پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | Thursday 30 May 2024

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع “کيف قاپي” و به دستور شعبه ششم بازپرسي دادسراي ناحيه 27 تهران ، پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت

 

سه مرد افغان که با پرسه زني در خيابان ها اموال قربانيان خود را سرقت مي کردند، دقايقي پس از آخرين سرقت خود شناسايي و دستگيري شدند.

 

به گزارش انارما، ساعت هفت بعدازظهر 14 شهريور امسال مأموران کلانتري 129 جامي هنگام گشت زني در ميدان حسن آباد به سه سرنشين يک دستگاه خودرو پالس آبي رنگ مشکوک شدند . سرنشينان موتورسيکلت به محض مشاهده مأموران قصد متواري شدن از محل را داشتند که در يک تعقيب و گريز ، هر سه نفر دستگير و در بازرسي از آنها چندين کارت سوخت و مدارک شناسايي متعلق به افراد غير به همراه يک دستگاه تبلت کشف شد .

 

همزمان با انتقال سرنشينان موتورسيکلت پالس آبي رنگ به کلانتري ، مأموران با بازرسي کيف دستي کشف شده موفق به پيدا کردن شماره تماس متعلق به جوان دانشجويي شدند که با مراجعه وي به کلانتري 129 و انجام مواجهه حضوري ، بلافاصله هر سه متهم را به عنوان سارق مورد شناسايي قرار داد .

 

جوان دانشجو پس از شناسايي متهمان در اظهاراتش به مأموران گفت : به سمت منزل پدرم در خيابان 30 تير در حال حرکت بودم . در يک دست ، کيف تبلت قرار داشت و با دست ديگر در حال زنگ زدن در منزل پدرم بودم که ناگهان يک نفر از پشت سر کيف دستي ام را کشيد . اول به تصور اينکه يکي از دوستانم در حال شوخي کردن است به موضوع توجه نکرده ولي شدت کشيده شدن به حدي بود که به زمين افتادم . ناگهان متوجه پسر جواني با پيراهن سفيد و سياه چهره شدم که پس از سرقت کيف دستي در حال دويدن است . چند متر جلوتر يک دستگاه موتورسيکلت پالس آبي رنگ با دو سرنشين ايستاده بود که اين شخص ترک موتور آنها پريد . سعي کردم آنها را تعقيب کنم اما بي فايده بود . نيم ساعت بعد از کلانتري با من تماس گرفتند و گفتند که دزدها را گرفته اند.

 

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع “کيف قاپي” و به دستور شعبه ششم بازپرسي دادسراي ناحيه 27 تهران ، پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

 

با آغاز تحقيقات در پايگاه هشتم آگاهي ، کارآگاهان در اولين مرحله از اقدامات خود و با بررسي مدارک شناسايي متعلق به متهمان متوجه شدند که اين مدارک همگي جعلي و هويت درج شده در آنها متعلق به تعدادي از مالباختگان است که متهمان با هويت آنها اقدام به جعل مدارک شناسايي براي خود کرده بودند . در ادامه رسيدگي کارآگاهان پايگاه هشتم پي بردند که هر سه متهم پرونده که خود را با هويت ايراني معرفي کرده اند ، داراي تابعيت افاغنه هستند .

 

کارآگاهان پايگاه هشتم آگاهي ، با بررسي پرونده سرقت هاي انجام شده توسط سرنشينان يک دستگاه موتورسيکلت پالس آبي رنگ موفق به شناسايي تعدادي از شکات و مالباختگاني شدند که اموال آنها از قبيل “کيف دستي” و “گوشي تلفن همراه” به سرقت رفته بود که با دعوت از آنها جهت انجام مواجهه حضوري ، هر سه متهم از سوي دهها مالباخته شناسايي شدند .

 

يکي از مالباختگان پس از شناسايي يکي از متهمان ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ساعت هشت شب 13 شهريور پس از خريد گوشي تلفن همراه در تقاطع خيابان جمهوري حافظ ، به سمت خيابان حافظ در حرکت بودم که ناگهان شخصي از پشت سر ضربه ي محکمي به سرم زد و پس از پيچاندن دستم و سرقت گوشي تلفن همراه سوار ، به سرعت روي يک دستگاه موتورسيکلت پريد و به همراه دو نفر ديگر از محل متواري شد.

 

سرهنگ کارآگاه ميرزکي ، رئيس پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر گفت : با توجه به اعترافات صريح متهمان به دهها فقره سرقت گوشي تلفن همراه و کيف قاپي در مناطق مختلف سطح شهر تهران به ويژه در خيابان امام خميني(ره) ، چهارراه حسن آباد ، خيابان ولي عصر ، خيابان کارگر ، ميدان رازي ، ميدان راه آهن ، خيابان مولوي و … ، قرار قانوني از سوي مقام قضايي صادر و متهمان براي انجام تحقيقات و شناسايي ديگر جرايم ارتکابي و مالباختگان در اختيار پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته اند . به همين خاطر از تمام شکات و مالباختگاني که بدين شيوه و شگرد و از سوي سرنشينان يک دستگاه موتورسيکلت پالس آبي رنگ مورد زورگيري ، تهديد ، ضرب و جرح و سرقت اموال قرار گرفته اند دعوت مي شود تا براي شناسايي متهمان و پيگيري شکايات خود به پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در ميدان حر انتهاي خيابان 12 فرودين مراجعه کنند.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی