چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

با جمع بندی اطلاعات و چهره نگاری رایانه ای از دو مرد آدم ربا، پاتوق های احتمالی شان زیر نظر گفته شد تا این که چند روز پیش در حالی که ماموران قصد دستگیری آنها را داشتند، این دو متهم به ماموران پلیس شلیک کردن

چهار عضو یک باند تبهکاری که اقدام به قتل و آدم‌ربایی می‌کردند، در پی درگیری با پلیس استان فارس به هلاکت رسیدند.

635181153002265852

به گزارش انارما، سردار سیروس سجادیان، فرمانده انتظامی استان فارس در این باره به خبرنگار ما گفت: پنج عضو یک باند از سال 70 در منطقه ششده شهرستان فسا، مرتکب اعمال مجرمانه ای از جمله آدم ربایی، قتل و قاچاق موادمخدر شده بودند که پس از گذراندن دوران محکومیت و آزادی از زندان، دوباره جرایمشان را از سر گرفته بودند.

وی افزود: این باند جرایمشان را از سال 85 گسترش دادند و علاوه بر شهرستان فسا، در چند شهر دیگر نیز مرتکب جرم شده بودند که در این ارتباط پلیس در پی گزارش ها و شکایت های مردمی، جستجو برای دستگیری این باند مخوف را آغاز کرد و همان سال سرکرده باند در پی درگیری با پلیس در شرق استان فارس به هلاکت رسید و چهار همدست وی که متوجه مرگ او شده بودند، فرار کردند و مدتی بعد دوباره جرایمشان را از سر گرفتند.

ردپای متهمان در 3 قتل و 8 آدم ربایی

فرمانده انتظامی استان فارس یادآور شد: جستجوی پلیس برای دستگیری اعضای این باند در حالی ادامه داشت که آنان مدام مخفیگاه های خود را تغییر می دادند، اما تلاش ها برای دستگیری آنها ادامه داشت تا این که ماموران ردپای این باند را در سه فقره قتل، هشت مورد آدم ربایی و سه مورد آزارو اذیت افراد به دست آوردند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای این باند که با حمله به روستاییان، از آنها و خانواده هایشان باج خواهی می کردند، در پی درگیری با سه روستایی آنها را با شلیک گلوله به قتل رسانده اند و در هشت مورد آدم ربایی نیز با شناسایی افراد پولدار در شهر شیراز، آنها را به شهرستان فسا و ارتفاعات استان منتقل و با تهدید به کشتن، از خانواده هایشان 50 تا 200 میلیون تومان اخاذی کرده و پس از چند روز گروگان ها را در حومه شهر رها کرده اند.

هلاکت 4 آدم ربا

سجادیان افزود: اعضای این باند، گروگان ها و خانواده هایشان را تهدید به مرگ کرده بودند؛ به طوری که آنها از ترس جانشان حاضر به شکایت از این باند مخوف نبودند. وقتی کارآگاهان به اعمال مجرمانه این تبهکاران پی بردند، به جستجوی خود ادامه دادند تا این که آنها را در مخفیگاهشان در ششده قره بلاغ شهرستان فسا به دام انداختند و روز های پایانی هفته گذشته در پی دو عملیات جداگانه چهار عضو این باند مخوف را شناسایی کرده و در درگیری مسلحانه، چهار تبهکار مخوف را به هلاکت رساندند.

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به این که اجساد چهار شرور به پزشکی قانونی انتقال یافته است، تصریح کرد: از مخفیگاه این افراد یک قبضه سلاح کلاشینکف، یک کلت کمری، دو قبضه نارنجک، 170 فشنگ و چهار خشاب کشف و ضبط شد.

در ادامه ماموران ردپای یک مرد را که با این باند در ارتباط بود، شناسایی و او را نیز چند روز پیش دستگیر کردند. در تحقیق از این مرد مشخص شد، چهار متهم کشته شده اعمال مجرمانه شان را در فسا، استهبان، داراب و زرین دشت انجام داده بودند.برای این متهم قرار قانونی صادر شده است و تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.

پایان اخاذی 500 میلیون تومانی

سردار سجادیان با اشاره به دستگیری یک آدم ربا و هلاکت همدست وی نیز گفت: روز دوم مهر امسال خانواده ای با حضور در پلیس آگاهی استهبان و ارائه شکایتی، عنوان کردند مرد خانواده ربوده شده و آدم ربا ها در پی تماس تلفنی برای آزادی اش 500 میلیون تومان می خواهند.

وی افزود: در پی این شکایت پرونده ای تشکیل و تحقیقات برای دستگیری آدم ربا ها و نجات گروگان آغاز شد تا این که چند روز بعد متهمان وقتی پی بردند پلیس متوجه ماجرا شده و در تعقیب آنهاست، بی آن که بتوانند اخاذی کنند، گروگان را رها کرده و متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس خاطرنشان کرد: با آزادی گروگان و تحقیق از وی معلوم شد، آدم ربا ها که دو نفر بودند، وی را در خیابان با تهدید سلاح ربوده و به شهرستان فسا منتقل کرده و قصد اخاذی از خانواده اش را داشته اند.

هلاکت مرد آدم ربا و دستگیری همدستش

وی افزود: با جمع بندی اطلاعات و چهره نگاری رایانه ای از دو مرد آدم ربا، پاتوق های احتمالی شان زیر نظر گفته شد تا این که چند روز پیش در حالی که ماموران قصد دستگیری آنها را داشتند، این دو متهم به ماموران پلیس شلیک کردند تا راهی برای فرار پیدا کنند که یکی از آنها در درگیری با پلیس به هلاکت رسید و دیگری دستگیر شد.از این متهم نیز یک قبضه سلاح و مقادیری فشنگ کشف و ضبط شد.

منبع:جام جم

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی