جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ | Friday 2 June 2023

پ پ نیویورک‌ تایمز : حمله احتمالی به سوریه، پیام به ایران است روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی به قلم «رابرت ورث» تصریح کرده که هدف اصلی از حمله احتمالی به سوریه، ارسال پیام برای جمهوری اسلامی ایران است. بنابراین گزارش، مهم ترین کارت بازی موافقان حمله نظامی به سوریه، لزوم این حمله برای ارسال […]

پ پ

نیویورک‌ تایمز :

حمله احتمالی به سوریه، پیام به ایران است

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی به قلم «رابرت ورث» تصریح کرده که هدف اصلی از حمله احتمالی به سوریه، ارسال پیام برای جمهوری اسلامی ایران است.

بنابراین گزارش، مهم ترین کارت بازی موافقان حمله نظامی به سوریه، لزوم این حمله برای ارسال پیام به کشوری دیگر است: «ایران». اگر ایالات متحده به خط قرمزی که خود تعیین کرده پایبند نباشد، ایران احساس می کند که آمریکا ضعیف است و به تلاش هایش برای تولید سلاح هسته ای می افزاید.

روزنامه نیویورک تایمز در حالی این ادعا را مطرح می کند که ایران تاکید کرده، برنامه هسته ایش تنها برای مقاصد صلح آمیز دنبال می شود. آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز تاکنون هیچ سندی مبنی بر انحراف برنامه هسته ای ایران از معاهده منع گسترش تسلیحات شیمیایی ارائه نکرده است.

در عین حال، نویسنده گزارش مزبور ابراز نگرانی کرده است که ارسال چنین پیامی برای ایران می تواند به تلاش ها برای گفتگو با رئیس جمهور میانه روی ایران، حسن روحانی، ضربه بزند.

این گزارش در بخشی دیگر ادعا می کند که حمله به سوریه برای ایران یک بحران امنیت ملی محسوب می شود و سیاست های رئیس جمهور این کشور هرچه باشد، در جریان چنین بحرانی تضعیف شده و نیروهای رادیکال قدرتشان افزایش پیدا می کند. روحانی هم همچون اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در برابر محافظه کاران داخلی آسیب پذیر است. رسانه های غربی عموما از نیروهای اصول گرا در ایران با عنوان محافظه کار یا تندرو نام می برند.

گزارش فوق سپس بخشی از سخنان حسین موسویان را نقل کرده که می گوید: «من قانع شده ام که روحانی و ظریف خواستار غالب آمدن بر دشمنی بین ایران و ایالات متحده هستند اما حمله نظامی به سوریه مخرب خواهد بود.»(فارس)

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا در انار

دومین نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا  به صورت زنده، ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم و امنیت سال ۱۴۰۱ به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان انار به کار خود پایان داد. ...

یادداشت های خصوصی