چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ | Wednesday 17 August 2022

به گزارش انارما ، در پی گزارش حمله یک قلاده سگ ولگرد در یکی از روستاهای شهرستان انار به چند راس گوسفند و مراجعه کارشناسان شبکه دامپزشکی به محل و انجام نمونه برداری و اعلام نتیجه، مشخص شد که دو راس دام مذکور مبتلا به بیماری هاری بوده است. هاری بیماری خطرناک ویروسی مشترک بین […]

به گزارش انارما ، در پی گزارش حمله یک قلاده سگ ولگرد در یکی از روستاهای شهرستان انار به چند راس گوسفند و مراجعه کارشناسان شبکه دامپزشکی به محل و انجام نمونه برداری و اعلام نتیجه، مشخص شد که دو راس دام مذکور مبتلا به بیماری هاری بوده است.

هاری بیماری خطرناک ویروسی مشترک بین انسان و حیوان است که موجب التهاب مغزی حاد می گردد. این بیماری از طریق گاز گرفتن حیوان هار به فرد سالم منتقل می شود‌.
اهمیت این بیماری از نظر بهداشت عمومی به علت مرگ و میر شدید ناشی از بیماری است که ۱۰۰ درصد موارد مبتلا را در بر میگیرد.

از آنجایی که هرساله در کشور مواردی از آلودگی در حیوانات اهلی و وحوش دیده می شود لذا هر حیوانی که انسان را مورد گزش قرار دهد مشکوک به هاری قلمداد می شود.

🔹به گزارش انارما ؛ با توجه به مثبت شدن نتیجه تست هاری دو مورد حیوان در شهرستان انار طبق گزارش دامپزشکی، از همشهریان گرامی تقاضا داریم جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری هاری موارد ذیل را رعایت فرمایند:

جلوگیری از اذیت و آزار، بازی کردن و هر گونه نزدیک شدن به حیوانات ولگرد

انجام واکسیناسیون هاری برای حیوانات خانگی و …

اقدامات درمانی متعاقب گزش و تماس با حیوان شامل شست و شوی محل گزش و تماس به مدت ۲۰ دقیقه با آب و صابون همراه با فشار اب زیاد

مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی در اسرع وقت.

انتهای پیام/

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

همایش شیرخوارگان حسینی در انار

همایش جهانی شیرخوارگان حسینی امسال بیش از صدها مادر و فرزند در امامزاده محمدصالح(ع) برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی