چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ | Wednesday 17 August 2022

کتاب از چیزی نمی ترسیدم، زندگینامه خودنوشت کوتاهی از سردار سلیمانی است که از زمان تولد تا روزهای نزدیک پیروزی انقلاب را روایت میکند

کتاب از چیزی نمی ترسیدم، زندگینامه خودنوشت کوتاهی از سردار سلیمانی است که از زمان تولد تا روزهای نزدیک پیروزی انقلاب را روایت میکند

اما چند نکته:

۱٫ مهم ترین ارزش این کتاب در خودنوشت بودن آن است، اینکه خود حاج قاسم آن را نوشته است واقعا ارزشمند است چرا که بسیاری از حالات انسانی در آن روایت می شود. در این نوشته کوتاه، با یک انسان، طرف هستیم و نه اَبَرانسان.

 

۲٫ اینکه حاج قاسم تا سال ۵۶ حتی اسم امام خمینی ره را نشنیده است و با مفهومی مثل تقلید، آشنا نیست واقعا مهم است! در حالی که حاج قاسم متولد ۱۳۳۵ است یعنی یک جوان ۲۱ ساله! اینکه انقلاب امام خمینی ره، یک جوان را به جایگاهی می رساند که میشود حاج قاسم، واقعا درس آموز است!

 

۳٫ حاج قاسم، در آن زمان یک انسان معمولی بوده، فطرتی پاک داشته، نماز و روزه اش را انجام می داده، به مردم کمک می کرده، به والدینش حساس بوده، غیرت داشته، اهل روضه بوده و … یعنی استعداد رشد داشته است و وقتی انقلاب اسلامی رخ می دهد، به یکباره سیر صعودی پیدا می کند و طی چهل سال به جایگاهی می رسد که وصف ناشدنی است! در عظمت انقلاب اسلامی، همین یک مصداق کافی است.

 

مشخصات کتاب:

نویسنده: قاسم سلیمانی

ناشر: مکتب حاج قاسم

موضوع: زندگینامه

تعداد صفحات: ۱۳۶ص

تهیه و تنظیم: مهدیه باقری اناری

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

همایش شیرخوارگان حسینی در انار

همایش جهانی شیرخوارگان حسینی امسال بیش از صدها مادر و فرزند در امامزاده محمدصالح(ع) برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی