پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ | Thursday 20 June 2024

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: یک قدرت دنیا التماس می‌کند از ایران سلاح بگیرد و یک قدرت دنیا التماس می‌کند تا ایران سلاح ندهد، اما ما به هرکس که صلاح بدانیم، سلاح می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری انارما به نقل از پایگاه خبری آرمان کرمان، سید قاسم قریشی در آئین افتتاح جام رسانه‌ای امید اظهار کرد: ما معتقدیم رسانه ستوت فقرات جهاد تبیین و محور امیدآفرینی است و شما افسران میدانی هستید که دشمنان با به‌کارگیری همه ابزارها در تلاشند تا از کسب موفقیت‌ها بکاهند.

وی افزود: برآنیم تا یک‌بار دیگر قدرت جوانان ایران در مقابله با تلاش‌های دشمنان را به رخ جهانیان بکشانیم.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: سه محور پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ در حقیقت گفتمانی بود که توانست بر دو گفتمان غالب جهان که لیبرال دموکراسی غربی و نظام مارکسیست بود، غلبه کند.

وی ادامه داد: این گفتمان نویدی بود بر آزادگانی که می‌خواستند از تحت سلطه این دو قدرت خارج شوند، این قدرت‌ها در به‌دست آوردن هرآنچه ثروت و آورده ملت‌ها بود، برای خود حد یقف نمیدانستند به‌خصوص با راه‌اندازی پادگان شهری به نام رژیم صهیونیستی.

سردار قریشی ابراز کرد: انقلاب اسلامی تلاش می‌کند در بخش موفقیت‌های انقلاب مقدمه‌ای داشته باشد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه بیان کرد: استکبار جهانی برای به یغما بردن کشورهای دیگر به استعمار نوین روی آوردند در گذشته در دوره استعمار کهن با تهاجم نظامی امور یک کشور را در دست می‌گرفتند، مانند استقرار استعمار انگلیس در هند.

وی افزود: غربی‌ها به سرکردگی آمریکا فقط به تسلط سیاسی، فرهنگی و بهره اقتصادی اکتفا نمی‌کردند بلکه هرگونه تحرک، پیشرفت و موفقیتی را از ملت‌ها سلب می‌کردند و آن‌ها از هر گونه تفکر، اندیشه، ابتکار، خلاقیت و پیشرفت کشورها جلوگیری کرده که با سرکار آوردن حکام سرسپرده به هدف خود می‌رسیدند.

سردار قریشی خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی(ره) این باور را به مردم القا کردند که ما می‌توانیم زنجیرهای وابستگی را پاره کرده و برای ساخت ایرانی خودکفا تلاش کنیم.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در دوران دفاع مقدس برای اولین‌بار ایران دستاوردهایی را به‌دست آورد که در حکومت‌های ۴۰۰ یا ۵۰۰ ساله قبل از جمهوری اسلامی بی‌نظیر بود.

وی ادامه داد: بعد از دفاع مقدس با تدابیر رهبر معظم انقلاب قوی‌ کردن ایران با اتکا بر روحیه جهادی و اعتماد به جوانان، با هدایت دل‌سوزانه رهبری ملت در مسیری قرار گرفت که مورد تحسین دوستان و دشمنان واقع شد.

سردار قریشی تاکید کرد: هدف از این اجلاسیه این است که با‌توجه‌به حضور رسانه‌ها بتوانیم موفقیت‌ها و پیشرفت‌های ایران اسلامی را به مردم معرفی کنیم.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: شما رسانه‌ها باید در راستای جهاد تبیین و امیدآفرینی در جامعه و ایجاد انگیزه در جوانان اقدام کنید.

وی در ادامه اظهار کرد: عملیات وعده صادق دو بعد داشت، یکی بعد باور و توانمندی روحی فرماندهان ما و بعد دوم توانمندی فنی بود که تمام تجهیزات به‌کار گرفته شده، برگرفته از توان فنی و علمی جوانان ما بود.

سردار قریشی مطرح کرد: نام عملیات وعده صادق به دو علت انتخاب شد، مورد اول وعده فرماندهان برای انتقام بود و دیگری تفالی به قرآن زده شد و نتیجه آن، آیه شریفه وذکر فی المتلب اسماعیل انه صادق الوعد بود.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین ابراز کرد: از ویژگی‌های این عملیات حمله مستقیم توسط ایران از داخل خاک ایران به کشوری بود که مورد حمایت کشورهای غربی قرار دارد.

وی افزود: تجهیزات به‌کارگرفته شده در این عملیات ۱۰۰ درصد ایرانی بود که اولین حمله کشوری خارجی پس از ۵۰ سال به رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

سردار قریشی عنوان کرد: مهم‌ترین و حفاظت‌شده‌ترین پایگاه‌های دشمن برای حمله درنظر گرفته شده بود، پیش از حمله به رژیم صهیونیستی اعلام شده بود و نسبت‌به این حمله آگاهی داشتند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در این حمله موشک‌های ما از ۱۲ حلقه سپر دفاعی عبور کرده در حالی‌که تمام پایگاه‌های موجود در منطقه پرنده‌های ما را رصد می‌کردند.

وی یادآور شد: طراحی دقیق و حساب شده عملیات وعده صادق سبب شد تا جمهوری اسلامی بتواند اراده، اقتدار و شجاعت ایران را به رخ جهانیان بکشاند و توان تکنولوژی ما را به دنیا نشان دهند.

سردار قریشی تصریح کرد: صاحب‌نظران و تحلیل‌گران نظامی دشمن از این عملیات بزرگ با عنوان عملیاتی هوشمندانه و خردمندانه استفاده کردند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: از دستاوردهای اخیر ملت ایران می‌توان به عملیات وعده صادق بود و مبارزه همه‌جانبه با ویروس منحوس کرونا اشاره کرد، امروز ما به صادرکننده سلاح تبدیل شدیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یک قدرت دنیا التماس می‌کند از ایران سلاح بگیرد و یک قدرت دنیا التماس می‌کند تا ایران سلاح ندهد، اما ما به هرکس که صلاح بدانیم، سلاح می‌دهیم.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی