پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ | Thursday 24 September 2020

یک کلاهبردار با ارسال پیامکی به خبرنگار انارما اعلام کرده که گنجی شامل چند مجسمه و سکه قدیمی پیدا کرده و حاضر است آنرا بفروشد.

به گزارش ” انارما ” ؛چندی وقتی است کلاهبرداران به شیوه ارسال پیامک سعی دارند تا همشهریان اناری در فصل پسته را به شهرهای دور بکشانند و از آنها اخاذی کنند.

این عده از کلاهبرداران که در استان کرمان نیز هستند با ارسال پیامک به به تلفن های همراه با کد شهرستان که اطمینان دارند این کد مربوط به شهرستان های انار و رفسنجان است، به آنها اعلام می کنند که در زمینی در روستا سکه قدیمی به همراه مجسمه خاکی پیدا کردند و این گنج را می خواهند بفروش برسانند.
شگرد این عده از کلاهبرداران به این صورت است که ابتدا پیامکی ارسال و خود و اقوام شان را «سید» معرفی می کنند.
در این پیامک ضمن اعلام پیدا کردن گنج، می نویسند که شماره فرد مورد نظر را از طریق استخاره در قرآن پیدا کردند. این کلاهبرداران با توسل به واژه سید و قرآن و معرفی کردن خود بعنوان یک فرد روستایی ساده لوح سعی می کنند تا اعتماد طرف مقابل را جلب کنند.
در این پیامک فرد را قسم می دهند که در این باره با کسی صحبت نکند و فقط از طریق همان موبایلی که پیامک را دریافت کرده به آنها زنگ بزند.
یکی از این پیامک ها که برای خبرنگار ” انارما ارسال شده است را در تصویر زیر میبینید:

پلیس فتا نیز در این خصوص نیز  از هموطنان درخواست می کند در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir   بخش تماس با ما گزارش نمایند و هشدار های پلیس را جدی بگیرید.

انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران

ناشناس سه‌شنبه 18 فوریه 2020 - 11:51 ق.ظ

خیلی دوست دارم ببینم ایا پیگیری شد یا با این فرد برخورد قانونی صورت گرفته
ایا درس عبرتی برای کلاهبرداران دیگه شده
اگر این اقدامات انجام شده چرا رسانه ای نشده
چرا همیشه مردم باید شناسایی کنن یا عواقبش را پس بدهند
چرا دولتیها که تو این زمینه می توانند کاری بکنند متاسفانه کمرنگ کار می کنند

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

دکتر عبداللهی رئیس جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار معرفی شد + تصاویر

مراسم تجلیل از دکتر محمد برجی و معارفه دکتر ساناز عبداللهی بعنوان رئیس جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان با حضور  مسئولین شهرستان های رفسنجان و انار در محل سالن سلامت شبکه بهداشت انار برگزار شد. ...

یادداشت های خصوصی