سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

بازی دو تیم با عملکرد خوب تیم کره همراه شد تا دو تیم در عدد 23 مساوی شوند اما اسپک خوب زرینی و در ادامه غفور برتری 25 بر 23 ایران را رقم زد تا در نهایت تیم ملی این دیدار حساس را 3 بر یک به سود خود خاتمه دهد

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در مرحله دوم رقابتهای قهرمانی آسیا برابر کره جنوبی به برتری دست یافت. شاگردان ولاسکو اگرچه در ست سوم به خاطر دست کم گرفتن حریف نتیجه را واگذار کردند اما در سه ست دیگر این تیم را پشت سر گذاشتند تا این بازی حساس را به سود خود خاتمه دهند.
IMG00033748

به گزارش انارما، تیم‌های ملی ایران و کره‌جنوبی حساس‌ترین دیدرا مرحله دوم رقابتهای قهرمانی آسیا را در امارات برگزار کردند. دیداری که به باور خیلی‌ها فینال زودرس این دوره از مسابقات بود و در پایان آن تیم ملی ایران مطابق انتظارات بازی را با برتری به سود خود خاتمه داد.

تیم کشورمان در این بازی حریف خود را 3 بر یک و با امتیازات 25 بر 19، 25 بر 16 ، 20 بر 25 و 25 بر 23 شکست داد تا بار دیگر به پارک کی‌ وون، سرمربی پرحاشیه حریف ثابت کند که با کری خوانی و جو سازی نمی‌تواند حریف تیم ملی ایران شود.

 تیم ایران در این بازی با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، فرهاد قائمی، حمزه زرینی، امیر غفور و فرهاد ظریف گام به این میدان گذاشت و از همان ابتدای کار برتری خود را روی تور به رخ حریف کشاند. اعتماد به نفس بالای بازیکنان ایران و ترس بازیکنان کره‌ای باعث شد تا تیم کشورمان خیلی زود از حریف خود فاصله بگیرد و با وجود اینکه در اواخر این ست شاگردان ولاسکو امتیازات زیادی را از دست دادند ولی در نهایت 25 بر 18 برنده شدند.

در ست دوم کره‌ای ها تا امتیاز 5 با ایران پیش آمدند ولی در ادامه دفاع روی تور خوب تیم ایران باعث شد شکاف ست نخست بین دو تیم بار دیگر ایجاد شود و تیم کشورمان از حریف خود فاصله بگیرد. تیم ایران که در استراحت فنی اول این ست 8 بر 5 از حریف خود پیش افتاده بود در نهایت این ست را 25 بر 16 از آن خود کرد.

در ست سوم تیم کره منسجم‌تر بازی کرد و در مقابل بازیکنان کشورمان هم حریف را تا حدی دست کم گرفتند و همین باعث شد تا کار برای شاگردان ولاسکو گره بخورد. با وجود اینکه در وقت اول استراحت فنی این ست تیم کشورمان 8 بر 7 از حریف پیش افتاده بود ولی در ادامه چند دریافت ضعیف از بازیکنان کشورمان و دفاع روی تور خوب کره باعث شد حریف از ایران پیش بیافتد و در استراحت دوم فنی برتری 16 بر 14 را رقم بزند. در ادامه کار دریافت‌های تیم ایران متزلزل شد و کره بر بازی سوار شد تا در نهایت این ست با حساب 25 بر 20 به سود کره خاتمه یابد.

ست چهارم با شروع خوب تیم ایران آغاز شد. سرویس های خوبی قائمی و در ادامه دفاع منسجم روی تور بازیکنان کشورمان باعث شد تیم ایران در وقت اول استراحت فنی این ست 8 بر 3 از تیم کره پیش افتد. با این حال کره با سرویس های خوب خود فاصله را به دو امتیاز رساند اما بار دیگر تیم مهاجمان حریف را روی تور مهار کرد تا برتری 16 بر 13 را در وقت دوم استراحت فنی رقم بزند.

بازی دو تیم با عملکرد خوب تیم کره همراه شد تا دو تیم در عدد 23 مساوی شوند اما اسپک خوب زرینی و در ادامه غفور برتری 25 بر 23 ایران را رقم زد تا در نهایت تیم ملی این دیدار حساس را 3 بر یک به سود خود خاتمه دهد. حریف بعدی ایران بعد از قرعه کشی مشخص خواهد شد.

منبع:مهر

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی