جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | Friday 21 June 2024

حتی سوگیری‌های مدیریتی این شبکه‌ها طوری بود که در ایام خاص مذهبی مسلمانان مانند ماه رمضان یا محرم و صفر نوع برنامه‌های این شبکه‌ها نیز تغییراتی پیدا می‌کرد و مدیران ارشد

در روزهای ابتدای تاسیس شبکه‌هایی مثل بی‌بی‌سی فارسی و من‌وتو و فارسی‌وان و … بزرگترین وجه تمایز این شبکه‌ها با شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان پیشین این بود که این شبکه‌ها تلاش می‌کردند حداقل در ظاهر عناد و دشمنی خاصی را با اعتقادات مذهبی قاطبه‌ی مردم ایران نشان ندهند.

به گزارش انارما، حتی سوگیری‌های مدیریتی این شبکه‌ها طوری بود که در ایام خاص مذهبی مسلمانان مانند ماه رمضان یا محرم و صفر نوع برنامه‌های این شبکه‌ها نیز تغییراتی پیدا می‌کرد و مدیران ارشد این شبکه‌ها سعی داشتند حداقل با این جهت‌گیری‌‌ها و پز احترام به باورهای دینی مردم کمی در جذب مخاطب موفق‌تر عمل کنند.

اما در یکی دو سال گذشته درست در نقطه مقابل استراتژی روزهای اول تاسیس، مدیران و برنامه‌سازان این شبکه‌ها به عناد و تقابل علنی و بی‌پرده با باورهای مذهبی و دینی مرم ایران روی آورده‌اند و بطور مثال در شب‌های عزاداری مردم ایران به پخش برنامه‌های شاد و زننده می‌پردازند یا مجریان این شبکه با اطلاع از رسیدن شب‌های عزاداری شیعیان با لباس‌های شاد در برنامه‌ها حاضر می‌شوند.

در همین زمینه و در ادامه رویکرد یکی دو سال اخیر، شب گذشته مجری شبکه سلطنتی انگلیس در شب تاسوعای حسینی با پوشیدن لباس قرمز زننده به روی آنتن آمد.

این البته حالا دیگر یک رویه مرسوم در بی‌بی‌سی فارسی برای توهین به اعتقادات مذهبی شیعیان است و مجریان این شبکه تاکنون بارها با پوشیدن لباس‌هایی با رنگ زننده در شب‌های شهادت ائمه اطهار و پوشیدن لباس‌های تیره در اعیاد شیعیان جلوی دوربین آمده‌اند.

با این اوصاف ظاهرا در سال‌های اخیر مدیران ارشد بی‌بی‌سی فارسی تصمیم گرفته‌اند ادعای حرفه‌ای بودن و احترام به اعتقادات مذهبی مخاطبان و پز توجه به آداب و رسوم و مسائل مذهبی و اعتقادی ایرانیان را کنار بگذارند و بی‌پرده اعتقادات واقعی‌شان را به مخاطب عرضه کنند. اعتقادی که باعث می‌شود در شرایطی که جامعه ایران و شیعیان جهان سیاه پوش عزای امام حسین(ع) هستند، مجری به خود اجازه دهد که با لباس قرمز جلوی میلیون‌ها نفر از شیعیان حسینی حاضر شود؟

منبع:رجانیوز

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

شاخص آلودگی هوا در شهرستان انار در محدوده خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ با توجه به روند افزایشی میزان گرد و غبار موجود بامداد چهارشنبه دوم خرداد ماه در هوای شهرانار افراد مسن، کودکان، بانوان باردار و بیماران دارای شرایط خاص در شرایط فعلی تمهید ...

یادداشت های خصوصی