یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 23 June 2024

وی گفت: این مسئله زنگ خطری است که مقام معظم رهبری بارها و بارها آن را به صدا در آورده اند؛ متاسفانه بعضی از نوظهورها برای اینکه زود شناسایی شوند، به توحید تعدی می کنند

به گزارش انارما، سعید حدادیان در هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی  همزمان با افتتاحیه نخستین نمایندگی بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) در کرمان اظهار داشت: در فضای امروز جهان و به ویژه جهان اسلام دچار چالش هایی هستیم که شاعران ولایی گو باید بهتر و بیشتر از گذشته به مبانی کلامی تشیع آشنایی کافی داشته و بیش از همه و پیش از همه به توحید توجه داشته باشند تا دچار خدشه نشود.

حدادی خاطرنشان کرد: ائمه علیهم السلام راه شناخت خداوند هستند و ادعیه ای که از جانب این بزرگواران صادر شده دال بر عبودیت ارشاد کننده دعا و معبود بودن خداوند است.

این شاعر و مداح کشور تصریح کرد: اگر در شعر امروز ما عبودیت ائمه مورد خدشه وارد شود، آنگاه است که در سوریه و جاهای دیگر با مشکل مواجه می شویم.
وی گفت: این مسئله زنگ خطری است که مقام معظم رهبری بارها و بارها آن را به صدا در آورده اند؛ متاسفانه بعضی از نوظهورها برای اینکه زود شناسایی شوند، به توحید تعدی می کنند.
حدادیان اظهار کرد: حدود ۴۲۰ فضیلت از فضائل ائمه اطهار در زیارت جامعه کبیره مطرح شده که اگر شاعران به آن نگاه شاعرانه کنند کلی آنها را جلو می اندازد.
همچنین احمد سعیدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم گفت: بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ اثر از سراسر کشور امسال به این کنگره ارسال شد و امروز فرهنگ شعر ولایی در حال جهانی شدن و بسترساز ظهور امام زمان (عج) است.
سعیدی بیان کرد: از سوم شهریورماه جاری در استان کرمان پنج جشنواره منطقه ای شعر رضوی برگزار کردیم و یک هزار و ۴۰۰ اثر تولید شاعران ولایی سرای استان کرمان بوده است.
وی اظهار کرد: برنامه های مختلفی از جمله نکوداشت امیر برزگر شاعر خراسانی و مرحوم اورامی از شعرای اهل سنت و اردتمندان اهل بیت(ع) در هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی برگزار می شود.
در این مراسم پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) قرائت شد.
در افتتاحیه هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی چند تن از شاعران از جمله دکتر عزیز مهدی از هندوستان به شعرخوانی پرداختند.
منبع: کرمان ۱۴۰۰

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

واژگونی خونین بخاطر خواب آلودگی راننده پژو پارس درمحور انار _ یزد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ حسن زمانی رییس مرکز اورژانس انار گفت: ساعت ۵:۱۷ صبح امروز ۲۲ خرداد ماه یک‌مورد واژگونی سواری پژو پارس در ۲۰ کیلومتری محور انار – یزد به مرکز عملیات اورژانس گزارش داد ...

یادداشت های خصوصی