چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

این اقدام آمریکا همچون بینی چوبی پیناکیو نشان دهنده دروغ بزرگ اوباما در مجمع سالانه سازمان ملل بود

بالاخره آمریکایی ها نتوانستند دست روی دل خود بگذارند و هر آنچه سعی کردند نتوانستند ماهیت خود را پشت لبخندها و دست دادن های خود پنهان کنندمحمد صادق عبداللهی

به گزارش “روراستی “، آمریکایی هایی که امام خامنه ای (حفظه الله) بارها آن ها را عهد شکن و غیر قابل اعتماد خوانده است برای مثال دو نمونه از این سخنان را ذکر می کنیم :

معظم له در ابتدای سال در رابطه با آن ها فرمودند : ((ما آمریکایی های را غیر قابل اعتماد می دانیم و به مذاکره با آن ها بد بینیم.))

و همچنین در تاریخ ۱۳/۷/۹۲ فرمودند : ((دولت آمریکا دولتى غیرقابل اعتماد، غیرمنطقى و ‫عهدشکن است.))

همانطور که ملاحظه نمودید این بار نیز همچون تجربه های گذشته صحت فرمایشات پیر فرزانه ایران ثابت شده و آمریکایی های ثابت کردند حتی به اندازه یک ارزن هم قابل اعتماد نیستند زیرا که هنوز به تاریخ اجرای توافق نامه ژنو نرسیده، توافق نامه ژنوی را که ایران در آن تا آخرین مرحله اعتماد سازی پیش رفته بود را زیر پا گذاشته و ۱۹ تحریم جدید علیه ایران تصویب کردند؛ تحریم های ظالمانه ای که اگر کوچکترین آن ها علیه خود آمریکایی ها تصویب می شد تا کنون ایالات متحده آمریکا از هم پاشیده بود اما ایمان به آیه ” فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ وَمَن تَابَ مَعَکَ وَلا تَطْغَوْا إنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ ” سوره هود ما مردم و ملت ایران را در مقابل این تحریم های نه تنها لبج کننده بلکه محرک و سازنده همچون کوه محکم و با صلابت نگاه داشته است.

 اما چرا آمریکایی ها دست به چنین اقدامی زدند؟؟؟ آیا توافق نامه ژنو در برگیرنده نکاتی بوده است که آمریکایی ها را از امضای این توافق نامه پشیمان کرده است؟؟؟ آیا فشارهای اسرائیلی ها نقشی در این اقدام داشته است؟؟؟

با توجه به اظهارت اخیر نتانیاهو و آمریکایی ها، مانند اظهارات اخیر اوباما که گفته بود: (( اگر گزینه‎ای وجود داشت که بشود تک تک پیچ و مهره‎های برنامه هسته‎ای ایران را حذف کنیم آن را نتخاب می کردیم.)) یا این گفته نتانیاهو که : ((توقف کامل غنی‌سازی اورانیوم در ایران را خواستاریم.)) می توان به این نتیجه رسید که آمریکایی ها پس از دست یابی ایران به غنی سازی در داخل کشور و ترک برداشتن دیوار تحریم ها از بیم آنکه مبادا تنها گزینه روی میزشان یعنی تحریم ها نیز از دست برود و آن گاه ایران اسلامی موفق تر از همیشه به آرمان ها و اهداف خود دست پیدا کند و آمریکایی ها را پیش شریکشان اسرائیل که به شدت از این توافق نامه به خشم آمده بود شرمسار کند دست به این اقدام زده و پیش از موعد اجرای توافق نامه این تحریم ها را اعمال کردند تا مانع از اجرای توافق نامه گردند و از آن سو توسط کار رسانه ای این اقدام خلاف قانون را از پیش رقم خورده دانسته و اعلام کردند که پیش از این به اطلاع مسئولین ایرانی رسانده بودیم که البته اقدام مذاکره کنندگان حاضر در وین پاسخی کامل به این اظهارات بی سر و ته بود.

در حقیقت همانطور که امام خامنه ای فرمودند : ((آمریکایی‌ها دوست ندارند گفتگو‌های ‫هسته‌ای، تمام و مناقشه‌ هسته‌ای حل شود؛ وگرنه چنانچه مایل به حل بودند، راه حل بسیار آسان بود. ۱/۱/۹۲))

این اقدام آمریکا همچون بینی چوبی پیناکیو نشان دهنده دروغ بزرگ اوباما در مجمع سالانه سازمان ملل بود آن جا که اوباما نطق کرد : ((ما به دنبال براندازی نظام ایران نیستیم.)) مستکبر بزرگ دنیا نشان داد به طور قطع در پی براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران و گفتمان انقلاب اسلامی است و حتی حاضر به دادن کوچکترین امتیازی همچون توافق نامه ژنو که ایران در آن تنها در کنار امتیازات فراوانی که داده بود تنها غنی سازی پنج درصد در داخل کشور و لغو چند تحریم را بدست آورده بود نیست!!! به هر حال خدا را شاکریم که قبل از هر گونه اقدام دیگری بیش از هر زمان مشخص شد که آمریکا و متحدانش به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند و باید از دولت تدبیر و امید پرسید چگونه می توان بی اعتمادی و مذاکره و توافق را با هم جمع کرد؟؟؟آیا با این اقدام دیگر جایی برای مذاکره برد – برد باقی می ماند؟؟؟ آیا آمریکایی ها که کوچکترین برد را به رسمیت نمی شناسد حاضر اند پای میز مذاکره برد – برد بازی کند؟؟؟ خلاصه بعد از گذشته صد و چندی روز از دولت یازدهم بار دیگر به این نتیجه رسیدیم که مذاکره با آمریکایی ها فقط برای تعیین زمان و تاریخ دور بعدی مذاکرات به درد می خورد و بس!

منبع:روراستی

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی