شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ | Saturday 23 January 2021

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون مساجد کشور گفت: این محافل بیشتر فرصتی است که ما استعدادیابی کنیم و شاهد شکوفایی و رشد و ارتقا استعدادها باشیم.

به گزارش ” انارما ” ؛ سعید سعادتی، امروز(جمعه ۲۲ آذر) در آیین اختتامیه مرحله استانی چهاردهمین جشنواره قرآن مدهامتان به میزبانی شهرستان انار، در سخنانی ضمن تشکر از همه مسئولین و متولیان برگزاری این جلسه هم در استان و هم در شهرستان گفت: این محافل بیشتر فرصتی است که ما استعدادیابی کنیم و شاهد شکوفایی و رشد و ارتقا استعدادها باشیم.

معاون فرهنگی هنری ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به برگزاری این مرحله از مسابقات در استان کرمان که طی سه روز در انار انجام شد؛ افزود: ما وارد ۴۰ سالگی دوم انقلاب اسلامی شدیم و دهه چهارم انقلاب اسلامی را عبور کردیم و وارد دهه پنجم شدیم و ۴۰ سالگی دوم انقلاب اسلامی هستیم؛ این بیانیه ای که مقام معظم رهبری صادر فرمودند و تا امروز بعد از انقلاب اسلامی غیر از چند فرمان حضرت امام، هیچ بزرگواری مانند رهبری مطالبه نداشته اند.

وی با تأکید بر لزوم خوانش این بیانیه با توجه به اینکه خطاب این بیانیه جوانان است؛ گفت: به این موضوع از نگاه این رویداد می پردازم؛ امروز هم روز جمعه است و متعلق به امام زمان (عج) است، نمی شود که ما ادعای یاد امام زمانی کنیم و بگوییم ما عنصر انقلاب اسلامی هستیم اما جهانی فکر نکنیم.

سعادتی ادامه داد: در دنیا دو جریان مانده و جریان های مختصر و کوچک همه نابود شده؛  یکی از جریان ها این است که می خواهد خدا، دین خدا، این کتاب خدا را به حاشیه ببرد و جریان دوم این است که می خواهد این دین خدا و کتاب خدا را نه در زندگی اجتماعی ما که در عرشه کشتی و در حوزه های فردی ما باشد.

وی گفت: شما که مأنوس با قرآن هستید به فرموده رهبری سه ویژگی دارید؛ تحول فکری، تحول رفتاری و تحول معنوی و این در بعد فردی و اجتماعی شما اتفاق می افتد؛ منتهی این نگاه را می خواستم بگویم که حتماً روی این موضوع پژوهش کنید، در عصر امروز ملتی، ملت زنده است که به این نکته فکر کند که ما می خواهیم تمدن جهانی را بنیانگذاری کنیم.

این مسئول اظهار داشت: اگر بخواهم از نگاه این رویداد صحبت کنم، شما جامعه اسلامی را به عنوان کشتی فرض کنید که نظام سلطه می خواهد این دین خدا و کتاب خدا را نعوذبالله از این کشتی به درون دریا بیندازد که آنها حساب شان با ما روشن است.

وی تصریح کرد: آنها که می خواهند این کتاب خدا و فرمان خدا تنها در زندگی فردی باشد یعنی شما بیا حافظ{قرآن}بشو، دانش آموز خوب؛ اخلاقت و رفتارت خوب باشد و تمام؛ اینها در مراحلی است که در شناخت اسلام بود اما الان دوران حاکمیت و حکمرانی اسلام اس

سعادتی با بیان اینکه اما نگاه ما این است که خدا و کتاب خدا را به اصطلاح به کابین کشتی بیاوریم یعنی بخواهد تمدن سازی و حکمرانی کند؛ افزود: نه اینکه شما حافظ باشید  و در مجلس شورای اسلامی، خدایی نکرده مبتنی بر قرآن تصمیم گیری نشود و یا اینکه حکمرانی در کشورهای اسلامی به بهانه همین قرآن داعش و یا جریان انحرافی درست کنند.

وی خاطرنشان کرد: پس بحث این است که فرمایش مقام معظم رهبری که خودسازی جامعه پردازی و تمدن سازی است این فقط از این طریق است که قران و کتاب خدا و خدا را در کابین کشتی بیاوریم و لایه حکمرانی شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی