یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

در بیانیه جمعیت حامیان آزادی قدس آمده است
روز قدس که همجوار شب قدر است لازم است که در بین مسلمانان احیا شود و مبدأ بیداری و هوشیاری آنان باشد و از غفلت‌هایی که در طول تاریخ، خصوصاً سده‌های اخیر شده است بیرون آیند. امام خمینی (ره)

در بیانیه جمعیت حامیان آزادی قدس آمده است: باید روز قدس و همه این ایام حساس را که لیلة‌القدر تاریخ اسلام است به بیداری و هشیاری بگذرانیم و تا مطلع‌الفجر نجات ملت‌های مسلمان دست از تلاش نکشیم.
به گزارش انارما، جمعیت حامیان آزادی قدس شریف در بیانیه‌ای که به مناسبت روز قدس صادر کرد،‌ آورده است:‌

245523_276

روز قدس که همجوار شب قدر است لازم است که در بین مسلمانان احیا شود و مبدأ بیداری و هوشیاری آنان باشد و از غفلت‌هایی که در طول تاریخ، خصوصاً سده‌های اخیر شده است بیرون آیند. امام خمینی (ره)

این بیانیه می‌افزاید:

امت اسلامی امسال در شرایطی به پیشواز روز جهانی قدس می‌شتابد که جهان اسلام در حلقه محاصره دسیسه‌های خطرناک صهیونیسم بین‌المللی قرار دارد. سرزمین فلسطین هم‌چنان در آتش اشغالگران دیوسیرت صهیونی می‌سوزد و جوانان فلسطینی آماج جوخه‌های کشتار و ترور خون‌آشامان اسرائیلی قرار دارند. مردم مسلمان غزه باز هم در زندانی به باریکه آن سرزمین در محاصره هستند. تخریب و انهدام اماکن مسکونی مساجد، مدارس، مزارع و باغستان‌ها و اشغال روزافزون اراضی فلسطینیان از یک سو و افزایش و گسترش شهرک‌های یهودی‌نشین در سراسر اراضی اشغالی به خصوص شهر قدس، در مسیر تغییر ساختار جمعیتی و فرهنگی با هدف یهودی‌سازی آن سرزمین هم چنان استمرار دارد.

این بیانیه تصریح می‌کند: ‌کانون‌های قدرت یهودی و ماسونی جهان، محور مقاومت در منطقه را به طرز وحشیانه‌ای نشانه گرفته است؛ سوریه به عنوان خط مقدم جبهه مقاومت بیش از دو سال است که در آتش کین صهیونیسم می‌سوزد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: کشور بزرگ و تاریخی مصر به قربانگاه جوانان مسلمان این سرزمین تبدیل شده است. تنگ‌نظری، کج‌فهمی، کج‌فکری و سوءتدبیر بعضی گروه‌ها، جریان‌ها و احزاب از یک سو، وابستگی و پیوستگی شماری از مقامات و شخصیت‌های سیاسی و نظامی به اردوگاه آمریکا و صهیونیسم از سوی دیگر، مصر را در آستانه جنگ داخلی قرار داده است. ناآرامی‌ها، اختلافات و درگیری‌های حزبی و سیاسی خونین تونس، لیبی و بعضی دیگر از بلاد اسلامی نشان از توطئه‌های پیوسته دشمنان اسلام علیه مردم این کشورها دارد.

این بیانیه ادامه می‌دهد: شرایط بسیار بغرنج در ترکیه، عربستان، امارات، یمن، قطر حکایت از آن دارد که کانون‌های قدرت و ذی‌نفوذ یهودی امور این ممالک را مطابق طرح و برنامه خود مدیریت می‌کنند. انواع فشارهای سیاسی، اقتصادی و توطئه‌های پی در پی صهیونی ـ آمریکایی و اروپایی علیه ایران اسلامی با هدف به زانو درآوردن مردم مسلمان و مقاوم این کشور، آن هم در پوشش ادعای دروغین تلاش ایران برای دستیابی به جنگ‌افزارهای اتمی تماماً حکایت از این حقیقت دارد که «دنیا در حال یک پیچ تاریخی است».

جمعیت حامیان آزادی قدس شریف در پایان این بیانیه تاکید می‌کند: جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی امام راحل عظیم‌الشأن ما (رضوان‌الله تعالی علیه) روز قدس نامیده شده، در پیش روی ماست و در این ماه رمضان کاملاً مجاور لیالی قدر، باید همان‌طور که شب قدر را تا صبح به بیداری می‌گذرانیم و با دعا و تضرع خود به درگاه الهی، می‌خواهیم که آینده مطلوب برای ما رقم زده شود، روز قدس و همه این ایام حساس را که لیلۀ‌القدر تاریخ اسلام است به بیداری و هشیاری بگذرانیم و تا مطلع‌الفجر نجات ملت‌های مسلمان و مخصوصاً ملت شجاع و مظلوم فلسطین، دست از تلاش نکشیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی