پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Thursday 22 April 2021

طرح بازرسی و نظارت بهداشتی بصورت ویژه در روز عید سعید قربان از ساعت ۷ صبح لغایت ۱۳ بعد از ظهر توسط اداره دامپزشکی شهرستان انار انجام می شود

به گزارش ” انارما ” ؛  کامران شفائی سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان انار گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه ذی الحجه و عید سعید قربان ضمن تبریک و تهنیت این روز، بازرسان بهداشتی این اداره در روز عید سعید قربان از ساعت ۷ صبح لغایت ۱۳ بعد از ظهر، نظارت بهداشتی و شرعی بر دام های قربانی را به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت های قربانی و تأمین بهداشت عمومی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بصورت ویژه انجام می دهند. این بازرسان بصورت اکیپ های ثابت و سیار در محل اداره دامپزشکی، سطح شهر و کشتارگاه دام مستقر می باشند .

 شفائی افزود : با هماهنگی های انجام شده با شهرداری محترم شهر انار کشتارگاه دام این شهرستان در روز عید سعید قربان در ساعت مذکور آماده ارائه خدمات بصورت رایگان می باشد و همچنین یک محل در سطح شهرستان انار به منظور عرضه دام زنده پیش بینی گردیده تا تمامی دام های زنده در این مکان عرضه گردند ( محل عرضه دام زنده واقع در کشتارگاه دام شهرداری شهر انار بعد از پلیس راه ) . در ضمن شبکه محترم بهداشت و درمان شهرستان انار در این روز همکاری لازم را در خصوص بهداشت عمومی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و نحوه اجرای کامل پروتکل های بهداشتی را بازدید و انجام می دهند .

وی گفت : توصیه می شود همشهریان عزیز به منظور جلوگیری از انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام ( بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و … ) و شیوع ویروس کرونا، دام های قربانی خود را در کشتارگاه دام شهرداری شهر انار و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم تجمع در محل، رعایت دستورالعمل های وزرات بهداشت و تحت نظارت بازرسین بهداشتی دامپزشکی و شرعی ذبح نمایند .

در پایان دکتر کامران شفائی گفت : این اداره آماده پاسخگوئی به سئوالات همشهریان گرامی و هماهنگی های لازم جهت انجام نظارت بهداشتی بر دام های قربانی با شماره های تماس ۳۴۳۸۷۸۶۰ و ۳۴۳۸۶۶۹۵ می باشد .

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تصاویری از “سیزده بدر” ۱۴۰۰ در ارتفاعات اطراف انار

هر ساله ۱۳ فروردین خانواده‌ها به دل طبیعت پناه می‌بردند تا در کنار یکدیگر و در جمع‌های خانوادگی روز مفرح  و به یادگار برای نوروز خود رقم بزنند ...

یادداشت های خصوصی