یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ | Sunday 28 May 2023

در پی وقوع سیل اخیر در “انار” فرمانده انتظامی و تنی چند از نیروهای پلیس این شهرستان به داد این افراد رسیدند و آنان را از مرگ حتمی نجات دادند.

به گزارش انارما؛  لحظاتی قبل از جاری شدن سیلاب شدید ۸ مردادماه به سمت شهرستان انار ۳نفر از نگهبانان باغات پسته محدوده محور انار مهریز به‌همراه ۶ شهروند دیگر اناری که مشغول آبیاری باغات پسته خود بودند گرفتار جریان شدید سیلاب شده و برای نجات خود به بالای یک اتاقک نگهبانی پناه می برند و لحظاتی بعد یک مرد جوان و پدر سالخورده وی نیز که خودروی پراید آنان در گل و لای سیلاب واژگون شده بود برای نجات جان خود به آنان می پیوندند و همه این افراد در حالی که با خطر تخریب اتاقک نگهبانی و بالا آمدن جریان شدید آب دست و پنجه نرم می کرده اند با شماره های واحدهای امدادی تماس می گیرند.

یکی از نگهبانان باغات پسته که از قبل شماره سرهنگ “خلیلی” فرمانده انتظامی شهرستان انار را در گوشی خود داشته با این مسئول انتظامی تماس گرفته و با ذکر آدرس محل درخواست کمک می کند.

و اینجا بود که فرمانده انتظامی شهرستان انار حتی یک ثانیه را هم هدر نمی دهد و با توجه به اینکه در آن شرایط امکان حضور بالگرد در آن منطقه وجود نداشته با خودروی سازمانی کمک دار به همراه چند تن از نیروهای تیم‌گشت کلانتری عازم این محور می شود و با شناختی که از موقعیت این اتاقک نگهبانی در باغات پسته داشته خود را به محل می رساند و زمانی که با ابراز ناتوانی راننده یک دستگاه لودر و دیگر افراد حاضر در محل برای رویارویی با سیلاب شدید و نجات افراد گرفتار سیل روبرو می شود به سرعت کفش های خود را از پا خارج و به دل آب می زند.

جدال فرمانده انتظامی شهرستان انار با جریان شدید آب  در آن تاریکی شب چندین ساعت به طول می انجامد اما در سایه توجهات خاصه الهی و جانفشانی این مسول انتظامی همه آن ۱۱ نفر یکی پس از دیگری بر دوش فرمانده انتظامی شهرستان و نیروهای گشت کلانتری از مسیر سیلاب خارج و سوار بر وانت یگان امداد به سلامت از محدوده ای با بیش از ۲ متر ارتفاع آب خارج و با همین خودروی پلیس به شهر منتقل می شوند.

افراد نجات یافته از این سانحه که یک خانم میانسال به همراه همسر و پسر جوان خود، یک مرد سالخورده و  ۷ نفر دیگر هم مردانی جوان و میانسال و همگی متاهل و صاحب فرزند هستند طی مصاحبه‌هایی که ساعاتی بعد با آنان صورت گرفت زنده ماندن خود در این شرایط سخت را معجزه دانسته و بی نهایت قدردان حضور،ایثار و دل به آب زدن فرمانده انتظامی شهرستان انار بودند.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا در انار

دومین نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا  به صورت زنده، ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم و امنیت سال ۱۴۰۱ به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان انار به کار خود پایان داد. ...

یادداشت های خصوصی