جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Friday 23 April 2021

رسيدگي به اين موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت، گفت: متهم با ارائه مدرک و دسته چک جعلي اقدام به کلاهبرداري و خريد

 

به گزارش انارما،رييس پليس آگاهي استان خوزستان از دستگيري اعضاي باند کلاهبرداراني خبر داد که با دسته چک هاي جعلي اقدام به خريد لوازم منزل و پسته کرده بودند.

 

سرهنگ حفيظ الله خواجوي در تشريح اين خبر با بيان اينکه در پي وصول يک فقره پرونده کلاهبرداري، رسيدگي به اين موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت، گفت: متهم با ارائه مدرک و دسته چک جعلي اقدام به کلاهبرداري و خريد 69 دستگاه کولر، 15 دستگاه يخچال فريزر، دو دستگاه تلويزيون، سه دستگاه همزن برقي، 10 دستگاه چرخ گوشت، يک دستگاه مخلوط کن، چهار دستگاه اجاق گاز، 10 دستگاه جاروبرقي، آبيموه گيري و … کرده بودند.

 

وي با بيان اينکه ارزش ريالي کل کالاهاي تحويل داده شده به فرد کلاهبردار 550 ميليون تومان تخمين زده شد، گفت: با توجه به حساسيت موضوع، شناسايي و دستگيري اين فرد در دستور کار قرار گرفت. سرانجام متهم اصلي پرونده شناسايي و دستگير شد و اين فرد در اعترافات خود دو تن از همدستانش را معرفي کرد.

 

رييس پليس آگاهي خوزستان با بيان اينکه همدستان اين متهم در ابتدا منکر هر گونه کلاهبرداري شدند، گفت: با انجام تحقيقات اين افراد لب به اعتراف گشودند و علاوه بر اين کلاهبرداري، به تعداد چهار فقره کلاهبرداري ديگر نيز اعتراف کردند.

 

خواجوي با بيان اينکه در بررسي ها مشخص شد که اين افراد با ارائه چک هاي جعلي، 5065 کيلوگرم پسته به ارزش يک ميليارد و 795 ميليون ريال و لوازم خانگي به ارزش 114 ميليون ريال و يک دستگاه گوشي سوني به ارزش 13 ميليون و 350 هزار ريال و همچنين اموال مغازه اي به ارزش 200 ميليون ريال را مورد کلاهبرداري قرار دادند، گفت: اموال مکشوفه به صاحبان آنان بازگردانده شد و از آنجايي که به نظر مي رسد اعضاي اين باند در ساير استان ها و شهرستان هاي همجوار اقدام به کلاهبرداري کردند، رسيدگي به اين پرونده ادامه دارد.

منبع:حوادث

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تصاویری از “سیزده بدر” ۱۴۰۰ در ارتفاعات اطراف انار

هر ساله ۱۳ فروردین خانواده‌ها به دل طبیعت پناه می‌بردند تا در کنار یکدیگر و در جمع‌های خانوادگی روز مفرح  و به یادگار برای نوروز خود رقم بزنند ...

یادداشت های خصوصی