سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ | Tuesday 6 June 2023

فرماندار انار گفت :سازمان تامین اجتماعی که یک نهاد غیر دولتی است هیچ قصدی برای احداث کلینیک تامین اجتماعی، با توجه به تعداد بالای بیمه شدگان نسبت به جمعیت در انار را ندارد.

به گزارش ” انارما ” صالحی فرماندار انار در نشست خبری اصحاب رسانه شهرستان انار در خصوص ورود مسافران نوروزی به این شهرستان اعلام کرد : امسال احتمال ورود گردشگر نوروزی به این شهرستان را تا بیش از ۱۴ هزار نفر را شاهد خواهیم بود.

فرماندار شهرستان انار گفت: ستاد اسکان نوروزی با ۱۸مدرسه در شهر انار و ۴ مدرسه در امین شهر با مجموع ۱۳۷ کلاس که در برخی مواقع به تکمیل تمامی کلاس ها هم رسیده تا ۱۳ فروردین ماه خدمت رسانی به مسافرین نوروزی را خواهد داشت .

بالاترین مقام مسئول در سطح شهرستان در خصوص افتتاح پروژه بی نظیر تقاطع غیرهمسطح انار که باعث هموار شدن مسیرهای ورودی شهر شده گفت :  با انتشار اخباری و بحث غیرکارشناسی در خصوص کاهش استقامت و غیر ایمن بودن این طرح، لازم بذکر است که پل غیر همسطح با وجود کمیته نظارت که اعضای آن را مهندسان مجرب از وزارت راه کشور تشکیل می‌دهند ، مسائل فنی پروژه بررسی شد و در نهایت تمام عاملیت نظارت نیز، از جمله استحکام این سازه را تایید کرده اند.

محسن صالحی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران با اشاره به افتتاح بیمارستان جدید الاحداث انار خاطر نشان کرد: بیمارستان ۴۲ تختخوابی ولی‌عصر شهرستان انار قریب به ۳۰۰میلیارد تومان هزینه شده که قرار بود با حضور حتی رئیس جمهور و وزیر بهداشت به بهره برداری برسد که متاسفانه بخاطر کمبودهای امکانات و عدم آماده سازی محوطه ورودی آن به تعویق افتاد و  این بیمارستان در صورت تکمیل شدن کادر پزشکی و تجهیزات کامل بعد از ماه مبارک رمضان و در هفته سلامت با حضور مسئولان کشوری به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار انار از جزییات خلع ید زمین و برگشت بودجه کلینیک تامین اجتماعی انار یادآور شد: از زمان در اختیار گذاشتن زمین دولتی به کلینیک سازمان تامین اجتماعی انار ۳۰ سال گذشته بود که هیچ اقدام و حتی نقشه و پلان این کلینیک انجام نشد و این باعث شد تا دولت این امر را حبس زمین دانسته و زمین را بازپس گیرد و در خصوص بودجه ای که گفته شده بود قریب به ۱۲۴میلیارد تومان برای ساخت کلینیک در نظر گرفته شده صحت نداشته و ما به این نتیجه رسیده ایم که سازمان تامین اجتماعی که یک نهاد غیر دولتی می باشد هیچ قصدی برای احداث کلینیک تامین اجتماعی، با توجه به تعداد بالای بیمه شدگان نسبت به جمعیت در انار را ندارد.

وی در حاشیه نشست خبری اصحاب رسانه با بیان اینکه شهرستان‌ انار تنش آبی جدی دارند اظهار کرد: درخواست داریم با توجه به اینکه تخصیص آب خلیج فارس به رفسنجان و انار انجام خواهد گرفت ، خرید آب خلیج فارس هرچه زودتر توسط وزارت نیرو انجام شود اما طبق تقسیم بندی تقسیم آب خلیج فارس شهرستان انار در اولویت دوم قرار گرفته و آن هم بدلیل اینکه در اولویت اول برای شهرستان هایی است که در برخی مناطق آن آب بصورت تانکر آبرسانی می شود که خوشبختانه شهرستان انار در هیچ منطقه و روستای آن آبرسانی به صورت تانکر صورت نمی گیرد کمااینکه در استان کرمان بدترین وضعیت کمبود آب را رفسنجان و زرند دارند.

عکس: یعقوبی

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا در انار

دومین نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا  به صورت زنده، ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم و امنیت سال ۱۴۰۱ به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان انار به کار خود پایان داد. ...

یادداشت های خصوصی