یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ | Sunday 5 February 2023

دکتر نیما احمدی‌پور اناری یکی از برجسته‌ترین نخبگان شهرستان انار است که سال‌هاست در آمریکا به سر می‌برد.

به گزارش #انارما؛ دکتر نیما احمدی‌پور اناری یکی از برجسته‌ترین نخبگان شهرستان انار است که سال‌هاست در آمریکا به سر می‌برد.

وی که متولد ۱۱ مرداد ۱۳۶۸ است در مقطع کارشناسی ارشد رشته ریاضیات و علوم کامپیوتر در سال ۱۳۸۹ از دانشگاه صنعتی شریف تهران فارغ‌التحصیل شد و برای ادامه تحصیلات به آمریکا سفر کرد و دکترای خود را در سال ۲۰۱۵ از دانشگاه برکلی آمریکا (UC Berkeley) دریافت کرد.

این نابغه اناری به نقل از دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۰۶ میلادی در المپیاد جهانی ریاضی شرکت کرد و موفق به کسب مدال طلا شد، در این مسابقات ۱۴۰ تیم از ۳۶ دانشگاه مطرح جهان به رقابت پرداختند. مشابه این مدال را سال ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ نیز مریم میرزاخانی نابغه جهانی ریاضی کسب کرده بود.

از مهمترین مقاله های علمی دکتر احمدی‌پور اناری به عنوان طراحی الگوریتم، تحلیل زنجیره‌های مارکوف و هندسه چندجمله‌ای در وب‌سایت شرکت مایکروسافت، بزرگترین شرکت نرم‌افزارهای کامپیوتری جهان نیز منتشر شده است.

نیما همچنین جایزه STOC Best Paper Award، جایزه پژوهشی هیئت علمی گوگل، جایزه شغلی NSF و بورسیه تحقیقاتی Sloan را دریافت کرده است.

وی هم اکنون به عنوان استادیار رشته علوم کامپیوتر و عضو هیئت علمی دانشگاه معتبر «استنفورد» آمریکا مشغول به فعالیت است.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

همایش پیاده روی بانوان درشهرستان اناربمناسبت جشن پیروزی انقلاب برگزار شد

به گزارش خبرنگار انارما همزمان با ایام الله دهه فجر و میلاد باسعادت حضرت علی علیه السلام ، جشن انقلاب و همایش پیاده روی بانوان انقلاب با همت و همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان انار و دفتر امام جم ...

یادداشت های خصوصی