ضمن اینکه لازم است نامزدهای محترم به مردم قول دهند برای پیشرفت کشور و باز کردن گره‌ها، نگاهشان به خارج از مرزها نخواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک عید سعید مبعث به ملت عزیز ایران و همه‌ی مسلمانان جهان خاطرنشان کردند: بعثت رسول خاتم در دنیای غرق در تاریکی و جهل و ظلم و غرور رخ داد و پیامبر گرامی اسلام با دعوت به نور یعنی تشکیل حکومتی متکی بر عدل و انصاف و وحدت و ایستادگی در مقابل ظلم، نشان داد برنامه‌ی بعثت در همه‌ی جوامع بشری و در همه‌ی دوران‌ها، قابل تحقق و اجرا است و می‌تواند زیرساخت تشکیل عظیم‌ترین تمدن بشری قرار گیرد.

ایشان با تأکید بر نیاز عمیق بشریت امروز به برنامه‌ی بعثت، شناخت افکار عمومی جهان را از معنی و مفهوم بعثت بسیار مهم برشمردند و افزودند: بعد از تشکیل جمهوری اسلامی که رشحه‌ای از رشحات حکومت نبوی در آن جلوه کرد، دشمنان جوامع بشری، خصومت و مبارزه با منشأ این حرکت عظیم یعنی اسلام را در دستور کار جدی قرار دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «توانایی بی‌بدیل اسلام در رشد و شکوفایی جوامع انسانی»، «ظرفیت شکل‌دهی به تمدن توأمان مادی و معنوی» و نیز «قدرت اسلام در مقابله با ظلم و تعدی» را از دلایل اصلی دشمنی مستکبران با دین مبین اسلام برشمردند.

ایشان افزودند: تشکیل گروه‌های تروریستی به نام اسلام و تفرقه‌انگیزی میان کشورهای اسلامی از جمله در عراق و سوریه و بحرین و یمن از توطئه‌های آمریکای ظالم و رژیم خبیث صهیونیستی برای مقابله با اسلام است.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: البته ظالمان جهانی با جمهوری اسلامی بیشتر از دیگر کشورهای مسلمان دشمنند اما مشکل اصلی آن‌ها اصلِ اسلام است و این واقعیت را باید همه‌ی مسلمانان درک کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درک علت دشمنی مستکبران با اسلام را وظیفه‌ی مسئولان کشورهای اسلامی خواندند و افزودند: دولت‌های اسلامی باید بفهمند که هدف آمریکا از همراهی با یک کشور اسلامی و دشمنی با یک کشور دیگر، جلوگیری از وحدت جهان اسلام و مانع‌تراشی بر سر راه درک مشترک مسلمانان از منافع جوامع اسلامی است.

رهبر انقلاب با ابراز تأسف از توفیق سیاست‌های تفرقه‌افکنانه‌ی آمریکایی‌ها در منطقه افزودند: غارتگران دستشان در جیب برخی کشورهای منطقه است و برای ادامه‌ی این کار، سعی می‌کنند جمهوری اسلامی یا ایران یا تشیّع را دشمن آن‌ها جلوه دهند اما همه باید این نکته را درک کنیم که اتحاد و ایستادگی در مقابل زورگویان، راه پیشرفت جهان اسلام است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، عزم و اراده‌ی ملت ایران را در مقابله با زورگویی‌ها، اختلال‌ناپذیر و قاطع خواندند و خاطرنشان کردند: همه‌ی ملت، جوانان و مردم انقلابی و مؤمن در مقابل مستکبران ایستاده‌اند و در هر کشوری، این ایستادگیِ برگرفته از بعثت پیامبر محقق شود، دشمنان هیچ تعرض و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

رهبر انقلاب اسلامی، «ایمان و اتحاد و حضور در صحنه»ی ملت را عامل شجاعت و ایستادگی جمهوری اسلامی برشمردند و تأکید کردند: شرکت در انتخابات پیشِ رو از مظاهر مهم حضور پرطراوت مردم در صحنه است.

ایشان با اشاره به ابعاد مختلف انتخابات افزودند: شرکت در انتخابات در نظام اسلامی، وظیفه‌ی مردم و تبلور «شأن و حق و قدرت» آنان در شکل‌دهی به رأس اجرایی حکومت است، ضمن اینکه ایستادگیِ یکپارچه‌ی ملت، جسارت دشمن و توانایی تحرک و تعرض را از او سلب می‌کند.

رهبر انقلاب اسلامی، سیاست‌های مشترک و تهدیدآمیز همه‌ی مسئولان گذشته و حال آمریکا را در مخالفت با ملت ایران، نشانه‌ی نیت خباثت‌آلود مسئولان همه‌ی جریان‌های سیاسی این کشور دانستند و افزودند: آمریکایی‌ها در همه‌ی زمان‌ها برای ضربه زدن به ایران هر کاری می‌توانستند انجام داده‌اند اما همه بدانند هر کسی علیه ملت ایران تعرض کند، بدون تردید، به ضرر خودش تمام می‌شود چرا که عکس‌العمل ملت ایران در مقابل این حرکت، مستحکم خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آینده‌ی مردم ایران را به فضل الهی، و در پرتو ایمان و ایستادگی ملت، بهتر از گذشته خواندند و تأکید کردند: باید این «ایمان، اتحاد، ایستادگی و حضور در صحنه» را حفظ کرد و با استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی و برنامه‌ریزی عاقلانه، ساخت درونی نظام را چنان مستحکم کرد که دشمن از توطئه‌هایش مأیوس شود و دست از دشمنی بردارد.

رهبر انقلاب در پایان سخنانشان از نامزدهای انتخابات خواستند در تبلیغات و برنامه‌هایشان به مردم یک قول دهند: قول بدهند که برای پیشرفت کشور، توسعه‌ی اقتصادی و باز کردن گره‌ها، به بیرون از مرزها، نگاه نخواهند کرد بلکه به توانایی‌های ملت و ظرفیت‌های کشور چشم می‌دوزند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، رئیس‌جمهور، مبعث را سرآغاز آخرین پیام الهی برای بشریت خواند و گفت: پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) با بعثت خود، مردم را در مسیر برادری و عدالت قرار داد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه جهان اسلام گرفتار خشونت، ترور، تکفیر، بی‌ثباتی و ناامنی است، افزود: امروز در جهان اسلام بیش از هر زمان دیگر به شنیدن پیام بعثت پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) نیازمندیم و باید همه‌ی تلاش‌ها را به‌کار گرفت تا  کشورهای اسلامی از مشکلات و ناامنی  رهایی یابند.

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

گزارش تصویری / جشن عید مبعث پیامبر (ص) در پارک کودک انار

همزمان با فرا رسیدن ۲۷ رجب سالروز مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت 'محمد مصطفی' (ص)، جشن  عید مبعث در پارک کودک انار برگزار شد. (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

جشن عید مبعث در امامزاده محمدصالح انار برگزار شد

جشن عید مبعث شامگاه دوشنبه چهارم اردیبهشت در امامزاده محمد صالح (ع) انار برگزار شد.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0
در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مطرح شد:

تبلیغات با شیوه ی صحیح از سوی کاندیدا و هوادارانشان با حفظ اخلاق انتخاباتی انجام شود

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان انار در سال ۹۶ با حضور کلیه اعضا و مدعوین در دفتر امام جمعه برگزار شد. (بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

اطلاعیه جهاد کشاورزی انار نسبت به زمان مبارزه شیمیایی علیه آفت شپشک تنه ای پسته

به استناد نتایج حاصل از بررسی های انجام شده، زمان مبارزه شیمیایی علیه آفت شپشک تنه ای پسته فرا رسیده است .
 (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0
قابل توجه باغداران منطقه خیرآباد؛

جهت مبارزه با طغیان آفت سنک در باغات پسته اقدامات لازم را انجام دهید

ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان انار طی اطلاعیه ای نسبت به احتمال طغیان آفت سنک در باغات پسته خیرآباد شهرستان انار هشدار داد.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

آیین غباررویی و جمع آوری نذورات امامزاده محمدصالح(ع) انار برگزار شد

آیین غباررویی و جمع آوری نذورات از ۸۰روز قبل تاکنون بقعه امامزاده محمدصالح برگزار شد.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

اطلاعیه جهاد کشاورزی انار در خصوص مبارزه با پوسیدگی طوقه و ریشه در باغات پسته

تاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اناردر دستورالعملی در خصوص مبارزه با بیماری پوسیدگی طوقه و ریشه(گموز یا شیره سیاه) در باغات پسته اطلاعیه ای به شرح زیر منتشر کرد: (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

حامد بافنده از همرزمان شهید بیاضی زاده در سوریه به شهادت رسید +عکس

 کربلایی حامد بافنده از ذاکرین اهل بیت (ع) روز شنبه ۲اردیبهشت در منطقه حما سوریه در دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

 به گزارش انارما ،این شهید گرانقدر ساکن رفسنجان بود که در چندین مراسم عزاداری هیات های هفتگی و یادواره شهدای شهرستان انار نیز حضور یافته بود.

همچنین این شهید والا مقام که از همرزمان شهید سعید بیاضی زاده اولین شهید مدافع حرم شهرستان انار بود در مراسم تشییع پیکر آن شهید، سال گذشته در آستان امامزاده محمدصالح(ع) انار نوحه خوانی کرد.

حضور کربلایی حامد بافنده در مراسم تشییع پیکر شهید بیاضی زاده در انار

 

شهیدان مدافع حرم بافنده و بیاضی زاده در سوریه

حضور شهید بافنده در مراسم یادواره شهدای محله بهاآباد انار در پیشوار محرم ۹۵

انتهای پیام/

 

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

پیگیری فرماندار انار جهت راه اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شبانه روزی در بیاض

در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش مهارت جهت تولید و اشتغال در شهرستان انار راه اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای در بیاض از سوی فرماندار انار پیگیری شد. (بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

کسب مقام سوم مسابقات استانی توسط تیم فوتسال دانش آموزان شهرستان انار

تیم فوتسال دانش آموزی شهرستان انار مقام سوم استان کرمان را کسب کرد.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

جشن‌بزرگ عید مبعث در امامزاده محمدصالح انار برگزار می شود

به مناسبت فرارسیدن ۲۷ رجب، مبعث حضرت رسول اکرم(صلی الله و آله و سلم) جشن بزرگ مبعث با هدف اشاعه فرهنگ ناب محمدی ‌(صلی الله و آله و سلم) در امامزاده محمد صالح ( ع) انار برگزار می‌شود.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

جشن بزرگ مبعث حضرت محمد(ص) در پارک کودک انار برگزار می شود

جشن بزرگ مبعث حضرت رسول اکرم (ص)فردا دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه بعد از نماز مغرب و عشاء  در محل پارک کودک  برگزار می شود .
  (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

زنگ سلامت در مدرسه شاهد انار نواخته شد

به مناسبت آغاز هفته سلامت زنگ سلامت در دبستان پسرانه شاهد انار نواخته شد.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

اجرای فاز دوم کاشت ۱۵۰۰ نهال درخت سرو در بلوار امام خامنه ای(مدظله) انار

  فاز دوم کاشت ۱۵۰۰ نهال در بلوار امام خامنه ای(مدظله العالی) اجرا شد. (بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

شروع عملیات خاکبرداری، زیرسازی و تسطیح بستر بلوار هشتم محرم

 عملیات خاک برداری  بلوار هشتم محرم جهت آماده سازی برای آسفالت آغاز گردید . (بیشتر…)
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0
وعده های چهارساله ای که در بایگانی دولت ماندگار شدند؛

کرمان گوی سبقت بیکاری کشور را ربود/کارآفرینان کرمانی عطای تولید را به لقای آن بخشیدند

گرچه اکنون نرخ بیکاری در استان کرمان  ۱۱/۰۵ است و افزایش بیکاری گوی سبقت را از دیگر وعده ها ربوده است اما دولت همچنان در نشان دادن  آمار های افزایش اشتغال به همه جا چنگ می زند .کارآفرینان کرمانی عطای تولید را به لقای آن بخشیدند و از کارآفرینی سر باز زدند و از بروکراسی های اداری و راهی طولانی که  از عدم حمایت مسئولین تا سنگ اندازی هایشان آن را تشکیل می دهند سبب شده که تولید کنند گان بهای  عدم تحقق تولید  را با  جان بپردازند .

به گزارش ” انارما” به نقل از آرمان کرمان ؛ رئیس دولت تدبیر که نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  بود در تاریخ ۲۱ خرداد ۹۲۲ به سه شهر جنوبی کرمان زاهدان و شیراز سفر کرد ، وی که به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری به این استان ها سفر کرده بود وعده هایی را به مردم  شریف این سه خطه داده بود که سبب شد با استقبال مردمی روبه رو گردد اما بعد از گذشت ۴ سال از آن زمان باید دید که رئیس قوه مجریه ایران که در دوره یازدهم گوی سبقت را از دیگر همتایان خود ربود و به عنوان ریاست جمهوری ایران د ر دوره یازدهم انتخاب شد ، آیا توانسته است به وعده های تبلیغاتی خود  عمل کند و یا خیر ؟

با توجه به نزدیک شدن  ، به انتخابات دوره دوازدهم و کاندیدا شدن دوباره رئیس دولت یازدهم برای ریاست جمهوری و بی شک آغاز شدن سفرهای دوباره استانی وی ،  به عملکرد چهار ساله این دولت و وعده های محقق شده و یا نشده این دوره از ریاست جمهوری می پردازیم تا ببینیم آیا وعده های بیان شده در بین مردم جامه عمل پوشانده اند یا خیر ؟

 

وعده های رئیس دولت یازدهم قبل از انتخابات

کرمان بزرگ‌ترین استان ایران از لحاظ وسعت است. اینجا بهشت معادن ایران است. می‌دانم که اگر یک مقدار تشکیلات در اختیار کشاورزان و باغداران کرمان قرار گیرد نعمت‌های این استان تمام منطقه را متنعم می‌کند. اگر مشکل آب در این استان حل شود و آبیاری علمی شود اینجا بهشت کشاورزی ایران خواهد شد.

وی که خود را نسبت به منطقه بصیر نشان می داد  ، از وضعیت استان در زمینه کشاورزی سخن به میان  آورد و اعلام کرد که باید کشاورزی و معادن توسعه یابند اما متاسفانه این وعده محقق نشد و بعد از آن شاهد خراب شدن و امحا انواع محصولات کشاورزی در سطح استان به واسطه قیمت ارزان  بودیم و عدم توانایی دولت در مدیریت این محصولات خشم کشاورزان را بر انگیخت .

 

در چهار سال گذشته از دپوی محصولات کشاورزی چون پیاز ، خرما ، گوجه فرنگی و حنا تا امحای عمدی ۱۷ هزار تن سیب زمینی اثرات  منفی پرونده کشاورزی دولت یازدهم است  که  آن را با چالشی بزرگ روبه رو کرده است و البته استان کرمان که بهشت کشاورزی در کاشت و برداشت انواع محصولات کشاورزی و صیفی جات است ،  همه ساله با مشکلات عدیده ای رو به رو است و واردات رسمی دولت از بعضی از محصولاتی که در کرمان توسط کشاورزان برداشت می شود روحیه کشاورزی را نیز نابود ساخته است.

با توجه به اینکه کرمان قطب بزرگ تولید کننده سیر ، گندم ، خرما ، گوجه فرنگی ، هندوانه ،  پیاز و مرکبات می باشد اما واردات رسمی  دولت در محصولات کشاورزی کمر کشاورزان ما را نیز شکست تا جایی که پیا زها و سیب زمینی ها گندیدند و کسی آنها را نخرید وکشاورزی هم آنان را نفروخت .

عماد فیروزی کشاورز کرمانی نیز به عدم مدیریت دولتی اشاره کرده و گفت: در چین های اول قیمت گوجه تا دو هزار تومان بود اما رفته رفته و با حضور دلالان قیمت افت پیدا کرد به طوری که حتی صرف نمی کند محصول را برداشت کنیم.


وی ادامه داد: محصول خیار کشاورزان نیز به دلیل افزایش ناگهانی نرخ کود و سم و عدم توانایی کشاورزان برای تامین نهاده ها از بین رفت و محصول گوجه نیز وضعیت کنونی را دارد به نظر می رسد کشاورزی در جنوب کرمان با چالش اقتصادی مواجه است و سال هاست همین وضعیت را داریم.

همه می دانند مشکل از دلال بازی در بازار است اما هیچ اقدام مشخصی برای برخورد با این افراد نمی شود در واقع هر سال کشاورزان کسانی هستند که ضرر می کنند و پول به جیب دلالان می رود.

زمانی که  رئیس قوه مجریه وعده توسعه منابع معدنی را می داد که هنوز بر مسند قدرت تکیه نزده بود اما بعد از گذشت چهار سال نه تنها صنعت رشد نکرد بلکه اکثر واحد های معدنی استان کرمان به رکود رسیده و یکی پس از دیگری تعطیل شدند و از ۱۶ معدن ذغال سنگ کرمان تنها ۸ معدن به صورت فعال ایفای نقش می کنند .

حسن روحانی  در جایی دیگر از سخنرانی سفر تبلیغاتی  سال ۹۲ خود گفته بود:من می‌دانم شما از بیکاری رنج می‌برید. می‌دانم برخی از تحصیلکرده‌ها و نخبگان از فرط بیکاری راه دیار غربت در پیش گرفته‌اند. دولت شما یعنی دولت تدبیر و امید رونق را به اختصار بازخواهد گرداند. دولت شما به مشکل اصناف و کارآفرینان توجه خواهد کرد.

 

گرچه اکنون نرخ بیکاری در استان کرمان  ۱۱/۰۵ است و افزایش بیکاری گوی سبقت را از دیگر وعده ها ربوده است اما دولت همچنان در نشان دادن  آمار های افزایش اشتغال به همه جا چنگ می زند .کارآفرینان کرمانی عطای تولید را به لقای آن بخشیدند و از کارآفرینی سر باز زدند و از بروکراسی های اداری و راهی طولانی که  از عدم حمایت مسئولین تا سنگ اندازی هایشان آن را تشکیل می دهند سبب شده که تولید کنند گان بهای  عدم تحقق تولید  را با  جان بپردازند .

نمونه بارز عدم تحقق این کارآفرینی ها مدیر دهکده پرورش بلدرچین کرمان است که دو سال در گیر  افتتاح این مجموعه است ، با بهره بردار ی از این مجموعه کرمان به قطب بزرگ پرورش بلدرچین تبدیل می شود و یا مدیر  کارخانه فرو مولیبدن کرمان که در این عرصه گرچه محصولات بنیادین زیادی را تولید کرده است اما از نداشتن یک خط لوله آب آشامیدنی برای کارگران این واحد تولیدی هنوز رنج می برد و یا کارخانه بزرگی چون مساک که قدمتی ۵۰ ساله به علت  نبود یک خط لوله گاز تعطیلی شد و کارگران آن بیکار شدند .

 

ما برای توسعه کشور نیاز داریم همه ۷۵میلیون در عرصه سازندگی قرار گیرند

 

 

لذا بزرگترین مشکلاتی که اکنون در کشور مو جود است عدم مدیریت در عرصه سازندگی است بلایای طبیعی مهار نمی شوند و حتی یک درختچه برای مهار ریزگرد ها در شهرستان ریگان از سوی دولت کاشته نشده است و مردم ریگان نه تنها سختی های بسیاری را پشت سر می گذارند بلکه سیل و عدم مدیریت آن از سوی دولت یازدهم  در شهرستان بردسیر ،  رودبار  و جازموریان  کرمان سبب شده است که بسیاری از شهرها و خانه ها ویران شده و از بین بروند و عملا نمره دولت در عرصه سازندگی  نیز به صفر برسد و این نشان می دهد که دولت نه تنها به وعده های خود جامه عمل نپوشانده است بلکه راه های حل این مشکلات را نیز با تبصره های مختلف به تعویق انداخته و  دلسوزان تولید و سازندگی را درگیر دالان های طولانی و بروکراسی های سخت ساخته است .

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0
خطیب جمعه انار؛

مسئولان در بهره برداری از آب پشت سدها و تامین آب شرب توجه بیشتری داشته باشند

امام جمعه انار گفت:متاسفانه با بارندگی های کمی که وجود دارد اگر رودخانه هایی که به سمت شهرستان انار در جریان هستند مهارشوند و با ایجاد سد ها و بند های خاکی از هدر رفتن این منابع خدادادی جلوگیری به عمل آید و از حفر چاهها در حوزه آب شرب انار جلوگیری شود ، یقینا در تامین حداقل آب آشامیدنی مردم تاثیر فراوانی خواهد داشت و از بسیاری از بیماری های گوارشی و کلیوی و سرطان ها جلوگیری خواهد کرد.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

فراخوان عکس و خاطرات حضورشهید معلم محمد رضائی پور در دفاع مقدس

فراخوان «عکس و خاطرات حضور شهید معلم محمد رضائی پور  در در دوران دفاع مقدس» اعلام شد.

(بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

تصاویر کمتر دیده شده از شهید معلم محمد رضائی پور

انارما تصاویری کمتر دیده شده معلمِ شهید شهرستان انار محمد رضائی پور را  تقدیم می کند. (بیشتر…)

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0