یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ | Sunday 26 June 2022

دکتر نیما احمدی‌پور اناری یکی از برجسته‌ترین نخبگان شهرستان انار است که سال‌هاست در آمریکا به سر می‌برد.

به گزارش #انارما؛ دکتر نیما احمدی‌پور اناری یکی از برجسته‌ترین نخبگان شهرستان انار است که سال‌هاست در آمریکا به سر می‌برد.

وی که متولد ۱۱ مرداد ۱۳۶۸ است در مقطع کارشناسی ارشد رشته ریاضیات و علوم کامپیوتر در سال ۱۳۸۹ از دانشگاه صنعتی شریف تهران فارغ‌التحصیل شد و برای ادامه تحصیلات به آمریکا سفر کرد و دکترای خود را در سال ۲۰۱۵ از دانشگاه برکلی آمریکا (UC Berkeley) دریافت کرد.

این نابغه اناری در سال ۲۰۰۶ میلادی در المپیاد جهانی ریاضی شرکت کرد و موفق به کسب مدال طلا شد، در این مسابقات ۱۴۰ تیم از ۳۶ دانشگاه مطرح جهان به رقابت پرداختند. مشابه این مدال را سال ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ نیز مریم میرزاخانی نابغه جهانی ریاضی کسب کرده بود.

از مهمترین مقاله های علمی دکتر احمدی‌پور اناری به عنوان طراحی الگوریتم، تحلیل زنجیره‌های مارکوف و هندسه چندجمله‌ای در وب‌سایت شرکت مایکروسافت، بزرگترین شرکت نرم‌افزارهای کامپیوتری جهان نیز منتشر شده است.

نیما همچنین جایزه STOC Best Paper Award، جایزه پژوهشی هیئت علمی گوگل، جایزه شغلی NSF و بورسیه تحقیقاتی Sloan را دریافت کرده است.

وی هم اکنون به عنوان استادیار رشته علوم کامپیوتر و عضو هیئت علمی دانشگاه معتبر «استنفورد» آمریکا مشغول به فعالیت است.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

برگزاری دوره توانمندسازی مدیران و فرماندهان بسیج ناحیه انار

به گزارش خبرنگارانار ما دوره توانمندسازی مدیران و فرماندهان بسیج ناحیه مقاومت بسیج شهرستان انار برگزار شد. هدف از اجرای این دوره جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و کمک به تحقق تمدن نوین اسلامی که مد نظر ...

یادداشت های خصوصی