جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Friday 23 April 2021

مهران رئیس جهاد کشاورزی انارگفت:در سال محصولی ۱۳۹۹ و۱۴۰۰ انواع حوادث غیر مترقبه طبیعی از جمله گرما زدگی ، سرما زدگی و طوفان شدید روبرو بودیم که تا به حال باعث خسارات های شدیدی به باغات پسته شهرستان انار شده است .

به گزارش انارما ؛ مهران رئیس جهاد کشاورزی انار در جلسه کارگروه کشاورزی عنوان کرد: در سال محصولی ۱۳۹۹ و۱۴۰۰ انواع حوادث غیر مترقبه طبیعی از جمله گرما زدگی ، سرما زدگی و طوفان شدید روبرو بودیم که تا به حال باعث خسارات های شدیدی به باغات پسته شهرستان انار شده است .

وی خاطرنشان کرد از اول فصل زمان برداشت محصول پسته سرما زدگی ، نوسانات دمایی شدید ، گرما زدگی در زمان تلقیح گل پسته وطوفان های شدید در زمان گل وهمچنین سرما زدگی تشعشعی شدیدی که اخیرا ( ۱۶ فرودین ۱۴۰۰)در باغات پسته داشته ایم محصول پسته امسال شهرستان انار با خسارت های خیلی شدیدی روبرو کرد .

مهران در رابطه با خسارات وارده به باغات پسته در سال محصولی ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰ گفت : ۷۵درصد محصول شهرستان دچار خسارت گردیده است که از نظر ریالی ۲۴هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

وی افزود در باغاتی که خسارت سرمازدگی شدید اتفاق افتاده است ، متاسفانه دو سال فاقد محصول را پیش روی خواهند داشت.

علی زهرودی فرماندار انار در این جلسه با اشاره به خسارت های وارده به محصول پسته بویژه سرمازدگی اخیر و در معرض خطر بودن دائمی این محصول طی سالهای متوالی ، بر حرکت کشاورزان و خصوصا سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی ، دامداری ، احداث گلخانه های هیدروپونیک و … تاکید کرد.

در این جلسه مقرر گردید پیگیری لازم توسط ادارات متولی در زمینه تامین آب برای مجتمع در حال احداث امینشهر ، کارخانه خوراک دام ، و دامداری در حال احداث احمد آباد بعمل آید.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تصاویری از “سیزده بدر” ۱۴۰۰ در ارتفاعات اطراف انار

هر ساله ۱۳ فروردین خانواده‌ها به دل طبیعت پناه می‌بردند تا در کنار یکدیگر و در جمع‌های خانوادگی روز مفرح  و به یادگار برای نوروز خود رقم بزنند ...

یادداشت های خصوصی