سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

گفتنی است؛ براساس آئین‌نامه داخلی مجلس، هریک از وزیران دولت با دریافت سه کارت زرد از مجلس، مورد استیضاح وکلای ملت قرار می‌گیرند

مجلس امروز اولین کارت زرد خود را به وزیر امور اقتصادی و دارایی داد اما نکته جالب توجه آنجایی است که یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است طیب نیا پس از دریافت کارت زرد از مجلس قهر کرده و به نایب رئیس مجلس گفته استعفا خواهد داد و یک دقیقه نیز در وزارت اقتصاد نمی‌ماند.

به گزارش انارما، در صحن علنی امروز مجلس سوال ملی فرهاد بشیری و قاسم جعفری از وزیر امور اقتصادی و دارایی به خاطر اظهارات رئیس کل بانک مرکزی مطرح شد.

این سوال در خصوص اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در تاریخ اول مهرماه 1392 در جمع اعضای اتاق بازرگانی تهران بود.

در این جلسه، رئیس کل بانک مرکزی مطرح کرده بود که نوسان و کاهش بیش از حد نرخ ارز به نفع ما نیست.

پس از اینکه این دو نماینده در جلسه کمیسیون اقتصادی از پاسخ وزیر قانع نشدند، این سوال در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد و پس از پاسخ‌های وزیر امور اقتصاد و دارایی، نمایندگان سوال کننده اعلام کردند که از پاسخ وی قانع نشدند، از این رو این سوال در میان نمایندگان به رای گذاشته شد و وکلای ملت با 82 رای موافق، 101 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر اعلام کردند آنها نیز از پاسخ وزیر قانع نشده‌اند، از این رو وزیر امور اقتصادی و دارایی اولین کارت زرد دولت یازدهم را از مجلس دریافت کرد.

گفتنی است؛ براساس آئین‌نامه داخلی مجلس، هریک از وزیران دولت با دریافت سه کارت زرد از مجلس، مورد استیضاح وکلای ملت قرار می‌گیرند.

لازم به ذکر است، یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه اعلام کرده است که طیب نیا پس از دریافت کارت زرد از مجلس قهر کرده و به نایب رئیس مجلس اعلام کرد که استعفا خواهد داد و یک دقیقه نیز در وزارت اقتصاد نمی‌ماند.

البته گفتنی است، این خبر هنوز از سوی وزارت اقتصاد تایید یا تکذیب نشده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی