جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | Friday 21 June 2024

وی تصریح کرد: مجد و عظمتی که اسلام عزیز دارد در طول تاریخ بی نظیر بوده و این حاصل خود شهیدان و مجاهدت‌های آن‌هاست و ثبات و آرامش امروز کشور در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه، اروپایی و غربی قابل مقایسه نیست

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا هرگز نتوانسته تهدید نظامی را علیه ایران حتی بر زبان بیاورد، گفت: این همان توازن وحشت و خطر است که چند سالی در سپاه مطرح بوده و این قدرت در مجموعه نیروهای انقلاب در ابعاد مختلف دفاعی و امنیتی به وجود آمده است.

به گزارش انارما، سردار سرلشکر “محمدعلی جعفری” فرمانده کل سپاه پاسداران در بیستمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که صبح امروز در مجتمع ولایت برگزار شد، گفت: دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی حاصل خون شهیدان و مجاهدت‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری بوده و سپاه موظف به حراست از آن است.

وی تصریح کرد: مجد و عظمتی که اسلام عزیز دارد در طول تاریخ بی نظیر بوده و این حاصل خود شهیدان و مجاهدت‌های آن‌هاست و ثبات و آرامش امروز کشور در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه، اروپایی و غربی قابل مقایسه نیست.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: امنیت پایدار امروز ایران اسلامی نمونه بی نظیری است به ویژه امنیت در مرزهای کشور و مناطق ناامن جنوب شرق و شمال غرب که در چند سال گذشته شاهد ناامنی‌های فراوانی بودیم، اما چند سال است که امنیت برقرار شده و این حاصل خون شهیدان است.

سرلشکر جعفری اظهار داشت: توسعه بیداری اسلامی در جهان از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و همچنین خنثی شدن برنامه‌های دشمنان در منطقه علیه انقلاب را مدیون خون شهیدان و جانبازان هستیم و این راه همچنان ادامه دارد.

وی بیان داشت: اثبات حقانیت راه انقلاب و مقاومت و پایداری در برابر دشمنان هدف دیگری است که محقق و تبدیل به نفرت عمومی شده، کشورهای محروم به شدت به این راه اعتقاد پیدا کرده‌اند و با الگوبرداری از انقلاب ایران مشغول مبارزه با استکبار هستند و علاقه‌مندی روز افزون به اسلام و مذهب تشییع در کشورهای مختلف به وجود آمده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه وظیفه ما پاسداران تأمین امنیت، حفاظت و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است، گفت: در بعد خارجی انقلاب اسلامی شرایط بسیاری خوبی را داریم و شاهد شکست‌های پی‌درپی دشمنان در منطقه و عبور انقلاب از چالش‌های سنگینی هستیم که دشمنان تحمیل کرده بودند.

سردار جعفری تصریح کرد: برنامه دشمنان در سوریه، عراق، لبنان و فلسطین با شکست مواجه شده و جبهه مقاومت توفنده و پویا به راه خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه تدبیر مقام معظم رهبری و اشاره ایشان به ایجاد تمدن اسلامی در متن مبارزه به جلو می‌رود، افزود: تمدن بزرگ اسلامی به تدریج شکل می‌گیرد و در آینده به ابعاد گسترده آن می‌رسیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: انقلاب ایران فقط به فکر نان، مسکن و رفاه ایرانیان نیست، بلکه به فکر همه محرومان و مستضعفان جهان است؛ این حرکت تاریخی ملت است و با اراده الهی در حال ساخت تمدن اسلامی هستیم.

سرلشکر جعفری تأکید کرد: نکته دیگر بعد خارجی سپاه، ایجاد قدرت بازدارندگی و توازن وحشت و خطر به دنبال توانمندی داخلی بوده که با توجه به توان و قدرت دفاعی کشور شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: بعد از حادثه 11 سپتامبر شاهد برنامه‌ریزی دشمنان در منطقه و تهدید ایران اسلامی برای تغییر رفتار نظام هستیم؛ اکنون پس از 12 سال، آمریکا با تمام توان در اطراف مرزهای ایران اردو زده، اما هرگز نتوانسته است تهدید نظامی را علیه ایران حتی بر زبان بیاورد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: این همان توازن وحشت و خطر است که چند سالی در سپاه مطرح بوده و این قدرت در مجموعه نیروهای انقلاب در ابعاد مختلف دفاعی و امنیتی به وجود آمده است.

سردار جعفری با اشاره به اظهارات یکی از مسئولان CIA اظهار داشت: یکی از مسئولان سازمان CIA شهادت داده که سپاه توانسته در سال‌های اخیر سطح مقابله راهبردی با دشمنانش مثل آمریکا و اسرائیل را ارتقا دهد و در عرصه‌هایی که برای امنیت ملی آمریکا محسوب می‌شود؛ این توانمندی و قدرت بازدارندگی که در توان دفاعی کشور و در دفاع و بسیج به وجود آمده رعبی است که خدای متعال در دل دشمنان انداخته است.

وی ادامه داد: دشمنان ما در همه عرصه‌ها مشغول به تحقیق و برنامه‌ریزی علیه انقلاب هستند و در سال‌های اخیر شاهد برنامه‌ریزی به صورت گسترده و بسیج همه امکاناتشان برای ایجاد فشار بر گروه‌های سیاسی و امنیتی هستیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: دشمنان هر زمانی که فرصت یابند مثل فتنه 88، شبیخون فرهنگی، بسیج رسانه‌ای علیه انقلاب اسلامی، تحریم گسترده و جنگ سایبری علیه نظام را به راه انداخته‌اند و درست در همین اوج تحریم دشمن، ایستادگی، پایداری، مقاومت و باور مردم عزیز انقلاب بیشتر شده است.

سرلشکر جعفری ادامه داد: اعتقاد به راه انقلاب و فرامین رهبری و پیروی از ایشان میان مسئولان و جامعه نسبت به گذشته بیشتر شده است.

وی در پایان با بیان اینکه در عرصه داخلی مشغول حل مسائل و مشکلات در ابعاد اقتصادی و فرهنگی هستیم و در عرصه امنیتی شرایط بسیار خوبی حاکم است، خاطرنشان کرد: در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم در سال حماسه سیاسی و اقتصادی، دولت تدبیر و امید بتواند آن‌ها را برطرف کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

شاخص آلودگی هوا در شهرستان انار در محدوده خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ با توجه به روند افزایشی میزان گرد و غبار موجود بامداد چهارشنبه دوم خرداد ماه در هوای شهرانار افراد مسن، کودکان، بانوان باردار و بیماران دارای شرایط خاص در شرایط فعلی تمهید ...

یادداشت های خصوصی