دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Monday 22 April 2024

در بخشی از این بررسی ها عطاء الله مهاجرانی وزیر ارشاد دوران اصلاحات و لندن نشین فعلی نیز که به عنوان کارشناس و پژوهشگر به بخش خبری این شبکه دعوت شده بود با انتقاد از سخنان بی اساس نتانیاهو به نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاخت

عطاءالله مهاجرانی در گفت و گو با بي‌ بي‌ سي فارسی به سخنان نتانیاهو در مصاحبه با این شبکه انگلیسی پاسخ داد که در نوع خود و در این برهه از تاریخ جمهوری اسلامی کم نظیر بود.
111(37)
به گزارش انارما ، مصاحبه بخش فارسی شبکه بی بی سی انگلیس با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی واکنش های متفاوتی به همراه داشت.
سخنان نتانیاهو در این مصاحبه که مانند گذشته با اظهارات بی پایه و اساس علیه مردم ایران و جمهوری اسلامی همراه بود از سوی شبکه بی بی سی فارسی انگلیس که این روزها علیه مردم ایران به سمت صهیونیست ها تغییر جهت داده، مورد ارزیابی قرار گرفت.
در بخشی از این بررسی ها عطاء الله مهاجرانی وزیر ارشاد دوران اصلاحات و لندن نشین فعلی نیز که به عنوان کارشناس و پژوهشگر به بخش خبری این شبکه دعوت شده بود با انتقاد از سخنان بی اساس نتانیاهو به نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاخت.
مهاجرانی بر خلاف نظر گردانندگان بی بی‌ سی فارسی با اشاره به نظر تحلیلگران که نتانیاهو را در این روزها منزوی و تنها معرفی کرده اند از سخنان ضعیف و بی‌محتوای وی به شدت انتقاد کرد.
دفاع مهاجرانی از ایران و جمهوری اسلامی و نقد سخنان بنیامین نتانیاهو البته گویا به مذاق بی بی سی خوش نیامد و مجری برنامه که گویا از لحن جدی و منطقی مهاجرانی متعجب بود، با این گفته که بالاخره ایران هم جعلی است، در قامت یک رسانه صهیونیستی در حمایت از اسرائیل ظاهر شد.
مهاجرانی در اثبات جعلی بودن اسرائیل به بی بی سی گفت: سند جعلی بودن آنها خود نخست وزیر اسرائیل است که (نتانیاهو) در کتاب خودش بر جعلی‌بودن رژیم صهیونیستی اشاره داشته است. و اینکه مرزهای ایران از هزاران سال پیش تا کنون بزرگ و کوچک شده‌ ولی هرگز ایران با خون و کشتار هویت خود را به دست نیاورده است. ملت ایران با مهاجرت قوم آریایی از شش هزار سال پیش شکل گرفته است.
مهاجرانی با اشاره به تکرار صد باره نام ایران و جمهوری اسلامی و مقامات ایران توسط نتانیاهو گفت: تعابیر نتانیاهو از این حکایت دارد که وی در روزگار خوبی به سر نمی برد.
مهاجرانی در پاسخ به مجری بی بی سی که نتانیاهو گفته از ایران و تاریخ ایران شناخت دارد و خود را دانشجوی تاریخ ایران می‌داند و اگرچه به فارسی مسلط نیست اما تاریخ ایران را می‌شناسد، و در رژیم گذشته ایران با اسرائیل دوست بوده‌اند گفت: اطلاعات او بسیار اندک است و علت دوست داشتن رژیم شاه این بود که در قراردادی  ۱.۴ میلیارد دلاری بنا بوده که با مبلغ هنگفتی ایران از اسرائیل کلاهک اتمی بخرد ولی طرف اسرائیل با خدعه و نیرنگ پول ایران را گرفت و هیچ چیزی در اختیار دولت ایران قرار نداد و ادعا کرد که آنها را سرکار گذاشته است.
مهاجرانی در ادامه با واکنش به ادعای نتانیاهو مبنی بر حمایت وی از دین یهود، با آوردن فرازهایی از تورات گفت: نخست‌وزیر مدعی اسرائیل نه‌تنها ایران و تاریخ ایران را نمی‌شناسد بلکه حتی دقت در آیات دین و آیین خود و تورات را نداشته و آنها را نخوانده است.
عطاء الله مهاجرانی در پاسخ به دلسوزی عوام‌فریبانه نخست‌وزیر رِژیم صهیونیستی از قتل ندا آقاسلطان،  با اشاره به قتل “محمد الدره” با شلیک مستقیم سرباز اسرائیلی مواجه شد.
وی در جواب به سخنان نتانیاهو علیه رئیس جمهور اسلامی ایران نیز گفت: دکتر حسن روحانی رئیس جمهور قانونی و مورد حمایت قاطع مردم ایران است و با رأی بالا در انتخابات ۲۴ خرداد انتخاب شده است و مواضع ایشان در نیویورک و مذاکرات ناشی از اراده ملت ایران است.
یادآور می شویم که تلویزیون فارسی بی بی سی طی روزهای گذشته از طریق پخش مستقیم نطق ضد ایرانی  نخست وزیر صهیونیستی در صحن سازمان ملل و همچنین ترتیب دادن مصاحبه ای اختصاصی با وی، بار دیگر ثابت کرد که تأمین منافع اسرائیل را در رأس سیاست های خود قرار داده است.
این رسانه دولتی در هفته گذشته به تریبون اختصاصی رژیم اسرائیل تبدیل شد تا یاوه های بنیامین نتانیاهو را در میان مخاطبان فارسی زبان انعکاس حداکثری بدهد.
اما حکایت عطاء الله مهاجرانی که در سایه تسهیلات دولت انگلیس، به حلقه لندن نشینان پیوست از زوایای مختلف قابل تامل است.
عبارات غیر قابل انتظاری که در گفتگو با بی بی سی فارسی از زبان مهاجرانی که برگزیده پادشاه عربستان در مجموعه ای موسوم به مرکز جهانی گفتگوی ادیان است، شنیده شد، این سؤال را به اذهان متبادر می سازد که:
– عطاءالله مهاجرانی ظرف سال های گذشته چرا از بیان چنین اظهاراتی خودداری کرده بود؟
– آیا در این مدت رژیم اسرائیل مردم ایران را به حمله نظامی تهدید نکرده بود؟
– آیا در سالیان پیش بنیامین نتانیاهو از ادبیات محترمانه و مسالمت جویانه درباره ایران استفاده می کرد که مهاجرانی لازم ندیده بود واکنشی از خود نشان دهد؟
– آیا عِرق ملی وزیر ارشاد دولت اصلاحات خواب زمستانی را پشت سر گذاشته؟
– و سوال پایانی: با توجه به مصاحبه یاد شده، زمزمه هایی که در مورد تلاش عطاءالله مهاجرانی  برای بازگشت به ایران شنیده می شود، تا چه میزان به واقعیت نزدیک است؟!!!
 منبع:فرهنگ نيوز

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

جشن بزرگ دختران روزه اولی در انار

به گزارش ” انارما ” ؛ عصر دیروز ۱۹فروردین ماه جشن شکرانه دختران روزه اولی همراه با برنامه های شاد و متنوع در مهدیه امامزاده محمدصالح(ع) انار با حضور جمعی از مسئولین و معلمان برگزار شد. این ...

یادداشت های خصوصی