جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | Friday 21 June 2024

وی افزود:اکنون بیشترین سرعت شناورها در ارتش های دنیا 35 ناو است اما ما در برنامه چهارم به سرعت 60 ناو و در برنامه پنجم به سرعت 80 ناو برای شناورهایمان می رسیم که این برای دنیا غیرقابل تصور است

سردار فدوی با تأکید بر این که آمریکایی ها در خلیج فارس در موضع انفعال هستند گفت:بیش از 100 فروند شناور ما 24 ساعته در خلیج فارس حضور دارند و ناوهای آمریکایی به هر سو نگاه کنند آنها را می بینند.

635150063206565150

به گزارش انارما ، سردار دریادار پاسدار علی فدوی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: شناورهای ما روزانه با شناورهای آمریکایی در ارتباط هستند و همه آنها از فرمان های ما تمکین می کنند.

وی گفت: صد فروند شناور ما 24 ساعته در خلیج فارس حضور دارند و ناوهای آمریکایی به هر سو نگاه کنند آنها را می بینند.

دریادار پاسدار فدوی افزود: ناوهای آمریکایی در گذشته در آبهای بین المللی نزدیک ایران دیده می شدند اما اکنون آنها در حاشیه کشورهای جنوبی خلیج فارس قرار دارند.

وی با اشاره به روحیه جهادی و ایثارگری سپاهیان گفت: آمریکایی ها برای مقابله با ما شناورهای تندرو ساختند و به خلیج فارس آوردند اما نیرویی که بتواند از آن استفاده کند نداشتند و مجبور شدند این شناورها را جمع آوری کنند.

دریادار پاسدار فدوی افزود: ایجاد توان بازدارندگی، دستاورد برجسته نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی گفت:بازدارندگی یعنی دشمن در هر محاسبه اش اقدام بر ضد انقلاب اسلامی را به ضرر خود می بیند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: این نیرو به قدری توانمند شده که دشمن به قطعیت رسیده است توان مقابله با آن را ندارد.

دریادار پاسدار فدوی اضافه کرد:آمریکایی ها متوجه شده اند که در بخش نظامی نمی توانند روند جنگ ضد  ایران را پیش بینی و دامنه و شدت آن را کنترل کنند.

وی گفت: آنها از تلفات قابل قبول برای جامعه آمریکا مطمئن نیستند و می دانند نمی توانند به پیروزی قطعی و سریع برسند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: آمریکا در چالش بزرگی قرار گرفته و اهرم های خود را برای کنترل دنیا از دست داده است.

دریادار پاسدار فدوی ادامه داد: آنها می خواهند با کنترل انتقال انرژی از منطقه خاورمیانه سلطه خود را بر جهان ادامه دهند.

وی افزود:اکنون بیشترین سرعت شناورها در ارتش های دنیا 35 ناو است اما ما در برنامه چهارم به سرعت 60 ناو و در برنامه پنجم به سرعت 80 ناو برای شناورهایمان می رسیم که این برای دنیا غیرقابل تصور است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به فعالیت های عمرانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ایجاد بزرگترین بندر پتروشیمی دنیا در عسلویه و ساخت پل قشم – بندرعباس را از دستاوردهای عمرانی این نیرو برشمرد.

وی گفت: با برنامه ریزی که انجام داده ایم توانمندی های سپاه را جاودانه و الگوسازی می کنیم که بر اساس آن می توان در برابر همه کفر ایستاد.

دریادار پاسدار فدوی افزود: ماهیت دشمنی ما با سلطه گران حق علیه باطل است و هیچگاه نمی توانیم کنار باطل قرار گیریم.

وی گفت: از ابتدا با تهدید اصلی انقلاب اسلامی یعنی آمریکایی ها رو به رو شدیم و این موضوع موجب شد به توانمندی دست یابیم که اکنون آنها اذعان دارند باید راهبرد دریایی آمریکا به علت قدرت نیروی دریایی سپاه پاسداران تغییر کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: آمریکایی ها به توان موشکی، شناورهای تندرو و مین گذاری ما اذعان دارند اما توان ما در دریا به موشک های هوا به دریا، زمین به دریا، پهپادها، توان شناوری و نیروهای تکاوری و جهادی تقسیم می شود.

دریادار پاسدار فدوی گفت: در جنگ 33 روزه گفته می شد که حزب الله به نمایندگی از ایران در مقابل رژیم صهیونیستی به نمایندگی از آمریکا  ایستاده است ، توان حزب الله الگو گرفته از توان انقلاب اسلامی است اما قابل مقایسه با توان کشورمان نیست.

هواپیمای بدون سرنشین رزمی سپاه رونمایی می شود

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما از رونمایی هواپیمای بدون سرنشین رزمی این نیرو در هفته دفاع مقدس خبر داد.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده با بیان اینکه در بخش هواپیماهای بدن سرنشین جزو کشورهای پیشرفته هستیم گفت: این هواپیما قابلیت حمل بمب و موشک را دارد در حالی که هواپیمای بدون سرنشین دیگر قابلیت تصویربرداری و شناسایی داشته اند.

وی افزود: بزرگترین دستاورد نیروی هوافضای سپاه پاسداران خودکفایی و بومی سازی همه تجهیزات مورد نیاز این نیرو است.

سردار حاجی زاده گفت: در برنامه 5 ساله پنجم حتی یک قلم کالای نظامی وارد نکردیم در حالی که متنوع ترین تجهیزات را در نیروهای مسلح استفاده می کنیم.

وی افزود: در بخش موشکی همه انواع موشک را با سوخت های جامد و مایع تولید می کنیم.

سردار حاجی زاده گفت: اکنون عمر ماندگاری سوخت موشک ها به 10 سال رسیده است.

وی افزود: در بخش راداری نیز به خودکفایی رسیده ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: قدرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرهون تدابیر و تصمیمات به موقع امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

سردار حاجی زاده افزود: با اینکه غرب آسیا روی گسل جنگ و ناامنی قرار دارد اما ایران کشتی ثبات است و امروز کشوری امن و با ثبات داریم.

سردار حاجی زاده افزود: دشمنان جرات فکر کردن تجاوز به ما را ندارند.

وی گفت: دشمنی دشمنان با ما جدی است اما به علت توانمندی جمهوری اسلامی ایران نمی توانند اقدامی ضد ما انجام دهند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه: امنیت را مردمی و پایدار کرده ایم

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیزدر برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: امنیت را در شمال غرب،غرب و جنوب شرق کشور، مردمی و پایدار کردیم.

سردار پاسدار عبدالله عراقی افزود: مؤلفه نظامی تنها مؤلفه امنیت ملی نیست بلکه سپاه به معیشت مردم و عمران کشور نیز به عنوان مولفه دیگر امنیت پرداخته است.

وی گفت: در نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروهای جدید ، جوان، توانمند و تحصیل کرده را آموزش داده ایم که درکنار نیروهای با تجربه قرار گرفته اند.

سردار پاسدار عراقی افزود: تجهیزات پیشرفته سپاه پاسداران برای هر گونه تهدید نظامی در شرایط ناهم تراز آماده است.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی ستون فقرات سپاه پاسداران است گفت: آماده کردن تجهیزات برای نبرد ناهم تراز و ایجاد امنیت دو دستاورد بزرگ نیروی زمینی سپاه است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود:روش های پدافند غیرعامل و جنگ نابرابر را تمرین کرده ایم و روش جنگ با تانک و توپخانه نیز در نیروی زمینی سپاه تغییر کرده است.

منبع:جام جم

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

شاخص آلودگی هوا در شهرستان انار در محدوده خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ با توجه به روند افزایشی میزان گرد و غبار موجود بامداد چهارشنبه دوم خرداد ماه در هوای شهرانار افراد مسن، کودکان، بانوان باردار و بیماران دارای شرایط خاص در شرایط فعلی تمهید ...

یادداشت های خصوصی