شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ | Saturday 6 March 2021

وی افزود: این آمار مربوط به ۱۰ شهرستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان شامل کرمان، سیرجان، بافت، راور،رابر، کوهبنان، زرند و… است
زحمتکش با تاکید بر اینکه هیچ آماری از ابتلا به وبا در بین مردم استان مشاهده نشده است، گفت: ۱۴ نفر افاغنه مبتلا به این بیماری تحت درمان هستند

به گزارش انارما،  “روح الله زحمتکش “مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تا کنون ۱۴ مورد از اتباع افغانستان در استان کرمان به بیماری وبا مبتلا شده اند که این بیماری در بین اتباع غیر مجاز مشاهده و در حال گسترش است.

وی افزود: این آمار مربوط به ۱۰ شهرستان تحت  پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان شامل کرمان، سیرجان، بافت، راور،رابر، کوهبنان، زرند و… است.

زحمتکش با تاکید بر اینکه هیچ آماری از ابتلا به وبا در بین مردم استان مشاهده نشده است، گفت: ۱۴ نفر افاغنه مبتلا به این بیماری تحت درمان هستند.

وی در ادامه به همشهریان توصیه کرد: رعایت بهداشت فردی در زمینه جلوگیری از گسترش این بیماری بسیار مهم است.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: جدی گرفتن توصیه های بهداشتی شامل رعایت بهداشت فردی، شستشوی دستها، استفاده از آب آشامیدنی سالم، ضد عفونی نمودن میوه و سبزیجات قبل از مصرف تاثیر بسزایی در جلوگیری از گسترش این بیماری دارد.

زحمتکش یاد آور شد: باید در زمینه فرهنگ سازی  اصول پیشگیری با این بیماری اقدام نمود تا جامعه به سمتی رود تا این بیماری به حداقل برسد.

منبع: نشانه نیوز

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

اطلاعیه مهم / پیج انارما به دلیل انتشار اخبار ، فیلم و تصاویر سردار دلها از دسترس خارج شد

به اطلاع شما همراهان همیشگی رسانه مردمی انارما می رساند پیج دوم اینستاگرام با آدرس زیر متعلق به پایگاه اطلاع رسانی انارما راه اندازی شده است ...

یادداشت های خصوصی