یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 23 June 2024

رئیس جمهور در دفاع از وزیر پیشنهادی با اشاره به اینکه از عمر این وزارتخانه زمان زیادی نگذشته از نمایندگان خواست تا کمک کنند وزارتخانه به مسئولیت سنگین خود بپردازد

اظهار امیدواری رئیس جمهور در مورد تکمیل کابینه یازدهم ناکام ماند و همچنان وزارت ورزش و جوانان با عمری 4 ساله در دولت حسن روحانی بدون وزیر باقی ماند.

635196790288001432

در ابتدای جلسه رأی اعتماد به سومین وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان، اکثر نمایندگان و حضار احساس می کردند که علیرغم برخی مخالفت ها، نصرالله سجادی از مجلس رای اعتماد خواهد گرفت اما در پایان چنین احساسی واقعیت پیدا نکرد و نمایندگان با استناد به سخنان برخی مخالفان به کسی که او را دارای سن بالا می دانستند رأی ندادند.

رئیس جمهور همانند گذشته با وقت شناسی در ساعت 8:15 دقیقه به همراه تعدادی از اعضای کابینه از جمله مجید انصاری، اسحاق جهانگیری، محمد نهاوندیان، حسام الدین آشنا، علی اصغر فانی در صحن علنی حاضر شد و حضور وی با استقبال نمایندگان مواجه گردید.

رئیس جمهور در دفاع از وزیر پیشنهادی با اشاره به اینکه از عمر این وزارتخانه زمان زیادی نگذشته از نمایندگان خواست تا کمک کنند وزارتخانه به مسئولیت سنگین خود بپردازد.

اما در ادامه مخالفان از جمله سید محمد بیاتیان نماینده بیجار در اظهارات خود تاکید کرد: «دولت جای پیرمردها شده و جوانان همچنان ویلان و آواره هستند».

این نماینده گفت: وزیر پیشنهادی پیر است و چرا در این حوزه به جوانان نخبه پرداخته نمی شود که به این پیرمرد زحمت می دهید.

دیگر مخالفان از جمله نادر قاضی پور نماینده ارومیه به 62 سال سن وزیر پیشنهادی اشاره کرد و گفت: ایشان با این سن نمی تواند برنامه ای برای جوانان داشته باشد.

فاطمه رهبر نماینده تهران نیز در مخالفت خود به نداشتن سابقه جبهه و جنگ این وزیر پیشنهادی اشاره کرد و گفت: وی در دوران مجلس ششم که تعدادی از نمایندگان در صحن علنی مجلس تحصن کردند و از مدیران دولت خواستند استعفا دهند ایشان هم به عنوان یک مدیر از آموزش و پرورش استعفا داد.

وی در ادامه گفت: نمایندگان نگران دیدگاه های سیاسی، ولایتمداری و بصیرت وزیر هستند.

اما در ادامه سید شریف حسینی نماینده اهواز و کمال الدین پیرمؤذن نماینده اردبیل در موافقت با وزیر پیشنهادی او را سرمایه جمهوری اسلامی دانستند و تاکید کردند نباید به سرمایه های نظام توهین شود.

پیرمؤوذن از نمایندگان خواست که موضوع استعفای سجادی را ببخشند.

مطابق جلسات گذشته که شوخی هایی در جلسات رأی اعتماد رد و بدل می شد اینبار هم وقتی یکی از اعضای هیأت رئیسه به کمال الدین پیرمؤذن گفت وقت وی پاین یافته این نماینده با صدای بلند گفت: «چیه داداشم الان تمام می کنم».

این سخن باعث شد که علی لاریجانی با لبخند و با استناد به سخن این نماینده در جلسه رأی اعتماد گذشته که وی را رئیس گل خطاب کرده بود به پیرمؤذن بگوید ما هم از آقای پیرمؤذن گلمون تشکر می کنیم.

رئیس جمهور که در ساعت 9:40 دقیقه جلسه مجلس را در میان سخنان موافقان و مخالفان ترک کرد به علت ازدحام نمایندگان به مدت طولانی نتوانست از صحن علنی خارج شود.

در ساعت 10:45 دقیقه کارت های رأی گیری توزیع شد و پس از اخذ آراء نمایندگان برای اطلاع رسانی سریعتر به عکاسان و خبرنگاران با اشاره دست اعلام می کردند که این وزیر هم رأی نیاورد.

فاطمه امیری – خبرنگار جام جم آنلاین

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

واژگونی خونین بخاطر خواب آلودگی راننده پژو پارس درمحور انار _ یزد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ حسن زمانی رییس مرکز اورژانس انار گفت: ساعت ۵:۱۷ صبح امروز ۲۲ خرداد ماه یک‌مورد واژگونی سواری پژو پارس در ۲۰ کیلومتری محور انار – یزد به مرکز عملیات اورژانس گزارش داد ...

یادداشت های خصوصی