جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ | Friday 27 November 2020

هميشه در ذهن من روزهاي اسفند1363 نقش بسته،هنگامي كه در عمليات بدر درپشت رود فرات در 30كيلومتري خاك عراق پيشروي كرده بوديم و در ان هنگام دستور عقب نشيني از مركز صادر شد و من كه بي سيم چي بودم……

به گزارش انارما،آقاي عباس عربيان رزمنده اي كه سه سال از عمر خود را در جبهه هاي حق عليه باطل گذارنده در گفتگو با خبرنگار ما عنوان كرد:كه جنگ در ان برهه از زمان كه دشمن بعثي ان را به ايران تحميل كرده بود اعم از پير وجوان به فرموده امام همام لبيك گفتند و در جبهه هاي نبرد با جان ودل ظاهر شدند.

1

ايشان در خصوص روحيه ي افراد در ان زمان خاطر نشان كردند:كه روحيه ي تمامي افراد درگير اين مسئله بزرگ و يك روحيه ي شاد و پيروزمندانه در بين رزمندگان بوجود امده بود كه آنان را بيش از بيش بسوي دفاع سوق ميداد.

آقاي عربيان در خاطره اي كوتاه از زمان جنگ اشاره كردند ايشان فرمودند:

هميشه در ذهن من روزهاي اسفند1363 نقش بسته،هنگامي كه در عمليات بدر درپشت رود فرات در 30كيلومتري خاك عراق پيشروي كرده بوديم و در ان هنگام دستور عقب نشيني از مركز صادر شد و من كه بي سيم چي بودم و اين خبر را به هم رزمان رساندم در ان هنگام قايق هايي بر لب رود مي امد و رزمندگان را به عقب منتقل ميكرد.دشمن پياپي از زمين و هوا ما را اتش باران كرده بود.سيدي 15ساله از نوجوانان شاهم اباد بود كه بخاطر سن كمش جلو صف و بقيه پشت سر او بودن كه قايق ها بيايند و رزمندگان را به پشت خط منتقل كنند كه ناگهان صداي گلوله اي از سوي دشمن امد و من آن سيد بزرگوار را غرق درخون بر روي زمين ديدم.

ايشان در پايان ضمن تاكيد بر پاسداري از خون شهداء تصريح كردند كه وظيفه ي ما حفظ نشر و ارزشهاي دفاع مقدس براي اين نسل جوان و نسل اينده است.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی