یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | Sunday 26 May 2024

همچنین یکی از مقامات بلندپایه ارتش امریکا عاجزانه می‌گوید: «من اگر او را ببینم، خیلی ساده از او خواهم پرسید که از ما چه می‌خواهد؟!»

به گزارش انارما،شبکه القاعده در بیانیه ای مدعی شده که دو تن از نیروهای این شبکه برای انجام مأموریت ترور سردار سلیمانی، راهی ایران شده‌اند.

شبکه تروریستی القاعده همچنین در بیانیه خود افزوده است: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده، فرمانده سپاه قدس ایران را از طریق تیراندازی ترور نخواهیم کرد بلکه قصد داریم از طریق یک عملیات انتحاری او را به قتل برسانیم!

گفتنی است، هنوز هیچ یک از سران و مقامات رسمی شبکه تروریستی القاعده، اظهار نظر یا واکنشی در این‌باره نداشته‌اند.

خاطرنشان می شود پیش از این روزنامه انگلیسی گاردین در مورد سردار قاسم سلیمانی می‌نویسد: «حتی کسانی که سلیمانی را دوست ندارند، او را فردی با هوش می‌دانند. بسیاری از مقامات امریکا که این چند ساله را صرف متوقف کردن کار افراد وفادار به سلیمانی کرده‌اند، می‌گویند مایل هستند او را ببینند و معتقدند که مبهوت کارهای او شده‌اند.»

همچنین یکی از مقامات بلندپایه ارتش امریکا عاجزانه می‌گوید: «من اگر او را ببینم، خیلی ساده از او خواهم پرسید که از ما چه می‌خواهد؟!»

روزنامه امریکایی «مک کلثی» در سی‌ام مارس ۲۰۰۸ گزارش داده بود: «سلیمانی برای توقف درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی عراق که بیشترشان شیعه هستند و نیروهای رادیکال مقتدی صدر در شهر بصره، پا در میانی کرده است. یکی از نخستین و مهمترین پیروزی‌های سلیمانی بر امریکا در عراق، ایجاد برتری سیاسی بود، نه نظامی.

زلمای خلیل‌زاد، سفیر سابق امریکا در افغانستان نیز می‌گوید: «همان‌قدر که مقامات امریکایی سلیمانی را به جنگ افروزی متهم می‌کنند، او در ایجاد صلح نیز برای رسیدن به اهدافش فعال بوده است. او در پایان دادن به درگیری‌های نیروهای مقتدی صدر و نیروهای عراقی در بصره، نقشی حیاتی داشت، تهدیدی که می‌رفت ناآرامی‌های آن گسترش یافته و پیامدهای وخیمی به ویژه برای منابع نفتی عراق در پی داشته باشد.»

همه اظهار نظرهایی که درباره سردار سلیمانی می‌شود ناشی از ترس و وحشت آمریکایی ها از قدرت و صلابت او است؛ پیش از این هم مقامات آمریکایی از او با عنوان تروریست نام برده و در پی آن نقشه های زیادی برای ترور این شخصیت کشیده اند.

آنچه که مهم است این شایعه و شایعاتی نظیر آن برای ایجاد ترس و وحشت در دل مردم ایران و همچنین ایجاد یک هیمنه قدرت برای گروه های تروریستی در منطقه است.

همچنین این سوال مطرح است که اگر قاسم سلیمانی از سوی آمریکا به عنوان یک تروریست معرفی می‌شود؛ چرا مأموریت ترور وی به یک گروه تروریستی سپرده می شود؟

همزمانی این شایعه با شکست های پی در پی این گروهک در سوریه چیزی به جز احیای یک قدرت پوچ و توخالی در منطقه نیست؛ چرا که همه به خوبی می‌دانند القاعده توانایی چنین اقدامی را هیچ گاه نخواهد داشت.

منبع:بوتیا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی