شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 25 May 2024

اگرچه این موضوعات اصلاح طلبان را دچار سردرگمی و عجز از تصمیم گیری کرده اما گفته می شود

رییس دانشگاه را اعمال کنند. آیا فرجی دانا زیر بار این فشارها می‌رود؟  – در حالی که تنها یک هفته به 16 آذر روز دانشجو باقی مانده، اصلاح طلبان هنوز برای برگزاری مراسم این روز به نتیجه واحدی نرسیده اند.

به گزارش انارما، پیش از این دعوت یک تشکل دانشجویی از سیدمحمد خاتمی به دانشگاه تهران، موجب شده بود تا اصلاح طلبان به باز شدن پای خاتمی به این دانشگاه بعد از 5 سال امیدوار شوند.

با این وجود مخالفت ها با این اقدام و نیز اخباری که از مخالفت تلویحی روحانی با حضور عناصری چون خاتمی در دانشگاه منتشر شد، و در نهایت مخالفت تلویحی خود خاتمی، عملا حضور او را منتفی کرد.

حضور روحانی در دانشگاه نیز با مخالفت رییس جمهور مواجه شد تا در نهایت مجید انصاری به عنوان گزینه اصلی سخنرانی در جمع دانشجویان مطرح شود.

با این وجود ظاهرا تعدادی از اصلاح طلبان نیز سخنرانی انصاری در دانشگاه را فاقد اثرگذاری سیاسی لازم در جهت اهداف اصلاح طلبان دانسته اند!

اما نکته مهم تر اینکه بر اساس اخبار غیررسمی منتشرشده در رسانه ها، بزرگترین نگرانی اصلاح طلبان در استفاده سیاسی از مراسم 16 آذر احتمال حضور تعداد بیشتری از دانشجویان اصولگرا و حزب اللهی است که ممکن است مراسم روز دانشجو را بر خلاف میل اصلاح طلبان به محلی برای آمریکاستیزی بدل کنند و چه بسا شعارهای مرگ بر آمریکا رساتر از هر شعار دیگری شنیده شود.

این ترس شاید در نهایت به انصراف اصلاح طلبان از فرصت جهت دار کردن مراسم 16 آذر به نفع اهداف سیاسی آنها منجر شود. این موضوع وقتی جدی تر می شود که ممکن است حسن روحانی به دلیل سفر احتمالی به مشهد مقدس، مراسم روز دانشجو را در دانشگاه فردوسی این شهر بگذراند و مراسم مشابه در دانشگاه تهران را تحت الشعاع قرار دهد.

اگرچه این موضوعات اصلاح طلبان را دچار سردرگمی و عجز از تصمیم گیری کرده اما گفته می شود تلاش آنها برای وارد کردن یک شوک به دانشگاه قبل از فرارسیدن روز 16 آذر که برکناری رییس دانشگاه است، همچنان ادامه دارد.

حال باید منتظر ماند و دید که فرجی دانا وزیر علوم زیر بار این فشارها برای تغییرات اینچنینی آن هم قبل از روز 16 آذر خواهد رفت و در صورت وقوع این امر، واکنش مجلس به او چه خواهد بود؟

منبع:صراط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی