سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | Tuesday 4 August 2020

طرح نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز روز پنجشنبه با کاشت ۵۰۰نهال در کیلومتر۱۶ جاده انار-یزد با حضور جمعی از مسئولان شهرسان انار و دوستداران طبیعت برگزار شد

به گزارش ” انارما ” ؛ طرح نهالکاری همگانی به صورت همزمان در سراسر کشور در محل پروژه بیابانزدایی کیلومتر۱۶ جاده انار-یزد با حضور مسئولین شهرستان ، نیروی های انتظامی و بسیج سپاه ، همیاران طبیعت، انجمن آوای رویش ، هلال احمر ، شهرداری انار ، دانش آموزان و سایر گروه های مردمی برگزار شد.

حیدری پور رئیس اداره منابع طبیعی و آبیخیزداری شهرستان گفت : به منظور کنترل و کاهش اثرات طوفان و هجوم شنهای روان و نیز در خطر بودن جاده مواصلاتی انار – یزد در سالهای گذشته کانالهای رسوبگیر به طول ۶۳ کیلومتر با حجم عملیات خاکی۶۱۸۲۰متر مکعب در حاشیه جنوب غربی این جاده اجرا شد و اکنون کانالهای احداثی در سالهای گذشته از رسوب پر شده است و بستر مناسب برای کاشت نهال فراهم گردیده است.

وی خاطر نشان کرد همزمان با اجرای طرح نهالکاری همگانی اداره منابع طبیعی ۵۰۰ اصله نهال تاغ را در این تله های رسوبگیر کاشته شد و این نهالکاری در آینده با توجه به ایجاد پوشش گیاهی سبز در این منطقه باعث کنترل و جلوگیری باد از هجوم شن و ماسه به جاده را خواهد بود.

عکس و تهیه گزارش : نرگس طراغانی

 

انتهای پیام

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

پایگاه خبری ” انارما ” هفت ساله شد

پایگاه خبری " انارما " که عنوان اولین پایگاه خبری دارای مجوز در شهرستان انار را یدک می کشد، وارد هفتمین سال فعالیت خود شد ...

یادداشت های خصوصی