سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ | Tuesday 21 March 2023

وی گفت: این مسئله زنگ خطری است که مقام معظم رهبری بارها و بارها آن را به صدا در آورده اند؛ متاسفانه بعضی از نوظهورها برای اینکه زود شناسایی شوند، به توحید تعدی می کنند

به گزارش انارما، سعید حدادیان در هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی  همزمان با افتتاحیه نخستین نمایندگی بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) در کرمان اظهار داشت: در فضای امروز جهان و به ویژه جهان اسلام دچار چالش هایی هستیم که شاعران ولایی گو باید بهتر و بیشتر از گذشته به مبانی کلامی تشیع آشنایی کافی داشته و بیش از همه و پیش از همه به توحید توجه داشته باشند تا دچار خدشه نشود.

حدادی خاطرنشان کرد: ائمه علیهم السلام راه شناخت خداوند هستند و ادعیه ای که از جانب این بزرگواران صادر شده دال بر عبودیت ارشاد کننده دعا و معبود بودن خداوند است.

این شاعر و مداح کشور تصریح کرد: اگر در شعر امروز ما عبودیت ائمه مورد خدشه وارد شود، آنگاه است که در سوریه و جاهای دیگر با مشکل مواجه می شویم.
وی گفت: این مسئله زنگ خطری است که مقام معظم رهبری بارها و بارها آن را به صدا در آورده اند؛ متاسفانه بعضی از نوظهورها برای اینکه زود شناسایی شوند، به توحید تعدی می کنند.
حدادیان اظهار کرد: حدود ۴۲۰ فضیلت از فضائل ائمه اطهار در زیارت جامعه کبیره مطرح شده که اگر شاعران به آن نگاه شاعرانه کنند کلی آنها را جلو می اندازد.
همچنین احمد سعیدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم گفت: بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ اثر از سراسر کشور امسال به این کنگره ارسال شد و امروز فرهنگ شعر ولایی در حال جهانی شدن و بسترساز ظهور امام زمان (عج) است.
سعیدی بیان کرد: از سوم شهریورماه جاری در استان کرمان پنج جشنواره منطقه ای شعر رضوی برگزار کردیم و یک هزار و ۴۰۰ اثر تولید شاعران ولایی سرای استان کرمان بوده است.
وی اظهار کرد: برنامه های مختلفی از جمله نکوداشت امیر برزگر شاعر خراسانی و مرحوم اورامی از شعرای اهل سنت و اردتمندان اهل بیت(ع) در هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی برگزار می شود.
در این مراسم پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) قرائت شد.
در افتتاحیه هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی چند تن از شاعران از جمله دکتر عزیز مهدی از هندوستان به شعرخوانی پرداختند.
منبع: کرمان ۱۴۰۰

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا در انار

دومین نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا  به صورت زنده، ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم و امنیت سال ۱۴۰۱ به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان انار به کار خود پایان داد. ...

یادداشت های خصوصی