دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ | Monday 26 February 2024

رئیس دادگاه انقلاب کرمان در پایان تاکید کرد:هیچ اقدام ضد امنیتی از چشم تیزبین ماموران اطلاعاتی و سربازان گمنام امام زمان (ع) دور نمی‌ماند و هر کس به هر نحوی قصد همکاری با دشمنان نظام اسلامی را داشته باشد، شناسایی و دستگیر می‌شود

با تلاش شبانه‌روزی و اشراف کامل اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) یک جاسوس رژیم صهیونیستی دستگیر شد.

به گزارش انارما، با تلاش اداره کل اطلاعات استان کرمان یک جاسوس رژیم صهیونیستی قبل از هر اقدامی دستگیر شد.

این فرد که در پوشش کسب و کار تجارت در کشورهای جنوب شرق آسیا فعالیت می کرده است قصد جمع آوری اطلاعات از معادن کرمان و جاسوس از حوزه اقتصادی داشت.

دادخدا سالاری رئیس دادگاه انقلاب کرمان سالاری  با اشاره به اینکه فرد دستگیر شده آگاهانه قصد جاسوسی به نفع دشمن صهیونیستی را داشته است، عنوان داشت: این جاسوس تحت عنوان گردشگر به کشور تایلند می رود تا یک‌سری اطلاعات کشور را به یک افسر اطلاعاتی سفارت رژیم صهیونیستی در تایلند تحویل دهد.

وی ادامه داد: این فرد در مرتبه دوم قصد داشت با جمع‌آوری یک‌سری اطلاعات اقتصادی، جغرافیایی و حتی اطلاعات از حوزه معادن استان کرمان، این اطلاعات را برای رابط خود ارسال کند که پیش از هر اقدامی دستگیر شده است.

رئیس دادگاه انقلاب کرمان خاطرنشان کرد: فرد دستگیر شده به زودی محاکمه و به سزای عمل خود می‌رسد.

 

سالاری با تاکید بر اینکه افشا و انتقال هرگونه اطلاعات به افراد خارجی و سایر افراد در دیگر کشورها آغاز یک خطای محرز است، اعلام کرد: هم‌وطنانی که قصد سفر به خارج از کشور دارند باید مدنظر داشته باشند که شاید در تور اطلاعاتی سرویس های جاسوسی بیگانه قرار بگیرند و به اجبار و یا ناخواسته به دشمن کمک کنند.

وی خاطرنشان نمود: در یک نگاه شاید اطلاعاتی که منتقل می‌شود برای خود فرد فریب خورده چندان دارای اهمیت نباشد، اما همین اطلاعات ساده و پیش پا افتاده برای یک افسر اطلاعاتی دشمن حکم اطلاعات کاربردی و ارزشمند را داشته باشد.

رئیس دادگاه انقلاب کرمان در پایان تاکید کرد:هیچ اقدام ضد امنیتی از چشم تیزبین ماموران اطلاعاتی و سربازان گمنام امام زمان (ع) دور نمی‌ماند و هر کس به هر نحوی قصد همکاری با دشمنان نظام اسلامی را داشته باشد، شناسایی و دستگیر می‌شود.

لازم به ذکر است، طبق ماده ۵۰۱ قانون مجازت اسلامی هر کس که نقشه‌ها، اسرار و تصمیمات داخلی و خارجی را به افرادی که فاقد صلاحیت هستند منتقل کند جاسوس به شمار می‌رود در ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی قانونگذار تصریح کرده هر کس با دول خارجی متخاصم همکاری کند اگر نوع همکاری در حد محاربه باشد مجازات اعدام و اگر محاربه نباشد ۱۰ سال حبس تعیین کرده است.

منبع:بوتيا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از مسجد تاریخی خواجه شریف انار

به گزارش پایگاه خبری “انارما”، حجت الاسلام والمسلمین شهابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در بدو ورود به شهرستان انار باحضور درحرم امامزاده محمد صالح به مقام این آستان مقدس و شهیدان سر ...

یادداشت های خصوصی