شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 25 May 2024

رییس جمهور، عصر امروز در دیدارِ فرستاده ویژه رییس جمهور چین، گفت: فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است و صلح‌آمیز خواهد ماند و ایران از حقوق هسته‌ای خود از جمله حق غنی‌سازی کوتاه نخواهد آمد

به گزارش انارما، حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی عصر امروز (یکشنبه) با فرستاده ویژه رییس جمهور چین دیدار کرد.
رییس جمهور در این دیدار رابطه دو کشور را رابطه ای وسیع و مستحکم خواند و با اشاره به تمایل طرفین به داشتن روابطی راهبردی، منطقه ای و بین المللی اظهار داشت: روابط دو کشور، روابطی استراتژیک است و ما هم مانند چین تمایل داریم این رابطه راهبردی، توسعه یافته و تعاملات دو کشور در ابعاد مختلف گسترش یابد.
یانگ جیه چی، فرستاده ویژه رییس جمهور چین نیز در این دیدار با ابلاغ سلام های گرم رییس جمهور کشورش، پیام وی را به اطلاع رییس جمهور کشورمان رساند.
عضو شورای عالی جمهوری خلق چین با اشاره به مذاکرات انجام شده در اجلاس پنج بعلاوه یک گفت: ایران از حقوق خود در این مذاکرات دفاع کرده و طرف غربی را شکست داد و این نتایجی است که با روی کار آمدن دولت جدید در ایران و از طریق درایت و تدبیر در مذاکرات حاصل شده است.
وی افزود: ما حق ایران در استفاده از انرژی هسته ای از جمله حق غنی سازی اورانیوم را محترم می شماریم.
فرستاده ویژه رییس جمهور چین با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری کشورمان اظهار داشت: با انتخاب جناب عالی، کشور ایران در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته و چین، ایران را دوستی صمیمی و شریکی خوب و راهبردی برای خود می داند.
وی افزود: پکن به دنبال تقویت و گسترش همکاری‌های راهبردی، بین المللی و منطقه ای است و تمایل دارد با ایران در مسئله مبارزه با تروریسم و افراطی گری و همچنین کمک به حل و فصل صلح آمیز موضوع سوریه همکاری کند.
در این دیدار فرستاده ویژه رییس جمهور چین، آخرین تصمیمات کشورش را در خصوص ارتقاء سطح همکاری های اقتصادی و تعاملات دو طرفه به اطلاع دکتر روحانی رساند.
منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی