پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | Thursday 17 June 2021

زهرودی فرماندار انار در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که با حضور معاون استاندار کرمان برگزار شد، گفت: از مهمترین مشکلات شهرستان موضوع تک محصولی بودن و خشکسالی‌های اخیر است.

به گزرش انارما ؛ زهرودی فرماندار نار افزود: ۱۰ هزار هکتار از باغات پسته شهرستان بر اثر خشکسالی نابود شده  و این روند همچنان ادامه دارد؛ بنابراین بایستی شهرستان از تک محصولی خارج شده و به سمت صنعتی شدن حرکت کند.

زهرودی مهمترین مشکلات سرمایه گذاری در بخش صنایع فولاد و کاشی را تامین آب، برق و عدم امکان تامین مواد اولیه تولید دانست.

مهرابی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارکرمان نیز در این نشست گفت: بایستی مدیران استان حمایت از صنایع در شهرستان انار را به میدان فعالیت منتقل کنند تا بتوان شهرستان را به سمت صنعتی شدن و فرار از تک محصولی هدایت کرد.

وی گفت: همانطور که در سایر شهرستان‌های استان امکان فراهم شدن امکانات و خدمات برای بخش صنایع فراهم شده است قطعا این امر برای شهرستان انار نیز غیر ممکن نخواهد بود.

مهرابی در خصوص واگذاری زمین در شهرک صنعتی، خواستار حداکثر تفویض اختیار به شهرستان جهت واگذاری زمین شد.

معاون استاندار همچنین در خصوص اجرای طرح ۶۰۴۰ در شهرستان، خواستار پیگیری برق منطقه‌ای استان در خصوص مطالعه طرح تا ۲۰ خرداد شد.

مهرابی همچنین خواستار تهیه طرح مصرف برق مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای شهرستان تا پایان سال ۱۴۰۲ و ارسال آن به استان تا تاریخ ۵ خردادماه شد.

از مهمترین مسائلی که در این جلسه توسط سرمایه گذاران مطرح شد موارد مربوط به تامین برق، آب، هزینه بالای دریافت زمین، تامین خوراک صنایع، تسهیلات و … بود، که با حضور مسئولین استان در این زمینه بحث و بررسی و تصمیمات لازم گرفته شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تصاویر/ احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در انار

به گزارش ” انارما ” ؛ مراسم سومین شب قدر ماه مبارک رمضان با حضور پرشور مردم شهرستان انار و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در امامزاده محمدصالح(ع) و مساجد انار  برگزار شد. عکس : اسماعیل ی ...

یادداشت های خصوصی