چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

وقتى خانواده‌ها مى‌فهميدند كه ما مخاطب هستيم، نامه‌ها را مى‌آوردند و به ما مى‌دادند. من هم براى خيلى از اين نامه‌ها جواب مى‌نوشتم. مى‌نوشتند كه شما براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد

وقتى خانواده‌ها مى‌فهميدند كه ما مخاطب هستيم، نامه‌ها را مى‌آوردند و به ما مى‌دادند. من هم براى خيلى از اين نامه‌ها جواب مى‌نوشتم. مى‌نوشتند كه شما براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد.
528954_HRQmfzLo

به گزارش انارما، پايگاه اطلاع‌رساني khamenei.ir خاطره اي از رهبر فرزانه انقلاب از نامه‌نگاري آزادگان با ايشان در دوران اسارت در زندان‌هاي رژيم بعث عراق را منتشر کرده است.

“ما نامه‌هايى از بعضى از آزادگان در طول اين دو سالِ بعد از آتش‌بس تا امروز داشته‌ايم كه به خانواده‌هايشان مى‌نوشتند. وقتى خانواده‌ها مى‌فهميدند كه ما مخاطب هستيم، نامه‌ها را مى‌آوردند و به ما مى‌دادند. من هم براى خيلى از اين نامه‌ها جواب مى‌نوشتم. مى‌نوشتند كه شما براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد. اين را اسير مى‌نوشت. اين، براى يك ملت، خيلى مهم است كه اسيرش در دست دشمن، به‌جاى اين‌كه مثل انسانهاى بى‌ايمان، مرتب التماس كند كه بياييد من را آزاد كنيد، نامه بنويسد كه من مى‌خواهم با سربلندى آزاد بشوم؛ نمى‌خواهد به خاطر آزادى من، پيش دشمن كوچك بشويد. اينها را ما داشتيم. اينها جزو اسناد شرف ملى ماست و تا ابد محفوظ خواهد بود.

از طرف خانواده‌ها و ملت هم همين‌طور بود. با اين‌كه پدران، مادران، همسران و فرزندان سخت مى‌گذراندند، اما هرگز مشكلى براى مسؤولان درست نكردند و فشار نياوردند. مى‌فهميدند كه مسؤولان تلاش مى‌كنند، تا اسرايشان با سربلندى و افتخار آزاد بشوند؛ همين كارى كه خداى متعال پيش آورد، كمك كرد و شد. اين هم كار خدا بود. هرچه ما پيشرفت داريم، كار خدا و تدبير و اراده‌ى الهى است. ماها هيچكاره‌ايم. البته برادران عزيز ما در دولت، خيلى زحمت كشيدند و تلاش كردند؛ اما لطف خدا، اشاره و اراده‌ى الهى، همه‌ى كارها را روبه‌راه كرد و جاده‌ها را هموار نمود. كار خدا بود، بعد از اين هم همين‌طور است.”

سخنرانى در ديدار با گروه كثيرى از آزادگان 4/6/69
انتهاي پيام/

منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی