چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

دکتر روحانی ادامه داد: تمام شهروندان، دوام و استمرار حقوق خود و مسلم جامعه اسلامی را در کنار سپاه اسلام و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و به ویژه سپاه می‌بینند و جاذبه همه بزرگان کشور و زیبایی نظام با سپاه است

رئیس‌جمهور گفت: سپاه مافوق جریان‌های سیاسی بوده و جایگاه آن جایگاه کل ملت است.

به گزارش انارما، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر “حسن روحانی” رئیس‌جمهوری کشورمان، صبح امروز در بیستمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تبریک میلاد ثامن‌الحجج(ع) و هفته دفاع مقدس  اظهار داشت: این جلسه یادآور جبهه‌های غرب، جنوب و میانی از سردشت، بانه و دره شیله تا اروند، دهانه فاو، پنج ضلعی، هور، بازی‌دراز و بوالفتح و سراسر آن جبهه مقدسی است که عزیزترین یاران انقلاب فدای شرف، عزت و استقلال این مرز و بوم شدند.

وی تصریح کرد: بوی همت‌ها، خرازی‌ها، باکری‌ها، کاظمی‌ها، زین‌الدین‌ها و همه بزرگان و سرداران و افتخارآفرینان استشمام می‌شود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: شما افتخار بزرگی را بر دوش دارید و سپاهی بودن و پاسدار بودن که نه تنها پاسدار مرز و بوم کشور که بَل الحافظون لحدودالله و پشت سر آن و بَشّر المومنین خواهد بود.

دکتر روحانی اظهار داشت: سپاه پاسداران فرزند انقلابی است که فاصله زمانی با پیروزی انقلاب ندارد و از اولین ساعات پیروزی انقلاب پاسداری، ایستادگی، و جهاد برای حراست از انقلاب اسلامی را شکل داد که بعداً سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نام گرفت و از همان روزهای اولیه برای استقلال این انقلاب و نظام اسلامی ضروری بود.

وی بیان داشت: پاسداران اسلام از جان مایه گذاشتند، از ترکمن صحرا تا خرمشهر و تهران در همه جا ایستادگی و فداکاری کردند و هر جا احساس خطر شد سپاه پاسداران در خط مقدم جبهه‌ها از انقلاب حضور یافت، از ترورهای کور آن زمان و ناامنی گوشه و کنار کشور و توطئه‌هایی که استکبار و در رأس آن آمریکا علیه انقلاب طراحی کرد.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: سپاه یک ارتش یا نیروی نظامی از آنچه که در سایر کشورها وجود دارد نیست؛ سپاه که تشکیل آن برای حراست و دفاع از انقلاب اسلامی بود دارای دو سرمایه ویژه است که این دو سرمایه کمتر در نیروهای مسلح کشورهای دیگر دیده می‌شود.

دکتر روحانی اظهار داشت: اگر سپاه دارای سرمایه انسانی به معنای آموزش، تعلیمات و پشت سر گذاشتن انواع کلاس‌هایی که برای علم و دانش نظامی لازم بوده و اگر دارای سرمایه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نظامی است این موارد در نیروهای مسلح دیگر کشورها هم وجود دارد، اما سپاه از آغاز دارای دو سرمایه مهم بود.

وی در تشریح این دو سرمایه مهم چنین گفت: سرمایه معنوی و سرمایه اجتماعی دو سرمایه مهم سپاه بوده که سرمایه معنوی همانی بود که در شب عملیات قبل از آنکه به نقشه نگاه کنند به خطوط زیارت عاشورا می‌نگریستند و سرمایه معنوی آن بود که قبل از آنکه رمز عملیات را در شب آن بیاموزند یا حسین(ع) و یا زهرا(س) را آموخته بودند و به زبان جاری می‌کردند.

رئیس‌جمهور افزود: سرمایه معنوی به مفهوم ایدئولوژیک ارتش کشورهای شرقی نیست، بلکه به معنای انگیزه‌های دینی است که عمرش تا 1400 سال قبل و تا کنار سفره‌ای که یاران پیامبر در آنجا داشتند و تا صحرای نینوا حسین بن علی(ع) با یاران کم اما پرافتخار و بی‌نظیرش بوده که در وفا چنان مثال‌زدنی بودند که از شما باوفاتر سراغ ندارم.

دکتر روحانی بیان داشت: سرمایه معنوی که تا کنار فرات و وفای قمر بنی هاشم عمر دارد و تا دادن همه یاران و عزیزان و اسیر شدن همه اهل بیت، خود را آماده کرده است و سرمایه معنوی سپاه همان است که او را محبوب دل‌ها قرار داده و اگر آن سرمایه سایش بیاید که خداوند آن روز را نیاورد و اگر حضانت مردم نسبت به ایثار این بهترین نیروی وفادار انقلاب روزی به تردید افتد که ان‌شاءالله آن روز نخواهد آمد سپاه دیگر آن سپاهی نیست که امام فرمود «ای کاش من هم یک پاسدار بودم».

وی در ادامه بیان داشت: سپاه با سرمایه معنوی که حس کرده و تا پایان حفظ می‌کند به عنوان امتیاز این نیروی مسلح با همه نیروهای مسلح جهان ترسیم می‌شود.

رئیس قوه مجریه ادامه داد: دلیل ترس دشمن از شما هواپیما، موشک، زیردریایی، ناوچه و سایر ادوات نیست، چرا که هر ارتشی این تجهیزات را داراست و آن چیزی که باعث می‌شود از شما بترسند خلوص، معنویت و اتصال شما به خاندان اهل بیت(ع) و اتصال به جبهه بدر و حنین و کربلای حسین(ع) است.

دکتر روحانی افزود: امید و معنویتی دارید که دشمن ندارد و شما پاسداران این امتیاز را حفظ و ارتقا بخشید و تجربیاتی که در فراز و نشیب این حوادث و در طول 35 ساخته‌اید باعث شده که روز به روز در دانش و تقوا و معنویت شما افزوده شود.

وی درباره سرمایه دیگر سپاه گفت: سرمایه دیگری که ویژه سپاه است سرمایه اجتماعی بوده و شما در دل و با مردم و در کنار مردم هستید.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: مسلمان، غیرمسلمان، شیعه و غیر شیعه، روستایی یا شهری همگی مردم ایران هستند و باید وقتی که یک پاسدار را می‌بینند باید احساس امنیت و آرامش کنند و او را دژ مستحکم و دفاع از خود بدانند.

دکتر روحانی ادامه داد: تمام شهروندان، دوام و استمرار حقوق خود و مسلم جامعه اسلامی را در کنار سپاه اسلام و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و به ویژه سپاه می‌بینند و جاذبه همه بزرگان کشور و زیبایی نظام با سپاه است.

وی تأکید کرد: سپاه عملش ایثار، و ایستادگی‌اش زینت‌بخش نظام بوده و امنیت توسط شما پاسداران تأمین می‌شود و عزت دین با شماست.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: سپاه مافوق جریان‌های سیاسی بوده و جایگاه آن جایگاه کل ملت است.

این خبر تکمیل می‌شود…

منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی