جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | Friday 21 June 2024

وی بیان داشت: آمریکایی‌ها می‌خواهند ما را از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای محروم کنند اما اگر عاقلانه و عادلانه جلو بیایند و حقوق ملت ایران را در برابر ملت دنیای غرب بدانند باید در این مذاکرات خوشبین باشیم

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگینی در مجلس گفت: ما با حذف برخی دهک‌های بالا موافق هستیم اما حذف یارانه‌ها را در برنامه مجلس و دولت نداریم.
images-4
به گزارش انارما، ابراهیم آقامحمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران خرم‌آباد گفت: شعار مرگ بر آمریکا بر اثر ظلمی بوده که این کشور به ایران وارد کرده است و همه مردم مخالف حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند.

وی با بیان اینکه آمریکا در بحث کودتای ۲۸ مرداد مجرم است و خودش این موضوع را قبول کرده یادآور شد: در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی این کشور همواره با ملت ایران مخالف بوده و ملت ایران نیز با اقتدار در مقابل آمریکا ایستاده‌اند.

آقامحمدی در خصوص مذاکرات هسته‌ای گفت: در بحث ژنو ما حق استفاده صلح‌آمیز هسته‌ای را بر اساس قوانین NPT داریم و فتوای مقام معظم رهبری در خصوص ساخت و استفاده از سلاح هسته‌ای که آن را حرام اعلام کردند نیز وجود دارد.

وی بیان داشت: آمریکایی‌ها می‌خواهند ما را از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای محروم کنند اما اگر عاقلانه و عادلانه جلو بیایند و حقوق ملت ایران را در برابر ملت دنیای غرب بدانند باید در این مذاکرات خوشبین باشیم.

وی به بحث کنار گذاشتن رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اشاره کرد و گفت: این بی تدبیری برخی از افراد است که با عجله در این خصوص تصمیم می‌گیرند و برای دانشگاه علوم پزشکی لرستان باید مدیری انتخاب شود تا کارکنان بتوانند به راحتی در کنار آن خدمت کنند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: حذف یارانه‌ها در برنامه دولت و مجلس نیست اما باید گفت یارانه‌ها بد پیش‌بینی شده و قرار بود سال گذشته ۶۶ هزار میلیارد تومان درآمد یارانه‌های ما باشد که ۴۰ هزار میلیارد تومان آن به مردم داده شود و ۲۶ هزار میلیارد تومان آن نیز برای دولت بماند که متاسفانه تنها ۲۸ هزار میلیارد تومان درآمد حامل‌های انرژی بوده و دولت ۱۲ هزار میلیارد تومان آن را از بانک مرکزی قرض گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم اینکه سه دولت روی هدفمندی یارانه‌ها کار کرد اما این هدفمندی در دولت دهم در وسط راه رها شد و مشکلاتی را برای مردم به وجود آورد.

این مقام مسئول گفت: ما با حذف برخی دهک‌های بالا موافق هستیم اما حذف یارانه‌ها را در برنامه مجلس و دولت نداریم.

وی به جابجایی مدیران اشاره کرد و گفت: نمایندگان به دنبال تعویض همه مدیران نیستند اما مدیرانی که کم‌کاری کرده‌اند باید کنار بروند و جای خود را به مدیران توانمند بدهند.

وی در خصوص آزادسازی قلعه فلک‌الافلاک لرستان گفت: آزاد‌سازی قلعه فلک‌الافلاک مصوبه مجلس شورای اسلامی است اما به دلیل ضعف مدیریتی در میراث فرهنگی لرستان هنوز این مصوبه اجرایی نشده است.

آقامحمدی اظهار داشت: نخستین و ضعیف‌ترین مدیرانی که تاکنون در لرستان بوده‌اند مدیران میراث فرهنگی هستند.

وی در پایان با اشاره به بحث بودجه عمرانی لرستان در سال گذشته گفت: متاسفانه از ۲۷۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی لرستان در سال گذشته تنها ۱۵ درصد آن تحقق یافته است.

منبع:بولتن

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

شاخص آلودگی هوا در شهرستان انار در محدوده خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ با توجه به روند افزایشی میزان گرد و غبار موجود بامداد چهارشنبه دوم خرداد ماه در هوای شهرانار افراد مسن، کودکان، بانوان باردار و بیماران دارای شرایط خاص در شرایط فعلی تمهید ...

یادداشت های خصوصی